Samorząd Uczniowski

Wszystkiego najlepszego!!

Trzymamy kciuki!

Dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów! Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów i życzymy powodzenia także w kolejnych dwóch dniach egzaminacyjnych zmagań!

Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego

Nasi uczniowie ciągle udowadniają, że mają ogromne serca, ale też, że są fantastycznymi organizatorami, inicjatorami, realizatorami i pomysłodawcami wielu pięknych przedsięwzięć. Samorząd Uczniowski cały rok pracuje włączając się w liczne akcje lokalne, wojewódzkie i ogólnopolskie. I właśnie dotarły do nas kolejne podziękowania.

W SP1 zakwitło Pole Nadziei

Jesienią młodzież z Samorządu Uczniowskiego posadziła przed szkołą cebulki żonkili. Przyszła wiosna i nasze żółte Pole Nadziei dla dzieci z rzeszowskiego hospicjum domowego zakwitło. „Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili. Kiedy zakwitają są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei" jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących.

Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie, przypomina o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Na to wezwanie odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły i zaprosili do współpracy każdego, kto chciał aby „zakwitło dobro". Zbierali fundusze dla Hospicjum w szkole i na jasielskim rynku, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkila. Dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie i okazane serce!

@GryzaczekDlaBezdomniaczka

Dzięki szlachetnym sercom naszych uczniów mogliśmy obdarować jasielskie pieski bezdomniaczki - naturalnymi gryzakami. Pytacie po co psom gryzaki? Okazuje się, że spełniają bardzo ważną rolę - uczą samodzielności, wspierają higienę zębów, pozwalają na złapanie chwili wytchnienia, dając psu zajęcie i gospodarując część jego czasami zatrważająco dużego pokładu energii. Jak dobrze, że nasi uczniowie to wiedzą i zawsze z ogromną radością pomagają! Dziękujemy!

Życzenia!

Walentynki

Każda okazja jest dobra, żeby składać sobie życzenia, być dla siebie miłym. Z okazji Walentynek - Samorząd Uczniowski życzy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły dużo sympatii i baardzo dużo miłości!

Akcja "ŻONKILE"

Bezpiecznych ferii!

Uczestniczymy w największym w Polsce programie edukacyjnym

Szkolne talenty nagrodzone!

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego - 21 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Talentów „Rozwiń skrzydła”. Chętni mogli zaprezentować swoje zdolności na wiele sposobów. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo utalentowani, m.in: muzycznie, wokalnie, tanecznie. Jury miało bardzo trudne zadanie starając się wybrać najlepszych wśród tych którzy zaprezentowali swoje zdolności. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szymon Kotulak (kl.8a)
II miejsce - Jakub Michalski (kl.3a) i Karolina Szerląg (kl. 8d)
III miejsce – Ewa Setlak (kl.3b) i Jakub Samborski (kl.3a)
Wyróżnienia przyznano: Liliannie Orlińskiej (kl.5b) i zespołowi z kl. 3a w składzie: Emilka Betlej, Nadia Konieczna, Ania Mazgaj i Kaja Wolska.
Gratulujemy nagrodzonym, a także wszystkim innym zdolnym, którzy mieli odwagę zaprezentować swój talent! Brawo!!

WESOŁYCH ŚWIĄT!