Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "NUCLEUS"
I. Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle.
II. Cele konkursu
1. Rozwijanie zainteresowań matematycznych, biologicznych, geograficznych, fizycznych i chemicznych wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Jasielskiego.
2. Popularyzowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Jasielskiego.
3. Umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności.
4. Stworzenie życzliwej atmosfery i zdrowej rywalizacji.
5. Dostarczenie uczniom satysfakcji i radości z odniesionego sukcesu.
III. Uczestnicy konkursu
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Jasielskiego, którzy wykazują zainteresowanie przedmiotami przyrodniczymi i ścisłymi oraz matematyką.
IV. Zakres tematyczny konkursu
Zakres materiału oparty jest o podstawę programową szkoły podstawowej z przedmiotów: matematyka, biologia, geografia, fizyka i chemia. Uczestnik konkursu powinien wykazywać się wiadomościami i umiejętnościami zawartymi w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.
V. Komisja konkursowa
Prace uczestników sprawdzane będą przez nauczycieli powołanych przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle.
REGULAMIN:
- Konkurs odbędzie się w marcu na terenie Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Jaśle przy ulicy. Piotra Skargi 10.
- Konkurs jest jednoetapowy. Nauczyciele w szkołach podstawowych wyłaniają swoich reprezentantów do uczestnictwa w konkursie u Organizatora konkursu. Każda szkoła może wyłonić maksymalnie 3 uczestników konkursu.
- Konkurs polega na rozwiązaniu testu zadań.
- Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest poprawne wypełnienie karty zgłoszenia (załącznik 1) oraz Klauzuli Informacyjnej RODO i przesłania jej na maila: sekretariatzsm4@gmail.com lub dostarczenia wypełnionych kart do sekretariatu Organizatora. Rodzice/opiekunowie uczestników mają obowiązek wypełnienia karty zgłoszenia uczniów ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych RODO.
- Wyniki będą podane w dniu organizacji konkursu, po sprawdzeniu testów konkursowych przez Organizatora.
- Trzech najlepszych uczniów z najwyższą liczbą punktów zostaje Laureatami konkursu. W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej uczniów identycznej liczby punktów przyznaje się miejsca ex aequo. Od decyzji Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie.
- Rozdanie nagród odbędzie się w budynku szkoły Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle w dniu zorganizowania konkursu.
- W przypadku pozytywnej akceptacji konkursu przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie Laureaci konkursu będą mogli uzyskać dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w województwie podkarpackim.
- Informacje o konkursie oraz jego wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz Facebooku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle. Podczas konkursu organizator może przeprowadzić sesję fotograficzną, z której zdjęcia mogą zostać umieszczone na stronie internetowej oraz na Facebooku Organizatora.
- Uczeń może korzystać z kalkulatora (kalkulator we własnym zakresie).