Kominiarz strażnikiem bezpieczeństwa Twojego domu
W marcu młodszych uczniów naszej szkoły odwiedził pracownik zakładu kominiarskiego. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o pracy kominiarzy m.in. w jaki sposób wykonują swój fach,
w jakich warunkach pracują i na czym polegają ich obowiązki. Gość zaprezentował obowiązujący go strój oraz narzędzia, którymi posługuje się podczas swojej pracy, a także uchylił przed dziećmi tajemnicę mocy guzika chwytanego na widok kominiarza. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek oraz pamiątkowy kalendarz.
„Sto sposobów na bloga”
„Sto sposobów na bloga” – to zajęcia czytelnicze w których uczestniczyli uczniowie klasy 6a w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prowadzenie bloga znajduje coraz to nowych adeptów. Dla jednych to hobby (skądinąd bardzo wciągające). Dla innych okazja do stworzenia własnego portfolio i do pokazania go światu. Jak pisać teksty, o których ludzie nie zapomną? Jak wywołać u czytelnika emocje? Niestety to bardzo trudna sztuka. Chyba jeszcze trudniej się jej nauczyć. To dar, który nie każdemu jest dany. O tych i o wielu innych rzeczach mogli się oni dowiedzieć podczas spotkania. Nie zabrakło też zajęć, w których można było wykazać się swoją kreatywnością – powstało kilka interesujących kolaży.
POZNAJEMY HISTORIĘ NASZEJ RODZINY!
W ramach zajęć z edukacji polonistycznej uczniowie klasy 3E pracowali nad przygotowaniem drzewa genealogicznego własnej rodziny. Z pomocą rodziców i dziadków gromadzili informacje na temat swoich przodków. Zbierali zdjęcia lub malowali portrety członków rodziny. Potem na dużym arkuszu brystolu rysowali drzewo genealogiczne. Gotowe prace prezentowali na zajęciach o tematyce rodzinnej. Zaangażowanie dzieci w pracę nad wykonaniem zadania sprawiło, że lepiej poznali dzieje swojej rodziny oraz rozwinęli swoją wyobraźnię.
Warto czytać !
Matematyczne sukcesy naszych uczniów
3 marca 2017 r. odbyło się podsumowanie XVI Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tym konkursie wysokie miejsca. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęła Gabriela Pabjan z kl.VI b, a V miejsce zajął Kamil Setlak z kl.VI a. Laureatom gratulujemy !
SUKCESY ARTYSTYCZNE W WOJEWÓDZKIM PLENERZE MALARSKIM
Uczniowie naszej szkoły brali udział uroczystym rozdaniu nagród Wojewódzkiego Pleneru Malarskiego pt. " Jesienne inspiracje". Konkurs ten odbył się pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Michał Cygnar i Natalia Tomkiewicz z kl. VI a w kategorii szkół podstawowych województwa podkarpackiego otrzymali wyróżnienie. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne w technice akrylowej. Prace te eksponowane są na wystawie oraz w katalogu pokonkursowym. Serdecznie gratulujemy.

Happening " Sztuka w ruchu"
Przed nasza szkołą powstały świąteczne drzewka sztuki. To przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez uczniów klas VI w ramach happeningu " Sztuka w ruchu". Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonali swoje dzieła artystyczne na płytach CD. Organizując happening mieli okazję zaobserwować jak ruch powoduje przemianę obrazu a wirująca sztuka przed szkołą z każdym dniem daje poczucie innych wrażeń artystycznych. Świąteczne drzewka sztuki wspaniale wkomponowały sie do krajobrazu naszej szkoły. Akcja miała na celu propagowanie tworzenia małych dzieł sztuki.
Sukcesy plastyczne w XI edycji Konkursu Plastycznego " Drugie życie drzewa"
Uczennica kl. VI a Natalia Tomkiewicz brała udział w uroczystym rozdaniu nagród oraz w otwarciu wystawy pokonkursowej w Ośrodku Edukacyjnym MPN. Praca Natalii uzyskała nominację do wystawy XI edycji Konkursu Plastycznego "Drugie życie drzewa" organizowanego przez Magurski Park Narodowy.
Serdecznie gratulujemy.
Sukcesy w konkursie przyrodniczo - plastycznym
Uczniowie kl. IV a brali udział w konkursie przyrodniczo - plastycznym pt. „Czy pies może mieć pieskie życie”?
W konkursie tym w kategorii kl. IV- VI - Natalia Setlak uzyskała III miejsce, Wiktoria Ryznar otrzymała wyróżnienie, Szymon Bułaś dyplom za wkład pracy konkursowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań przyrodniczych i przygotowanie pracy plastycznej. Uroczyste rozdanie nagród odbyło sie w Urzędzie Miasta Jasła.
Gratulujemy !
MISTRZ POLSZCZYZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W JAŚLE
Swoją wiedzę o współczesnej polszczyźnie sprawdzili uczestnicy Powiatowego Konkursu o tytuł Mistrza Polszczyzny, który odbył się 21 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości językowej młodego pokolenia oraz propagowanie postawy dbałości o poprawność polszczyzny nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Jasła Ryszard Pabian.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas szóstych z dziesięciu szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP 7, SP 10 oraz Zespołu Szkół Społecznych z Jasła oraz uczniowie szkół podstawowych z Dębowca i Osieka Jasielskiego i Jabłonicy. Przed nimi było trudne zadanie – musieli bezbłędnie napisać podyktowany tekst i rozwiązać zadania z zakresu frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań oraz semantyki.
Magdalena Fila ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęła pierwsze miejsce. Najlepiej poradziła sobie z zawiłymi konstrukcjami językowymi, które opowiadały patronie 2017 roku, czyli o Józefie Piłsudskim.
Drugie miejsce zajął Aleksander Hycnar z „Czwórki”. Trzecie miejsce przypadło Weronice Weseckiej z SP nr 2 w Jaśle.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w pisaniu, nie tylko prac z języka polskiego.