A to historia!
Uczniowie ósmych klas podczas lekcji o Polakach w czasie II wojny światowej pracowali z puzzlami edukacyjnymi. Mapa jest często stosowana na lekcji historii. Lokalizacja w przestrzeni odgrywa ważną rolę w poznawaniu minionych wydarzeń, ich porządkowaniu i synchronizacji. Temu służą puzzle edukacyjne IV rozbiór Polski, które pomagają w utrwalaniu materiału oraz kształcą umiejętność orientacji przestrzennej i czytania mapy. Nauka, zabawa i rywalizacja sprawiły uczniom wiele radości.
Kreatywność nagrodzona – wyróżnienia dla naszych uczennic!
W Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", która promuje zdrowy i świadomy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Jednym z elementów kampanii był konkurs plastyczny, w którym uczniowie z całej Polski mieli okazję wyrazić swoje refleksje i przemyślenia związane z tematyką akcji za pomocą sztuki. Wśród wyróżnionych prac znalazły się dzieła trzech uczennic z naszej szkoły - Nicole Lipka (kl. 7c), Kinga Szafarz (kl. 6b) i Laura Rączka (kl. 6a). Prace dziewczynek zachwyciły jury swoją kreatywnością, zaangażowaniem oraz głębokim przesłaniem.
Podczas uroczystości wręczono dyplomy i drobne upominki, a uczestnicy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami miasta. Sukces naszych uczennic to dowód na ich talent oraz wrażliwość na ważne społeczne tematy, takie jak zdrowie, odpowiedzialność i budowanie pozytywnych postaw wśród rówieśników. Gratulujemy!!
Znamy zwycięzców konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny
Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. „Najpiękniejszy stroik świąteczny” został rozstrzygnięty! Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-IV. Jego celem było: kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych, właściwe zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom, pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, a także umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu. Po długich naradach jury konkursowe wybrało trzy zwycięskie prace oraz przyznało dziesięć wyróżnień. Oto lista zwycięzców:
I miejsce – Aleksander Czajka (2b)
II miejsce – Róża Langner (3a)
III miejsce – Aleksandra Munia (1b)
Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Rutana (1b), Fabian Stefan (1a), Michał Goleń (1b), Maksymilian Żebracki (3b), Norbert Żak (2a), Zuzanna Michalska (4a), Olaf Wiśniowski (1b), Maksymilian Dybaś (1a), Maja Bargieł (2b), Zuzanna Obrzut.
Wszystkie stroiki zostały przekazane do sprzedaży w kiermaszu szkolnym, a pieniążki zostały przekazane na cele charytatywne. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Małe gesty - wielka zmiana
W ramach realizacji projektu edukacyjnego Emp@tyczna Klasa - uczniowie klasy 2b zrealizowali misję grudniową w ramach której obchodzili Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Ten dzień uświadomił im czym jest niepełnosprawność oraz z jakimi trudnościami mierzą się osoby niepełnosprawne. Na zakończenie zajęć stworzyli drzewo z odrysowanych rąk symbolizujące pomocną dłoń dla osób z niepełnosprawnościami.
Świętując Dzień Wolontariusza uczniowie zapoznali się z ideą wolontariatu oraz zrozumieli potrzebę niesienia pomocy innym. Jako wyraz solidarności z potrzebującymi ustawili się tworząc kształt serca Gratulacje należą im się także za to, że przez cały miesiąc licznie wspierali akcje charytatywne organizowane w szkole. Brawo WY!
Uczennice Jedynki nie mają sobie równych!
Uczennice klas ósmych wzięły udział w konkursie organizowanym przez Zespól Szkół nr 3 ,,Chemik”. Powiatowy konkurs ,,Chemia wychodzi na spacer” organizowany był w dwóch etapach. W pierwszym etapie należało wykonać pracę plastyczną dowolną techniką na temat ,,Chemia wychodzi na spacer”, w drugim etapie należało rozwiązać test wiedzy ekologiczno-chemicznej. Amelia Kosiba (kl.8a) zajęła I miejsce, Małgorzata Maciejczyk (kl.8b) - II miejsce, Wiktoria Kozioł (kl.8c) - miejsce V, a Zuzanna Betlej (kl.8b) - miejsce VI. Dziewczyny otrzymały super nagrody oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy wygranej w konkursie!
Sukces na Zawodach Robotycznych CHEMIK AREA
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli wysokie miejsca w I Zawodach Robotycznych CHEMIK AREA w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle. W zawodach uczestniczyły drużyny szkół podstawowych z powiatu jasielskiego i odbyły się one pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia. Patronat nad zawodami objęły również uczelnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie. Celem konkursu było przygotowanie robotów do trzech kategorii. Uczniowie zbudowali i zaprogramowali roboty i ambitnie przygotowali się do wszystkich konkurencji.
W kategorii FREESTYLE zaprezentowali trzy roboty: Audi Rumba, pojazdy autonomiczne wyposażone w kamerę reagującą na kolor czerwony i czujnik odległości, roboty mBot przygotowane do walk sumo.
W kategorii LINEFOLOWER zaprezentowali pięć robotów.
W kategorii SUMO zaprezentowali pięć robotów.
W kategorii LEGO SUMO zajęli I miejsce w składzie: Wojciech Musiał, Piotr Zawiliński, Mateusz Siwiec i II miejsce w składzie: Jakub Jajko, Franciszek Kurowski, Mikołaj Turek.
Wspomnienia z Muzeum Regionalnego w Jaśle
Święta za nami, ale wspomnienia tych chwil wciąż ogrzewają serca! Uczniowie klasy 1a i 3a odwiedzili Muzeum Regionalne w Jaśle, gdzie podczas warsztatów stworzyli własne skrzaty i malowali bombki farbami akrylowymi. Własnoręczne przygotowanie takich świątecznych ozdób okazało się źródłem ogromnej radości i prawdziwą lekcją kreatywności! Każda ozdoba to małe dzieło sztuki, które przypomina, jak wiele możemy osiągnąć z odrobiną wyobraźni i zaangażowania.
Zima pełna magii i nauki czyli jak zrobić kryształkowe gwiazdki
Młodzi Odkrywcy w ramach zajęć z innowacji wykonywali doświadczenie o tematyce zimowej. To prosty ale bardzo efektywny eksperyment, który nosi nazwę ,, Kryształkowe gwiazdki” i polega na wyhodowaniu własnych kryształków. Jednak sama chemia do tego nie wystarczy, trzeba trochę zręcznych paluszków i cierpliwości. A efekty są olśniewające, zapewne kryształkowe gwiazdki zawisną na niejednej świątecznej choince.
Konkurs logopedyczny rozstrzygnięty
Ozdabianie choinki to przyjemność, ale też wyzwanie, jednak ozdabianie jej zgodnie z wymogami językowymi to dopiero sztuka! Przekonali się o tym uczestnicy konkursu „Logopedyczna choinka”, których zadaniem było przystrojenie choinki ozdobami zawierającymi w nazwie trudność logopedyczną. Poradzili sobie z tym jednak doskonale, a wyłonienie zwycięzców nie było prostym zadaniem.
Nagrody główne otrzymali: Adrianna Staniszewska (1a), Nadia Nachmann (2a), Maja Bargieł (2b)
Wyróżniono następujące osoby: Zuzanna Zych (1a), Magdalena Rutana (1b), Szymon Macek (1c), Antoni Kosiba (1c), Liliana Macek (3a), Róża Langner (3a), Maksymilian Żebracki (3b).
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Wspomnienie przedświątecznych dni
Choć święta już za nami, z radością wracamy myślami do tych magicznych przedświątecznych chwil, które spędziliśmy razem w naszej szkole. Wypełnione ciepłem i serdecznością były okazją do wspólnego świętowania, przygotowań i pielęgnowania tradycji, które tak bardzo kochamy. Każda klasa stworzyła swoje wyjątkowe, świąteczne wspomnienia – od pięknie przystrojonych sal, przez klasowe wigilie, aż po wspólne śpiewanie i granie kolęd. Te chwile pełne uśmiechów, życzeń i radości pozostaną z nami na długo.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie tej niezapomnianej atmosfery – uczniom, nauczycielom i rodzicom. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wspólne chwile!