Wygrana w jasielskim konkursie plastycznym "Jasło w kolorach wiosny"

18 maja 2018r. w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle odbyło się podsumowanie Jasielskiego Konkursu Plastycznego "Jasło w kolorach wiosny". Aleksandra Kędrek z klasy 6c zdobyła I miejsce, Izabela Mosoń i Aleksandra Gajecka z klasy 6a - wyróżnienia. Nagrodzone prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie centrum. Gratulujemy serdecznie.

 

Międzynarodowy sukces uczennic naszej szkoły

Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach". Wśród nagrodzonych znalazły się: Amelia Baran z klasy 4e - I miejsce w kategorii wyklejanka, Natalia Tomkiewicz z klasy 7a - II miejsce w kategorii rysunek i fotografia, Maria Żądło z klasy 6a - III miejsce w kategorii rysunek, a Aleksandra Winiarska i Aleksandra Gajecka z klasy 6a w kategorii rysunek oraz Katarzyna Rączka z klasy 2ag - wyróżnienia w kategorii wyklejanka. Gratulujemy.

"Stop dla alkoholu w naszej szkole"

Natalia Świder - uczennica klasy 7b - zajęła II miejsce w Eliminacjach Rejonowych konkursu plastycznego PCK w Jaśle pod hasłem "Stop dla alkoholu w naszej szkole". Gratulujemy.

Opowiadanie „Koko” nagrodzone

Rozstrzygnięto IX Ogólnopolski Konkurs Literacki pod hasłem „Moje spotkania z przyrodą”. Tegorocznym laureatem twórczych zmagań został Norbert Czerwonka z klasy IV c. Jego opowiadanie, zatytułowane „Koko”, zostało nagrodzone za indywidualizm, oryginalność oraz poprawność kompozycyjną i językową wypowiedzi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Sukcesy naszych wokalistek

Ogromnym sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w XVIII Muzycznych Prezentacjach Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego "Szkolne hity".  W starszej grupie Natalia Hendzel zdobyła III miejsce, a Wiktoria Ryznar wyróznienie. Natomiast w grupie młodszych wykonawców II miejsce zdobył Ola Sieńkowska, a Michalinka Piątek - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Bądź EKO !

Nasi uczniowie w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM przygotowali reklamę:

Znają ją wszystkie dzieci

Tyle jej wierszy i książek znamy, a tak mało o niej wiemy. Mowa o Marii Konopnickiej, jednej z najbardziej popularnych polskich pisarek. Uczniowie klasy 3b i 3c chcąc pogłębić tę wiedzę wybrali się na wycieczkę do Żarnowca, gdzie znajduje się dworek z XVIII w. przekazany w 1903 r Marii Konopnickiej w darze narodowym z okazji 25- lecia jej pracy pisarskiej. Oglądali zgromadzone tu rękopisy autorki, pomieszczenia mieszkalne, sprzęty których używała, biurko przy którym pracowała, oraz liczne pamiątki ofiarowane jej w ramach podziękowania przez różne grupy społeczne. Pobyt w Żarnowcu zachęcił uczniów do przeczytania mniej znanych książek autorki.

Żywa lekcja muzyki

Uczniowie klasy 4b mieli niebywałą okazję obejrzeć z bliska i usłyszeć instrumenty dętę na których uczą się grać ich koleżanki. Dziewczynki omówiły budowę instrumentów, a także zaprezentowały ich brzmienie. Maja Mikoś grała na trąbce, a Diana Czech na flecie poprzecznym. Uczniowie byli zachwyceni tym pokazem i nagrodzili koleżanki ogromnymi brawami.

„Bo marzę, że się wymażę…”

Fragment wyróżnionego wiersza Aleksandry Czerneckiej z kl. VII a posłużył jury XXIV Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka jako tytuł okolicznościowego tomika, zawierającego wiersze nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji ogólnopolskiej „randki z Erato”. Drugie wyróżnienie przypadło Natalii Hendzel z klasy VII a za piękny  wiersz „List do Korczaka”. Największe uznanie należy się jednak uzdolnionej literacko uczennicy klasy II a gimnazjum. Katarzyna Rączka otrzymała w tym konkursie I nagrodę za zestaw wierszy. W jednym ze swoich utworów „ podejmuje nieco wyświechtany poetycki motyw (pustka bez ciebie), by odświeżyć go detalami ujmująco konkretnymi, natychmiast budzącymi zaufanie”. Naszym uczennicom należą się gorące brawa!!!

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

W "Galerii na piętrze" swoje prace prezentuje Katarzyna Rączka, której gratulujemy talentu plastycznego, a wszystkich zapraszamy do odwiedzenia galerii. 

Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą"

Aleksandra Kędrek, uczennica klasy 6c otrzymała nagrodę jury w  XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą" oraz nagrodę specjalną w grupie uczestników z klas 6. Zachwyciła jurorów niezwykłym poziomem pracy plastycznej i wrażliwością na piękno przyrody. Oprócz Oli nagrody zdobyły Izabela Mosoń z klasy 6a i Natalia Tomkiewicz z klasy 7a, Gratulujemy!