Sukcesy plastyczne w XI edycji Konkursu Plastycznego " Drugie życie drzewa"

Uczennica  kl. VI a Natalia Tomkiewicz  brała udział w uroczystym  rozdaniu nagród oraz w otwarciu wystawy pokonkursowej w Ośrodku Edukacyjnym MPN. Praca Natalii uzyskała nominację  do wystawy  XI edycji Konkursu Plastycznego  "Drugie życie drzewa" organizowanego przez Magurski Park Narodowy.

Serdecznie gratulujemy.

Sukcesy w konkursie przyrodniczo - plastycznym

Uczniowie kl. IV a brali udział w konkursie przyrodniczo - plastycznym  pt. „Czy pies może mieć pieskie życie”?  
W konkursie tym w kategorii kl. IV- VI -  Natalia Setlak  uzyskała  III miejsce,  Wiktoria Ryznar otrzymała wyróżnienie,  Szymon Bułaś dyplom za wkład pracy konkursowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań przyrodniczych i przygotowanie pracy plastycznej. Uroczyste rozdanie nagród odbyło sie w Urzędzie Miasta Jasła. 

 

Gratulujemy !

MISTRZ POLSZCZYZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W JAŚLE

Swoją wiedzę o współczesnej polszczyźnie sprawdzili uczestnicy Powiatowego Konkursu  o tytuł Mistrza Polszczyzny, który odbył się 21 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości językowej młodego pokolenia oraz propagowanie postawy dbałości o poprawność polszczyzny nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

 

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas szóstych z dziesięciu  szkół podstawowych:  SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP 7, SP 10 oraz Zespołu Szkół Społecznych z Jasła oraz uczniowie szkół podstawowych z Dębowca i Osieka Jasielskiego i Jabłonicy. Przed nimi było trudne zadanie  – musieli bezbłędnie napisać podyktowany tekst i  rozwiązać zadania z zakresu frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań oraz semantyki.
Magdalena Fila  ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęła pierwsze miejsce. Najlepiej poradziła sobie z zawiłymi konstrukcjami językowymi, które opowiadały  patronie 2017 roku, czyli o Józefie Piłsudskim.
Drugie miejsce zajął  Aleksander Hycnar z „Czwórki”. Trzecie miejsce przypadło Weronice Weseckiej z SP nr 2  w Jaśle.

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w pisaniu, nie tylko prac z języka polskiego.

Sukcesy plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie

Uczennica klasy  VI a  Natalia Tomkiewicz  otrzymała nagrodę główną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " PIES I KOT - NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE "  Natalia wykonała pracę pt." Czar przyjaźni".Na konkurs wpłynęło 920 prac z 83 placówek z całej Polski.  Komisja  biorąc pod uwagę: estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów postanowiła nagrodzić pamiątkowymi dyplomami także:  Marię Żądło kl. V a, Kamila Kudłatego kl. IV b,  Annę Maciejczyk kl. IV c, Aleksandrę  Kędrek   kl. V c, Marię Piekarz kl. IV b, Sandrę Baran kl. IV b.

 Serdecznie gratulujemy.

Natalia i Ola laureatkami Feryjnego Turnieju Szachowego

Uczennice kl. VI a brały udział w Feryjnym Turnieju Szachowym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. W klasyfikacji rocznika 2004-2006 w grupie dziewcząt  Natalia Tomkiewicz zdobyła I miejsce a Aleksandra Czernecka  zdobyła  II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych.

Puchar dla naszych uczniów w slalomie gigancie

Uczniowie klasy Vc, Jakub Lisowski i Jakub Piękoś, zodobyli IV miejsce w slalomie gigancie w punktacji zespołowej dziewcząt i chłopców .

Gratulujemy !

 

Sukces w realizacji projektu "Zachowaj równowagę"

Nasza szkoła od kilku lat wyróżnia się w działaniach w ramach projektu, który ma na celu promowanie zdrowego trybu życia. Różnorodne działania realizowane na terenie placówki zyskały uznanie Akademii Wychowania Fizycznego  Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Ministerstwa Zdrowia Rządu Szwajcarskiego, który wspiera wspomniany projekt.
Otrzymaliśmy cenne nagrody oraz list gratulacyjny potwierdzający uzyskanie certyfikatu.
Podjęte działania będą kontynuowane by uatrakcyjnić wdrażanie zachowań związanych ze zdrowym stylem życia dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Międzynarodowe piłkarskie sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie,Wiktor Bednarz i Nikodem Wolski, otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej  o Puchar Poseł na Sejm RP Joanny Frydrych dla zawodników z rocznika 2009.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Brawa dla Filipa !

Filip Konieczny, uczeń klasy 2 e,został wyróżniony w XI Zimowym Turnieju o puchar Resovii "Resovia Winter CUP".

Gratulujemy !

Sukces naszego ucznia w narciarstwie

Nasz uczeń, Jakub Kosiba zdobył II miejsce w zawodach narciarskich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy

Wyróżnienie w konkursie „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa"

Uczennica klasy VI a Natalia Tomkiewicz  zdobyła  wyróżnienie w XIII  edycji  Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa". Natalia uzyskała wyróżnienie w kategorii kl. IV- VI  w tematyce " Dzikie gęsi w krajobrazie Polski". Praca uczennicy bierze udział w wystawach pokonkursowych oraz zakwalifikowała się do kalendarza na rok 2017 wydanego w ramach konkursu.

Serdecznie gratulujemy.