Kolejny plastyczny sukces Natalii

Natalia Tomkiewicz  uczennica kl. VI a brała udział w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej. W ramach tego projektu uzyskała I miejsce w Konkursie Plastycznym "Pociąg współpracy Polsko Szwajcarskiej" w kategorii szkół podstawowych. Konkurs ten organizowany był w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki  realizowanego ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się  podczas konferencji  " Odnawialne Źródła  Energii w gminach ZGDW" w JDK. Nagrody wręczali Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - wicepremier Jarosław Gowin, Ambasador Szwajcarii w Polsce -  Andrej Motyl,  Dyrektor Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu współpracy - Guido Beltrani. Gratulujemy!

Warsztaty "Modelowania balonów " - zajęcia z cyklu "Pobudzamy duszę artysty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w niesamowitych  warsztatach  plastycznych modelowania balonów. Każdy uczestnik mógł poznać zasady skręcania i modelowania balonów i  wyczarować swojego balonowego stworka. Uczniowie tworzyli wspaniałe  balonowe zwierzątka. Powstawały cudowne pieski, kotki, kwiatki,  kapelusze i wiele innych balonowych stworków.  Warsztaty "Modelowania balonów" rozbudzają wyobraźnię uczniów i zachęcają do wspaniałej kreatywnej zabawy.

"Moje spotkania z przyrodą"

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w dniu 5 IV 2017 r.  w  XXIII Wojewódzkim  Konkursie  Plastycznym  "Moje spotkania z przyrodą". Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: Wietecha Aleksandra kl. IV c, Kwilosz Julia kl. IV c, Mazur Julia  kl. V a, Kędrek Aleksandra kl. V c, Cygnar Michał  kl. VI a , Tomkiewicz Natalia kl. VI a. Uczniowie wykonywali pracę plastyczną dowolną techniką  zgodnie  z hasłem konkursu. Uroczyste rozdanie nagród laureatom odbędzie się  9 maja 2017r. o godz.13.30 podczas finału konkursu.

Warsztaty zdobienia pisanek

Tradycyjnie przed samą Wielkanocą uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach  zdobienia pisanek. Na podstawie różnorodnych wzorów, w tym także ludowych, przyozdabiano pisanki kolorowymi cekinami, tasiemkami. Tworząc indywidualne wzory uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich zdolności oraz poznać różne techniki zdobienia pisanek. Każda pisanka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczestnicy warsztatów mogli doświadczyć, jaki trudny i pracochłonny jest to proces. Było twórczo, kolorowo i radośnie.

Efektem końcowym warsztatów były piękne pisanki, które na pewno znajdą się na świątecznych stołach jako dekoracja.

Malowanie piaskiem

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych warsztatach plastycznych na których mieli okazję stworzyć obraz z piasku.

Animacja piaskowa to unikalny rodzaj sztuki, w którym nie chodzi tylko o naukę rysowania piaskiem, ale również o osiągnięcie satysfakcji z procesu tworzenia, o wypoczynek i relaks. Każdy z nas może stworzyć wyjątkowe obrazy z piasku.  Malowanie piaskiem to nie tylko wspaniała twórcza zabawa, ale też edukacja i rozwój.

Edukacja przez warcaby międzynarodowe w szkole

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w unikalnym projekcie  "Edukacja przez warcaby międzynarodowe w szkole".  Na zajęciach uczą się  gry w warcaby stupolowe oraz  poszerzają wiedzę, zapoznając  się z różnymi debiutami.

Propagowanie wśród dzieci  i młodzieży szkolnej gry w warcaby stupolowe przyczynia  się do rozwoju młodego człowieka. Uczniowie w ramach zajęć rywalizują ze sobą podczas rozgrywek.Rozwijają także umiejętności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, funkcjonalnych, czasowych i przestrzennych, rozwijają zdolności do myślenia analitycznego i syntetycznego oraz nabywają umiejętności korzystania  z różnych  warcabowych programów komputerowych oraz stron internetowych o tematyce gier planszowych. Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień.

Informacja

Informujemy, że podczas przerwy świątecznej świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy:

13.04.2017- czwartek  7.00 - 17.00
14.04.2017 - piątek      7.00 - 14.30
18.04.2017 - wtorek     7.00 - 14.30

 

Puchar dla Oskara !

Uczeń klasy 2 e, Oskar Stój zajął II miejsce w Otwartym Turnieju Karate z okazji 40-lecia Jasielskiego Klubu KYOKSMIN KARATE w kategorii Kumite. Gratulujemy !

Warsztaty dziennikarskie z uczestnikami modułu medialno-biznesowego

W dniu 21 marca 2017r.  w ramach modułu medialno-biznesowego odbyły się zajęcia z panią Anną Dziurą, dziennikarką z portalu ,,Moje Miasto”. W tym dniu uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak wygląda praca dziennikarza i jak trudno godzić ten zawód z życiem prywatnym. Opowieść o pracy przeplatana była ciekawymi sytuacjami z życia reportera.

Przygotowały uczestniczki modułu medialno-biznesowego: Gabriela Pabjan i Aleksandra Wiśniowska

Sukces siatkarek SP 1

Dużym sukcesem naszych siatkarek  zakończyły się  rozgrywane 04.04.2017 w Jedliczu Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Podopieczne trenera Tomasza Janusza nie dały szans swoim przeciwniczkom, pokonując kolejno MZS Strzyżów 2:1, SP nr 15 Krosno 2:1, ulegając dopiero w finale zespołowi gospodarzy 0:2. Mimo to  zawodniczki awansowały do Półfinału Wojewódzkiego  IMS w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbędą się 25.04.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle.

Nasze siatkarki wystąpiły w składzie: Antas Emilia, Kasowicz Weronika, Świder Natalia, Gorczyca Julia, Sobolewska Julia, Sobolewska Alina, Kicilińska Lea, Szumlańska Karolina, Julia Koś, Skowron Oliwia, Czernecka Aleksandra, Kozłecka Natalia, Trener:  Tomasz Janusz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !

Wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej

Natalia Tomkiewicz  uczennica kl. VI a uzyskała wyróżnienie  w XV Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej - Skołyszyn 2017r. Tematem tegorocznej edycji było hasło "Cztery pory roku". Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w konkursach grafiki komputerowej doskonaląc  swoje umiejętności plastyczne oraz  pobudzają wyobraźnię do tworzenia prac w nowoczesnej technice informatycznej. Gratulujemy.

Warsztaty " Malowania kawą" - zajęcia z cyklu "Pobudzamy duszę artysty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych warsztatach  plastycznych  na których mieli okazję  malować bez pędzla pełną aromatu kawą.To niezwykle ciekawa i niespotykana forma tworzenia obrazów. Uczennice poprzez  lekkie podmuchy powietrza przesuwały  krople  kawowe po kartce, tworząc spontaniczne pełne emocji obrazy, które wprowadziły je w magiczny świat sztuki tworzonej kawą. Stworzone  kawowe  obrazy mają  niepowtarzalny wyraz  artystyczny oraz mocny  zapach.   Warsztaty plastyczne "Malowanie kawą"  to ciekawa  zabawa pozwalająca wyzwalać  ogromne pokłady kreatywności, radości i  energii twórczej.