Samorząd szkolny

Miłość nie tylko od święta…

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom czy przyjaciołom wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego koszyka. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.

Tańcz, śmiej się, maskę włóż, bo bawić się czas już!

Tańcz, śmiej się, maskę włóż
Bo bawić się czas już
Karnawał zaprasza Cię
Jeśli tylko powiesz "chcę"..

Dnia 30.01.2020r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Przystrojona wstążkami sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Na imprezie pojawili się zarówno elegancko ubrani, rozpoznawalni uczniowie, jak i postacie znane z baśni bądź filmów (Elsa, Batman, wróżka, ninja, wilkołak), zwierzęta (żaba, pszczółki, kotki, jednorożce), księżniczki, strażak, policjanci i inni.

Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni, pełni wrażeń i w świetnych humorach.

Wesołych Świąt!

Leć kolędo w świat...

18 grudnia uczennice - Olga Sychta, Ola Wietecha, Ola Ochała, Weronika Byczek i Ola Lubaś (kl.7c) oraz Dagmara Piątkowska (kl.8a) odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3. Swój koncert Bożonarodzeniowy wzbogaciły o recytacje krótkich wierszyków świątecznych oraz prezentację instrumentów (skrzypce, gitara i ukulele),  na których wykonały przepiękne kolędy i pastorałki. Dziewczynki pięknie grały i śpiewały, a zachęcone przedszkolaki włączały się do śpiewu co zaowocowało naprawdę niezwykłą atmosferą. Na koniec Olga i Dagmara przygotowały niespodziankę - pokaz tańca, który dzieciaki oglądały z zapartym tchem. Całym występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i zakończony został gromkimi brawami małych widzów.

Przedświąteczny, niepowtarzalny czas...

Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła dzieciom mnóstwo uśmiechu i radości.

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.Świętowaliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka- to bardzo ważny dokument. Samorząd Uczniowski przypomniał najmłodszym, że mają prawo do szczególnej troski, pomocy i opieki. Zorganizował happening, podczas którego odbyły się pogadanki i prezentacje przypominające dzieciom o ich prawach. Były niebieskie baloniki i serduszka, ponieważ ten kolor jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Dzień Bajki dla najmłodszych w naszej szkole

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kreatywności i twórczego myślenia najmłodszych uczniów SP1 to kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego.
Starsze koleżanki i koledzy poprzez ciekawe inscenizacje bajek pokazali, że czytanie rozbudza zainteresowania, rozwija wyobrażnię, empatię, uwrażliwia na innych i kształtuje własne poczucie humoru.
To był mile spędzony czas.

Pamiętamy o tych, którzy odeszli...

W ramach akcji "Szkoła pamięta" samorząd szkolny uczcił pamięć zmarłych dyrektorów naszej szkoły. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej odwiedzili groby i złożyli kwiaty.

Pełna miska dla schroniska

Jednym z zadań szkoły jest kształtowanie pozytywnego stosunku dziecka do świata przyrody, w tym wdrażanie do sprawowania opieki nad zwierzętami domowymi oraz niesienia pomocy zwierzętom żyjącym na wolności. Tego typu zadania wyrabiają w dzieciach m.in. takie cechy jak: empatia, obowiązkowość, odpowiedzialność czy szacunek dla innych. Są to cechy uważane za niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka w życiu społecznym, zawodowym, rodzinnym.
Nasi uczniowie wiele razy włączali się w akcje pomocy zwierzakom. Bardzo często sami je inicjowali. Tak też było i tym razem - Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy i akcesoriów dla czworonogów. Zebrane dary przekazano jasielskiej placówce opiekującej się psami i kotami.
Samorząd Uczniowski serdecznie wszystkim dziękuje za zaangażowanie i pomoc.

Nowy rok szkolny, nowy Samorząd!

Nowy rok szkolny – to również nowy Samorząd Uczniowski. Trwająca kilka dni kampania miała na celu wyłonić spośród kandydatów osoby kreatywne, odpowiedzialne, gotowe do reprezentowania całej społeczności uczniowskiej. Wybory niewątpliwie uczą demokracji i aktywności społecznej. Dobrze wybrany zarząd nie tylko reprezentuje interesy uczniów, ale też zachęca ich do działania i bierze udział w realizowaniu wielu zadań szkoły.

Kandydatki przygotowały plakaty, agitowały wśród wyborców i zachęcały do głosowania na siebie. W wyniku przeprowadzonego głosowania skład Zarządu SU przedstawia się następująco: Przewodniczącą Szkoły została: Dagmara Piątkowska, z-cą: Maria Żądło, a rzecznikiem: Julia Walowska. Wybranym gratulujemy i życzymy nieustającego zapału i owocnej pracy!