Sukcesy reprezentantów SP 1 w Szkolnej Lidze Halowej Piłki Nożnej

Zakończyły się zmagania piłkarskie z cyklu Szkolnej Ligi Halowej Szkół Podstawowych w roczniku 2012 oraz 2010 (tj. klasy IV i VI SP). Młodsi reprezentanci naszej szkoły zdobyli III miejsce , a ich starsi koledzy zajęli miejsce V.
Reprezentanci SP 1 w roczniku 2012 – R. Czerwonka , K. Pyznar , O. Wolski, T. Maguda, F. Libuszowski, M. Faber, D. Dziedzic, Sz. Wyderka, P. Janusz.
Reprezentanci SP 1 w roczniku 2010 – Sz. Banach, P. Szczyrba, M. Bara, M. Stefanik, K. Buba, F. Dąbrowski, M. Dubiel, K. Mikrut, A. Nowak, K. Turek, A. Cholewa
Gratulujemy zawodnikom wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Wszyscy wszystkim ślą życzenia!

Tradycją naszej szkoły są radosne spotkania przy wigilijnym stole. Dzięki ogromnej pomocy rodziców w wielu klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem i i śpiewając kolędy dzieci złożyły sobie nawzajem i nauczycielom życzenia świąteczne. To były magicznie chwile, które wprowadziły wszystkich w iście bożonarodzeniowy nastrój. WESOŁYCH ŚWIĄT!

Link do filmowych życzeń

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Bestsellerowe pomysły na prezenty gwiazdkowe

Święta tuż, tuż…czas najwyższy pomyśleć o prezentach. Swoje pomysły na świąteczne upominki uczniowie klasy 2b realizowali podczas warsztatów w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Pod czujnym okiem instruktora Pani Lucyny Tuchowskiej wyczarowali wyjątkowe kolekcje aniołów, które pod choinką znajdą ich najbliżsi - rodzeństwo lub rodzice. Mamy nadzieję, że gwiazdkowa niespodzianka nie tylko zaskoczy, ale i naprawdę zapadnie w pamięć obdarowanych. Przygotowywanie prezentów to jedne z najmilszych, świątecznych chwil w realizacji projektu innowacyjnego ”Kolorowy kod komunikacji”, w którym uczestniczą uczniowie tej klasy.

Poczuj magię Świąt - czyli wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy

Nasi uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i niesamowitą weną twórczą, przygotowując kalendarze adwentowe na szkolny przedświąteczny konkurs artystyczno - językowy. Podeszli do zadania niezwykle profesjonalnie. Powstały prace zasługujące na miano dzieł sztuki. Po burzliwych, trudnych naradach jury wyłoniło laureatów konkursowego podium, które przedstawia się następująco:
miejsce 1: Lena Bryła (kl.2a) i Róża Langner (kl.1a)
miejsce 2: Karol Pachana, (kl.4b), Agata Dobrowolska (kl.2a), Antoni Węgrzyn (kl.1a)
miejsce 3: Liliana Macek (kl.1a), Kacper Racławski (kl.1a), Miłosz Szudy (kl.7a)
Wyróżnienia: Maja Janas (kl.3a), Amelia Ciciora (kl.2a), Zuzanna Michalska (kl.2a), Lena Wąsińska (kl.1a), Filip Misiołek (kl.1a), Filip Zossel (kl.6c)
Prace konkursowe można podziwiać w salach 10, 14 i 28. Wszystkim gratulujemy!

Praca Lenki wyróżniona przez Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu

Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu przekazał nam radosną, przedświąteczną nowinę - kalendarz adwentowy Lenki Bryły (kl.2a) zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego. Konsulat opublikował  na swoim profilu na Facebooku posta, w którym wyróżnił pracę Leny. Gratulujemy!

Link do posta na profilu Konsulatu Generalnego we Wrocławiu

W oczekiwaniu na święta

Z niezwykłą kreatywnością i zapałem uczniowie klasy 1a ozdabiali swoją salę. Tuż przed Świętami, po zapoznaniu się podczas lekcji z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi wykonali piękne kolorowe stroiki świąteczne. Gratulujemy pomysłu i talentów!

Bombki, łańcuchy, dzwoneczki...

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Tę niesamowitą atmosferę wyczekiwania na ich nadejście, uczniowie klasy 2c mogli przeżyć biorąc udział warsztatach artystycznych, na które zaprosili niezwykłego gościa panią Alicję Antonik z Klubu Rękodzieła Artystycznego Asterki. Tak jak kiedyś nasi dziadkowie, a potem nasi rodzice uczyli nas sztuki wykonywania własnoręcznych ozdób choinkowych, tak teraz my czujemy się zobowiązane do przekazania jej naszym podopiecznym. Dzięki warsztatom uczniowie naszej szkoły mogli poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się nią z rówieśnikami. Podczas warsztatów wykazali się kreatywnością, wykonując niepowtarzalne bombki, choinki oraz inne ozdoby świąteczne.

Mistrzowie ortografii

Natalia Sroka, uczennica klasy VI b, zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym. Rywalizowała z 2141 uczniami z całej Polski, zajmując 9 miejsce. Drugie miejsce w szkole, a 16 miejsce w kraju, zajął Radosław Czerwonka z klasy IV b, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Rospond z klasy V a. Uczniowie   wykazali się doskonałą znajomością zasad polskiej ortografii, które potrafili zastosować w praktyce. Gratulujemy i życzymy dalszych humanistycznych sukcesów!

Nasi uczniowie w świątecznym obiektywie!

W Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle zaprezentowano bożonarodzeniowe rękodzieło lokalnej artystki – Pani Alicji Antonik. Na świąteczny finisaż wystawy zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły z klas 2 b i 2 c. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję podziwiać świąteczną ekspozycję rękodzielniczek klubu  „Asterki”  wspólnie  z Panią Wiceburmistrz Miasta Jasła Elwirą Musiałowicz – Czech.  Uroczy klimat spotkania przepełniony ciekawymi rozmowami, wspólnym śpiewem kolęd, poradami instruktażowymi, w jaki sposób wykonać dekoracje i ozdoby świąteczne, a także słodki upominek pod choinkę dla każdej klasy - to  niewątpliwie jedno z najmilszych przedświątecznych przeżyć drugoklasistów. Dodatkowa atrakcja to reportaż ze świątecznego spotkania, który ukaże się na stronie Urzędu Miasta Jasła.

Bo gry planszowe to wcale nie jest nudna rzecz!

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, uczniowie klasy 2c wybrali się do MBP, gdzie mogli rozegrać planszówkowe rozgrywki. Spotkanie z planszówkami było dla nich nie tylko świetną rozrywką, ale również elementem integrującym zespół klasowy. To był przyjemny, radosny czas, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz naukę poprzez świetną zabawę.

Święta w Bullerbyn i u nas

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w bibliotecznym konkursie czytelniczym "Święta w Bullerbyn i u nas". Musieli zabłysnąć nie tylko wiedzą o książce Astrid Lindgren, ale też zwyczajach świątecznych. Największą wiedzą wykazali się: Zuzia Stopyra, Piotruś Knap i Ania Kmak. Gratulujemy!