Kto został Szkolnym Mistrzem Słowa? Już wiemy!
Z ogromną radością ogłaszamy wyniki konkursu poetyckiego „Mistrz Słowa”! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy, aby pasja do tworzenia towarzyszyła Wam każdego dnia!
Uroczyste rozdanie dyplomów, tomików wierszy oraz nagród odbędzie się na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.
Relaks na wakacje – kreatywne zajęcia koła przyrodniczego
Na ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach koła przyrodniczego uczennice miały okazję połączyć naukę z kreatywną zabawą. Podczas warsztatów własnoręcznie wykonywały kolorowe kule do kąpieli, poznając przy tym właściwości używanych składników oraz zasady ich bezpiecznego łączenia. Uczennice z dużym zaangażowaniem przygotowywały swoje wyjątkowe kompozycje, które mogą stać się doskonałym sposobem na relaks podczas nadchodzących wakacji. Zajęcia były świetną okazją do rozwijania kreatywności, współpracy oraz zainteresowań przyrodniczych. Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za aktywny udział i życzymy słonecznych oraz pełnych odpoczynku wakacji!
Szkolna biblioteka bliska dzieciom
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w kreatywnych warsztatach czytelniczych prowadzonych we współpracy z biblioteką szkolną. Ich celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyobraźni oraz pokazanie, że książki mogą być źródłem wiedzy i inspiracji. Podczas zajęć w bibliotece dzieci poznały drogę książki – od pomysłu autora, przez pracę ilustratora i wydawcy, aż po księgarza. Dowiedziały się także, jak zbudowana jest książka i jak korzystać z bibliotecznego księgozbioru. Uczniowie dokończyli zdanie „Czytam książki, ponieważ…”, dzieląc się swoimi refleksjami i czytelniczymi upodobaniami. Nie zabrakło również działań plastycznych. Dzieci wykonały ilustracje do ulubionych książek, a na zakończenie projektu uczestniczyły w zajęciach inspirowanych „Wakacjami Mikołajka”, tworząc barwne prace przedstawiające wakacyjne krajobrazy. Warsztaty dostarczyły wielu pozytywnych emocji i zachęciły uczniów do sięgania po książki.
Wielki sukces małych artystek!
Miło nam poinformować, że uczennice klasy 2a zostały laureatkami międzynarodowego konkursu plastycznego „Klęski żywiołowe widziane oczami dzieci” podczas realizacji projektu „Bezpieczne Pogranicze – współpraca transgraniczna(…), w ramach programu Interreg Polska – Słowacja 2021- 2027, współfinansowanego przez Unię Europejską - Oliwia Leśniak za zajęcie II miejsca w mieście Jaśle, a Maja Wojdyła za III miejsce w mieście Jaśle otrzymały dyplomy i cenne nagrody. Prace laureatek można było podziwiać w JDK podczas konferencji podsumowującej realizację projektu. Życzymy dalszych sukcesów, wielu inspiracji oraz kolejnych osiągnięć!
Kreatywnie o zdrowym stylu życia – brawo dla naszych uczniów!
„Moja Piramida Zdrowego Stylu Życia” - to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Oddział Rejonowy PCK w Jaśle dla uczniów klas I- III., w którym nasi uczniowie stanęli na podium zajmując II i III miejsce oraz zdobywając wyróżnienia. Najlepsze prace wykonały uczennice klasy III a: Julka Hajdzik i Hania Ostalecka. Autorami wyróżnionych prac są: Fabian Stefan i Wiktor Śmietana. Uczniom dziękujemy za reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesu, a OR PCK dziękujemy za wspaniałe nagrody dla dzieci!
"Tata też czyta” - wyjątkowe spotkanie z książką!
W naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Tata też czyta”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 2a i 2b wraz z zaproszonymi ojcami. Podczas spotkania tatusiowie wspólnie z dziećmi czytali wybrane książki, zachęcając uczniów do sięgania po literaturę i pokazując, że czytanie może być ciekawą formą spędzania czasu. Goście opowiadali również o swojej pracy zawodowej, dzieląc się doświadczeniami i odpowiadając na liczne pytania uczniów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych tekstów oraz opowieści swoich gości. Dziękujemy zaproszonym gościom za zaangażowanie i udział w akcji, która była doskonałą okazją do promowania czytelnictwa oraz wzmacniania więzi rodzinnych.
Talent i wiedza nagrodzone!
W uroczystym podsumowaniu XXXV Turnieju Wiedzy o Jaśle pod hasłem „Stary cmentarz w Jaśle. Zabytkowa nekropolia z zapisaną w kamieniu historią ludzi i wydarzeń” nie zabrakło również w tym roku uczniów naszej szkoły. Podczas wydarzenia w sali audytoryjnej GEN wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymali uczniowie klasy 2a - Lena Małek i Karol Brągiel. Dzieci odebrały dyplomy i nagrody z rąk Burmistrza Miasta Jasła. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów.
Zdj. UMJasła
Sukces w konkursie „Młody Chemik Eksperymentuje”
Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły konkursie chemicznym „Młody Chemik Eksperymentuje”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące. Konkurs składał się z dwóch wymagających etapów, podczas których uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą chemiczną oraz umiejętnością rozwiązywania problemów i zadań.
Szczególne gratulacje kierujemy do uczennicy klasy 8c - Martyny Berkowicz, która zdobyła tytuł Laureatki konkursu, zajmując III miejsce w klasyfikacji końcowej. Powody do dumy dają nam również Piotr Zawiliński oraz Hanna Szetlak, którzy uzyskali tytuł Finalistów konkursu. Serdecznie gratulujemy Martynie, Piotrowi i Hani osiągniętych wyników. Życzymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu zainteresowań naukowych oraz kolejnych osiągnięć w konkursach chemicznych.
Baterie zebrane, sukces osiągnięty!
W Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII Edycji Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii. Przyznano dyplomy i nagrody w 2 kategoriach - najlepsi w mieście Jaśle oraz liderzy w swojej szkole. W kategorii „Najlepsi z Najlepszych” laureatką została uczennica klasy 2a - Lena Małek, która zdobyła III miejsce w Jaśle za zebranie 27 900 sztuk baterii, a tym samym uplasowała się jako lider na 1 miejscu w SP1. Nagrody za zajęcie 2 i 3 miejsca w szkole odebrały Klaudia Wolska (kl. 1b) oraz Agnieszka Stopyra (kl. 2a). Gratulacje dla naszych Liderek Leny, Klaudii i Agnieszki - uczennice udowodniły, że w troska o czyste środowisko ma dla nich duże znaczenie!
Zdj. UM Jasła
Matematyczne Orły z Jedynki
Z dumą informujemy o bardzo wysokich wynikach uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia oraz matematyczną pasją, osiągając znakomite lokaty w skali kraju.
Klasy czwarte: Liliana Macek - 11. miejsce w kraju, Lena Wąsińska – 16. miejsce w kraju.
Klasy piąte: Lena Bryła, Maja Nigborowicz, Kinga Styczyńska - 11. miejsce w kraju. miejsce w kraju.
Klasy szóste: Anna Kmak - laureatka 18. miejsca w kraju, Anna Mazgaj i Kaja Wolska - 22. miejsce w kraju.
Klasy siódme: Bartłomiej Szudy - 15. miejsce w kraju, Kamila Kosiba, Olga Rutana - 18. miejsce w kraju, Oskar Wolski - 20. miejsce w kraju.
Klasy ósme: Nicole Lipka - laureatka 22. miejsca w kraju.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z odkrywania świata matematyki! Miło nam również poinformować, że dzięki wysokim osiągnięciom uczniów nasza szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty, przyznawany szkołom, które skutecznie wspierają rozwój uzdolnień swoich uczniów oraz stwarzają im warunki do osiągania sukcesów w konkursach ogólnopolskich.
Mądrze w sieci, bezpiecznie na wakacjach, odpowiedzialnie każdego dnia!
Jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii, dbać o zdrowie psychiczne, udzielać pierwszej pomocy i odpowiedzialnie poruszać się w sieci? To zagadnienia, które pomagają młodym ludziom świadomie i bezpiecznie funkcjonować każdego dnia. W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Tygodniem dla Bezpieczeństwa”, uczniowie mają okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.