Brawo Antosia!

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Antonina Szmyd (kl.8e) zdobyła I miejsce w III Internetowym Konkursie Wiedzy „Ptak mój przyjaciel” . Warto dodać, że w konkursie uczestniczyło aż 135 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – dlatego tym bardziej Antosi należą się gratulacje! Brawo!

W poszukiwaniu wiedzy

Dzieci z klasy 2c wybrały się do Generatora Nauki - GEN. Jest to nowe miejsce na mapie Jasła, które ma na celu promocję oraz rozwój edukacji, rozrywki, integracji społecznej oraz rozwoju przedsiębiorczości. Nasi uczniowie mieli możliwość doświadczania i eksperymentowania. Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem zapoznawali się z interaktywnymi ekspozycjami z zakresu chemii, matematyki, fizyki oraz biologii. Mogli dowiedzieć się również o wybitnych naukowcach związanych z Jasłem, czyli Ignacym Łukasiewiczem, Rudolfem Weiglem oraz Hugo Steinhausem. Odwiedzili również Strefę Kreatywności, gdzie nie tylko świetnie się bawili, ale również mieli okazję własnoręcznie według własnego pomysłu stworzyć kartkę świąteczną

Zapraszamy do udziału!

Propozycje na ferie zimowe

Kolędy czas...

Dnia 4 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wokalno - instrumentalny „Hej kolęda, kolęda”, podczas którego uczniowie wykonywali kolędy, pastorałki i inne bożonarodzeniowe piosenki. Konkurs, miał na celu popularyzację kolęd i pastorałek, ukazanie ich ogromnej różnorodności, a także uwrażliwianie dzieci na ich piękno. Poziom artystyczny występów był naprawdę wysoki, a wykonawcy zadbali nie tylko o piękne aranżacje, oraz profesjonalne wykonanie utworów, ale także o świąteczny strój. Jury miało niełatwe zadanie, by spośród uczestników wyłonić zwycięzców. Lista laureatów przedstawia się następująco:
Kategoria wokal: I miejsce – Zofia Szlęzak (kl. 2b); II miejsce – Martyna Kwarcińska (kl.2b) i trio z klasy 3a w składzie: Emilia Betlej, Anna Mazgaj i Kaja Godek; III miejsce: Oliwia Kędzior (kl. 2b)
Kategoria instrument: I miejsce – Piotr Knap (kl.3a); II miejsce – Nadia Konieczna (kl.3a)
Grand Prix zdobyli uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią p. Moniką Błasik.
Wszystkim biorącym udział w tym świątecznym konkursie serdecznie gratulujemy!

Święty Mikołaj napisał list!!

W tym niezwykłym okresie uczniowie klasy 2c w ramach zajęć z edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego stworzyli przepiękną makietę zimowego, świątecznego miasteczka. Znalazły się tam opisane w języku angielskim budynki przedstawiające różne obiekty m.in. szkoła, kościół, sklepy, a także bałwanki, choinki i renifery. Zwieńczeniem ich pracy było przygotowanie listu, napisanego również w języku angielskim do Św. Mikołaja, w którym opisali siebie oraz nasze miasto. Jakaż była radość jak przyszła odpowiedź! A wraz z nią zaproszenie do Twierdzy Srebrna Góra. Praca ta była nie tylko wspaniałą zabawą, ale również doskonałą okazją do wykazania się znajomością słownictwa z języka angielskiego.

Szkolne talenty nagrodzone!

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego - 21 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Talentów „Rozwiń skrzydła”. Chętni mogli zaprezentować swoje zdolności na wiele sposobów. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo utalentowani, m.in: muzycznie, wokalnie, tanecznie. Jury miało bardzo trudne zadanie starając się wybrać najlepszych wśród tych którzy zaprezentowali swoje zdolności. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szymon Kotulak (kl.8a)
II miejsce - Jakub Michalski (kl.3a) i Karolina Szerląg (kl. 8d)
III miejsce – Ewa Setlak (kl.3b) i Jakub Samborski (kl.3a)
Wyróżnienia przyznano: Liliannie Orlińskiej (kl.5b) i zespołowi z kl. 3a w składzie: Emilka Betlej, Nadia Konieczna, Ania Mazgaj i Kaja Wolska.
Gratulujemy nagrodzonym, a także wszystkim innym zdolnym, którzy mieli odwagę zaprezentować swój talent! Brawo!!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

W codziennej edukacji naszych uczniów nie zapominamy o tak ważnych kwestiach jak wyrabianie nawyków bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach dnia codziennego. Profilaktyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów pracy naszej szkoły. Co roku włączamy się aktywnie do udziału w programach, akcjach i kampaniach profilaktycznych. Nie inaczej było również i w I semestrze bieżącego roku szkolnego. Uczestniczyliśmy aktywnie w ogólnoeuropejskiej kampanii „Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa”, Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka z Unicef, Kampanii „Dobrze Cię widzieć” promującej bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Szkoła od lat współpracuje również z Zespołem ds. Profilaktyki Szkolnej Straży Miejskiej w Jaśle. Zorganizowane zostały spotkania z funkcjonariuszkami dotyczące „Kontaktów w relacjach z obcymi osobami”, „Z Autochodzikiem nauka i dobra zabawa” oraz ‘Bezpieczny Internet”. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli również w spektaklu online „Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”, a klasy 6-8 w warsztatach z zakresu profilaktyki cyberprzemocy. Udział w akcjach zaowocował przyznaniem szkole certyfikatów. Oczywiście to nie certyfikaty są najważniejsze – najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci dlatego kształtujemy w nich umiejętność rozpoznawania niebezpieczeństw, unikania niepotrzebnego ryzyka oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Zapraszamy

Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2023 r. w Jaśle.

I teraz mikroskop już niepotrzebny

Uczniowie klas V i VI pokazali nam, że potrafią opanować świetnie teorię dotyczącą budowy komórek, ale także zaskoczyli nas swoimi kreatywnymi pomysłami w szkolnym konkursie na wykonanie modeli przestrzennych tychże komórek. W rywalizacji biologicznej wzięło udział kilkudziesięciu uczniów, a wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Po długich naradach jury wyłoniło laureatów, których z ogromną przyjemnością przedstawiamy:
I miejsce: Jakub Jajko (5b), Antoni Urban (6c), Julia Tomkiewicz (6b)
II miejsce: Emilia Braczyk (6c), Marcelina Kosiba (6c), Gabriela Kwilosz (5c)
III miejsce: Gabriela Dedo (5a), Aleksander Aszyk (5a), Aleksandra Trelka (5a)
Wyróżnienia: Martyna Lazar (6c), Karolina Bochnowska (6c), Szymon Nigborowicz (5a), Milena Majewska (6a), Lena Kuczarska (5c)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

Znamy wyniki konkursu "A letter to Santa Claus"!

21 grudnia poznaliśmy wyniki Szkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego „A letter to Santa Claus”.  Zadanie uczestników polegało na napisaniu listu w języku angielskim skierowanego do Świętego Mikołaja i ozdobieniu go według własnego pomysłu i inwencji twórczej. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli przygotowując niezwykle pomysłowe, barwne prace z zastosowaniem różnych technik  plastycznych. Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace w różnych kategoriach wiekowych biorąc pod uwagę poprawność językową, oryginalność, pomysłowość, stopień trudności oraz estetykę wykonania. I tak w gronie laureatów znaleźli się:
- w kategorii klas I-III: Róża Langner (kl.1a), Maja Janas (kl.3a) oraz Miłosz Socha (kl.2a)
- w kategorii klas IV-V: Paulina Rymarz (kl.4a), Franek Kurowski (kl.5b) oraz Nikola Tumidajewicz (kl.4a)
- w kategorii klas VI-VIII: Iga Romanek (kl.6a) oraz Rafał Kwarciński (kl.6a)
Dodatkowo przyznano jedno wyróżnienie w kategorii klas IV-V, w której wpłynęla największa ilość prac. Wyróżnienie otrzymał Piotr Byś (kl.5c).
Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy spełnienia wszelkich pragnień wyrażonych w listach konkursowych.

Niecodzienne bałwany

Tuż przed świętami, w czasie ostatnich zajęć kółka przyrodniczego uczniowie klas czwartych postanowili wykonać niecodzienne bo chemiczne bałwany. Ulepili je z piankoliny – jest to kreatywna zabawka w postaci lekkiej i miękkiej kuleczkowej masy plastycznej z której można modelować dowolne kształty, a co też ważne - nie brudzi, nigdy nie wysycha, nie przykleja się do rąk ani do ubrania, a jej kolorowe kostki łatwo się ze sobą łączą. Śmiechu było co niemiara, a efekt końcowy zaskoczył wszystkich. Młodzi przyrodnicy życzą wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!