Szkoła w ruchu

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

W ramach podejmowanych działań na rzecz Roku Szkoły w Ruchu MEN chce zwrócić uwagę między innymi na:

uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;

konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;

związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;

uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;

podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

W naszej szkole, która jest szkołą promującą zdrowie, kładziemy duży nacisk na uświadomienie uczniom, że aktywność fizyczna oraz zdrowy styl życia, to klucz do dobrej kondycji i lepszego samopoczucia. Nauczyciele wychowania fizycznego proponują uczniom alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Wśród tych propozycji znajdziemy: naukę tańca, gimnastykę, naukę gry w unihokeja, tenisa stołowego, czy badmintona oraz wiele innych. Spośród tylu opcji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i nikt nie będzie się nudził.

Unihokej nie jest nam obcy!

Gry i zabawy zręcznościowe

„Żyj zdrowo, na sportowo !”

Rytm, taniec, muzyka

Wyjazd na basen