Uwaga - KONKURS!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych (26 września), Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaśle zaprasza wszystkich uczniów klas 7 i 8 do udziału w II edycji szkolnego konkursu artystyczno – językowego: „Jestem Twórcą – projektuję”, którego tematem przewodnim w tym roku szkolnym jest: „Flaga Niemiec”.

Szczegółowe informacje w załączniku:

 

Jak właściwie wybrać i prawidłowo spakować tornister szkolny

Prawidłowo dobrany i spakowany plecak to wyraz troski o prawidłową postawę i zdrowy rozwój każdego dziecka.

UKS MOSiR Jasło zaprasza

Ważne dla ósmoklasistów!

Drodzy Rodzice,

Nasze miasto przystąpiło do kampanii wspierającej edukację młodzieży, prowadzoną przez Fundację Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego. Chcielibyśmy poinformować Państwa o wyjątkowej ofercie kursów przygotowawczych przed egzaminami ósmoklasisty/maturalnymi. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są nadchodzące egzaminy dla przyszłości Waszych dzieci, dlatego pragniemy zapewnić im najlepsze możliwe wsparcie w tej ważnej chwili.

Kluczowe informacje o kursach:
1. Kursy są dostosowane do aktualnej podstawy programowej i skoncentrowane na kluczowych zagadnieniach egzaminacyjnych.
2. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, laureatów konkursu „Nauczyciel Roku”
3. Kursy odbywają się online, co pozwala uczestniczyć w nich z dowolnego miejsca.
4. Każdy kurs składa się z 25 godzin lekcyjnych, z zajęciami raz w tygodniu.
5. Uczniowie mają dostęp do platformy e-learningowej z materiałami multimedialnymi oraz VOD z minionych lekcji.

Dodatkowo, dzięki negocjacjom władz miasta, nasi mieszkańcy mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek na te kursy. Dzięki temu inwestycja w edukację jest jeszcze bardziej dostępna. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i skorzystania z tej wyjątkowej okazji. To doskonała szansa, by dodatkowo wesprzeć Wasze pociechy w solidnym przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty/maturzysty.

Szczegóły: https://lecturusjunior.pl/

Rok szkolny 2023/2024 uważamy za rozpoczęty!

Czwarty września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym- zainaugurowany został nowy rok szkolny 2023/2024. Na uroczystości tej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor Barbary Wierdak - Cyboroń. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych i czwartych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Link do życzeń

Wszystkim uczniom...

Miesięcznik Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie o SP1

Wyposażenie pierwszoklasistów

Zapraszamy na webinar rodziców dzieci rozpoczynających naukę szkolną

Serdecznie zapraszamy na webinarium dla rodziców i opiekunów dzieci
rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Link

Wypoczywajcie bezpiecznie!

..............widzimy się we wrześniu! :)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Dziś właśnie - dnia 23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023 i pożegnanie absolwentów. Na uroczystej akademii Pani Dyrektor Barbara Wierdak – Cyboroń podsumowała mijający rok szkolny, pogratulowała uczniom wspaniałych wyników w nauce i sporcie, najlepszym – wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody. Podziękowała gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży, za dbanie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Podziękowała również rodzicom za pracę na rzecz szkoły.

Na wakacyjny czas życzymy Wszystkim: dużo słońca, radości i bezpiecznego wypoczynku, abyśmy się spotkali we wrześniu, pełni zapału i gotowi do podejmowania nowych wyzwań :)

Najlepsi z Najlepszych nagrodzeni przez Burmistrza

Tradycyjnie – tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w Jasielskim Domu Kultury odbyło się wręczenie Nagród Burmistrza Miasta Jasła dla najlepszych uczniów szkół podstawowych. Nagrody przyznane zostały w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się niemała grupa uczniów Jedynki: Kotulak Szymon, Wójcik Bartosz, Turek Jan, Piątek Tymoteusz, Pluta Natalia, Żądło Joanna, Siepietowski Michał, Dobrowolski Rafał, Szerlag Karolina, Mejza Lena, Romanek Iga, Kosiba Amelia, Sypień Szymon, Piątek Michalina, Jędryczka Emilia, Sroka Natalia, Tomkiewicz Julia, Stojek Joanna, Gierut Gabriela, Goleń Iga, Myśliwiec Franciszek, Byś Piotr. Gratulujemy i życzymy zasłużonego odpoczynku!