Samorząd szkolny

Wesołych Świąt!

Leć kolędo w świat...

18 grudnia uczennice - Olga Sychta, Ola Wietecha, Ola Ochała, Weronika Byczek i Ola Lubaś (kl.7c) oraz Dagmara Piątkowska (kl.8a) odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3. Swój koncert Bożonarodzeniowy wzbogaciły o recytacje krótkich wierszyków świątecznych oraz prezentację instrumentów (skrzypce, gitara i ukulele),  na których wykonały przepiękne kolędy i pastorałki. Dziewczynki pięknie grały i śpiewały, a zachęcone przedszkolaki włączały się do śpiewu co zaowocowało naprawdę niezwykłą atmosferą. Na koniec Olga i Dagmara przygotowały niespodziankę - pokaz tańca, który dzieciaki oglądały z zapartym tchem. Całym występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i zakończony został gromkimi brawami małych widzów.

Przedświąteczny, niepowtarzalny czas...

Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła dzieciom mnóstwo uśmiechu i radości.

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.Świętowaliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka- to bardzo ważny dokument. Samorząd Uczniowski przypomniał najmłodszym, że mają prawo do szczególnej troski, pomocy i opieki. Zorganizował happening, podczas którego odbyły się pogadanki i prezentacje przypominające dzieciom o ich prawach. Były niebieskie baloniki i serduszka, ponieważ ten kolor jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Dzień Bajki dla najmłodszych w naszej szkole

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kreatywności i twórczego myślenia najmłodszych uczniów SP1 to kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego.
Starsze koleżanki i koledzy poprzez ciekawe inscenizacje bajek pokazali, że czytanie rozbudza zainteresowania, rozwija wyobrażnię, empatię, uwrażliwia na innych i kształtuje własne poczucie humoru.
To był mile spędzony czas.

Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

W ramach akcji "Szkoła pamięta" samorząd szkolny uczcił pamięć zmarłych dyrektorów naszej szkoły. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej odwiedzili groby i złożyli kwiaty.

Pełna miska dla schroniska

Jednym z zadań szkoły jest kształtowanie pozytywnego stosunku dziecka do świata przyrody, w tym wdrażanie do sprawowania opieki nad zwierzętami domowymi oraz niesienia pomocy zwierzętom żyjącym na wolności. Tego typu zadania wyrabiają w dzieciach m.in. takie cechy jak: empatia, obowiązkowość, odpowiedzialność czy szacunek dla innych. Są to cechy uważane za niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka w życiu społecznym, zawodowym, rodzinnym.
Nasi uczniowie wiele razy włączali się w akcje pomocy zwierzakom. Bardzo często sami je inicjowali. Tak też było i tym razem - Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy i akcesoriów dla czworonogów. Zebrane dary przekazano jasielskiej placówce opiekującej się psami i kotami.
Samorząd Uczniowski serdecznie wszystkim dziękuje za zaangażowanie i pomoc.

Nowy rok szkolny, nowy Samorząd!

Nowy rok szkolny – to również nowy Samorząd Uczniowski. Trwająca kilka dni kampania miała na celu wyłonić spośród kandydatów osoby kreatywne, odpowiedzialne, gotowe do reprezentowania całej społeczności uczniowskiej. Wybory niewątpliwie uczą demokracji i aktywności społecznej. Dobrze wybrany zarząd nie tylko reprezentuje interesy uczniów, ale też zachęca ich do działania i bierze udział w realizowaniu wielu zadań szkoły.

Kandydatki przygotowały plakaty, agitowały wśród wyborców i zachęcały do głosowania na siebie. W wyniku przeprowadzonego głosowania skład Zarządu SU przedstawia się następująco: Przewodniczącą Szkoły została: Dagmara Piątkowska, z-cą: Maria Żądło, a rzecznikiem: Julia Walowska. Wybranym gratulujemy i życzymy nieustającego zapału i owocnej pracy!