Zaczerpnąć historii. Jak powstaje papier czerpany?
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach warsztatowych czerpania papieru. Podczas zajęć zapoznali się z dawną sztuką tworzenia papieru. Dowiedzieli się w jaki sposób ludzie wpadli na pomysł wytwarzania papieru i dlaczego był on im bardzo potrzebny. Każdy uczeń na specjalnej ramce wyczerpywał papier, po którym później pisał gęsim piórem. Na konie każdy uczestnik otrzymał certyfikat z pieczęcią, którą sam odcisnął. Była to świetna lekcja i kolejne dziecięce doświadczenie, które na długo pozostanie w ich pamięci.
„Mydełko z wyobraźnią”- warsztaty mydlarskie
W naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie, w których udział wzięli wszyscy uczniowie klas drugich i trzecich. Celem tych warsztatów jest rozwijanie zdolności manualnych oraz wykorzystanie wyobraźni. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda produkcja mydła oraz wysłuchać historii jego powstania. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie wykonywali mydełka o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Wszyscy z ochotą tworzyli własne kompozycje, wykorzystując do tego olejki eteryczne, glicerynę oraz elementy dekoracyjne. W tych dniach piękne zapachy rozchodziły się po całym parterze naszej szkoły i przyciągały zaciekawionych uczniów z innych klas.
Kominiarz strażnikiem bezpieczeństwa Twojego domu
W marcu młodszych uczniów naszej szkoły odwiedził pracownik zakładu kominiarskiego. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o pracy kominiarzy m.in. w jaki sposób wykonują swój fach,
w jakich warunkach pracują i na czym polegają ich obowiązki. Gość zaprezentował obowiązujący go strój oraz narzędzia, którymi posługuje się podczas swojej pracy, a także uchylił przed dziećmi tajemnicę mocy guzika chwytanego na widok kominiarza. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek oraz pamiątkowy kalendarz.
„Sto sposobów na bloga”
„Sto sposobów na bloga” – to zajęcia czytelnicze w których uczestniczyli uczniowie klasy 6a w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prowadzenie bloga znajduje coraz to nowych adeptów. Dla jednych to hobby (skądinąd bardzo wciągające). Dla innych okazja do stworzenia własnego portfolio i do pokazania go światu. Jak pisać teksty, o których ludzie nie zapomną? Jak wywołać u czytelnika emocje? Niestety to bardzo trudna sztuka. Chyba jeszcze trudniej się jej nauczyć. To dar, który nie każdemu jest dany. O tych i o wielu innych rzeczach mogli się oni dowiedzieć podczas spotkania. Nie zabrakło też zajęć, w których można było wykazać się swoją kreatywnością – powstało kilka interesujących kolaży.
POZNAJEMY HISTORIĘ NASZEJ RODZINY!
W ramach zajęć z edukacji polonistycznej uczniowie klasy 3E pracowali nad przygotowaniem drzewa genealogicznego własnej rodziny. Z pomocą rodziców i dziadków gromadzili informacje na temat swoich przodków. Zbierali zdjęcia lub malowali portrety członków rodziny. Potem na dużym arkuszu brystolu rysowali drzewo genealogiczne. Gotowe prace prezentowali na zajęciach o tematyce rodzinnej. Zaangażowanie dzieci w pracę nad wykonaniem zadania sprawiło, że lepiej poznali dzieje swojej rodziny oraz rozwinęli swoją wyobraźnię.
Warto czytać !
Matematyczne sukcesy naszych uczniów
3 marca 2017 r. odbyło się podsumowanie XVI Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tym konkursie wysokie miejsca. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęła Gabriela Pabjan z kl.VI b, a V miejsce zajął Kamil Setlak z kl.VI a. Laureatom gratulujemy !
SUKCESY ARTYSTYCZNE W WOJEWÓDZKIM PLENERZE MALARSKIM
Uczniowie naszej szkoły brali udział uroczystym rozdaniu nagród Wojewódzkiego Pleneru Malarskiego pt. " Jesienne inspiracje". Konkurs ten odbył się pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Michał Cygnar i Natalia Tomkiewicz z kl. VI a w kategorii szkół podstawowych województwa podkarpackiego otrzymali wyróżnienie. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne w technice akrylowej. Prace te eksponowane są na wystawie oraz w katalogu pokonkursowym. Serdecznie gratulujemy.
Happening " Sztuka w ruchu"
Przed nasza szkołą powstały świąteczne drzewka sztuki. To przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez uczniów klas VI w ramach happeningu " Sztuka w ruchu". Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonali swoje dzieła artystyczne na płytach CD. Organizując happening mieli okazję zaobserwować jak ruch powoduje przemianę obrazu a wirująca sztuka przed szkołą z każdym dniem daje poczucie innych wrażeń artystycznych. Świąteczne drzewka sztuki wspaniale wkomponowały sie do krajobrazu naszej szkoły. Akcja miała na celu propagowanie tworzenia małych dzieł sztuki.
Sukcesy plastyczne w XI edycji Konkursu Plastycznego " Drugie życie drzewa"
Uczennica kl. VI a Natalia Tomkiewicz brała udział w uroczystym rozdaniu nagród oraz w otwarciu wystawy pokonkursowej w Ośrodku Edukacyjnym MPN. Praca Natalii uzyskała nominację do wystawy XI edycji Konkursu Plastycznego "Drugie życie drzewa" organizowanego przez Magurski Park Narodowy.
Serdecznie gratulujemy.