Samorząd szkolny

Znamy zwycięzców zabawy podróżniczo-fotograficznej "Wakacje z misiem #SP1Jasło"

Na początku wakacji ogłosiliśmy konkurs i przez całe lato otrzymywaliśmy zachwycające prace, które zebrały łącznie tysiące polubień. To właśnie one zdecydowały o tym, kto znalazł się w gronie zwycięzców:
1 miejsce - Agata Główka
2 miejsce - Amelia Kosiba
3 miejsce - Milena Majewska

To jednak nie wszystko - kapituła konkursowa postanowiła docenić osoby, których prace także zachwyciły publiczność:
Wyróżnienia I stopnia: Kamila Kosiba, Kacper Nachmann, Jakub Nachmann, Marlena Gaweł, Maciej Włudzik, Mikołaj Schiffer, Weronika Mokrzycka.
Wyróżnienia II stopnia: Kornel Skubisz, Szymon Nigborowicz, Maja Nigborowicz, Julia Dedo, Franciszek Kurowski, Daria Ryznar, Jakub Jajko, Igor Buś, Iga Putyło-Sławniak, Iga i Jagoda Barwinek, Wiktoria Frodyma, Gabriela Dedo, Miłosz Socha, Jakub Samborski, Lena Sroka, Klaudia Frodyma, Karolina Kosiba.

Wszyscy laureaci zostaną indywidualnie powiadomieni o dacie gali wręczenia nagród i dyplomów - na którą już teraz zapraszamy. A wszystkich zachęcamy do obejrzenia pełnej galerii prac konkursowych. I choć konkurs jest już zakończony, nadal można lajkować prace, by pokazać uznanie dla wysiłku autorów!

Wszystkim biorącym udział gratulujemy wykonania pomysłowych zdjęć i pobytu w pięknych miejscach!

Link do galerii

Przypominamy o konkursie: Jedziesz na wycieczkę? Spakuj Misia SP1 w teczkę!

KONKURS WAKACYJNY DLA UCZNIÓW SP1 JASŁO:

Jedziesz na wycieczkę? Spakuj Misia SP1 w teczkę!

Posiadanie naszego szkolnego, niebieskiego misia-breloczka już samo w sobie jest super! Ale w wakacje – dzięki misiowi i własnej kreatywności – masz okazję wygrać atrakcyjne nagrody! Wystarczy wziąć udział w konkursie i… pokazać misiowi świat!

Co należy zrobić?
1. Zabieraj misia ze sobą na wakacyjne wycieczki. Nieważne czy zostajesz w Polsce, czy wyjeżdżasz za granicę. Nieważne czy odwiedzasz góry, morze, jeziora czy po prostu spacerujesz po okolicznej łące. Miś i tak będzie szczęśliwy!
2. W miejscu, w którym będziesz, zrób misiowi-podróżnikowi kreatywne zdjęcie.Wyślij zdjęcie mailem na adres: misiowy.konkurs.sp1@gmail.com
3. Wysyłając zdjęcie dołącz swoje imię i nazwisko oraz napisz, gdzie wykonane zostało zdjęcie.
4. Gdy zdjęcie znajdzie się już na naszym profilu na Facebooku, zachęć rodzinę i znajomych do lajkowania! Nagrodę otrzyma autor zdjęcia, które do końca wakacji uzbiera najwięcej polubień.
5. Każda osoba może zgłosić do konkursu więcej niż jedno zdjęcie – ale tylko jedno tygodniowo. Każde zdjęcie musi być także wykonane w innym miejscu – miej więc misia ze sobą każdego dnia!

Skąd mogę wziąć misia?
Jeśli nie masz go jeszcze w domu, do rozpoczęcia wakacji możesz go kupić w szkolnym sekretariacie. Koszt misia to 5 zł. Miś posłuży Ci także po wakacjach – jest odblaskowy, więc będzie stał na straży Twojego bezpieczeństwa, gdy będziesz szedł do szkoły we wrześniu.
Liczba misiów ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy!

#DzieńPrzyjaciela w SP1

W roku 2021 Dzień Przyjaciela przypada na 9 czerwca. Kim jest przyjaciel? To osoba, która nie zawiedzie cię w potrzebie, która wie, że potrzebujesz jej pomocy, nawet gdy nic nie mówisz i taka, z którą bawisz się najlepiej. Przyjaciół doceniamy zwłaszcza w ostatnim czasie – gdy po długiej przerwie znowu mogliśmy się z nimi spotkać!

Uczniowie SP1 wiedzą, że przyjaźń i przyjaciele w naszym życiu są bardzo ważni, dlatego świętują ten dzień i dzielą się z nami wszystkimi - zdjęciami ze swoimi wspaniałymi przyjaciółmi!

Link do fb

Oddaj lajka na Olę i wesprzyj jej talent!

Nasza uczennica Ola Sieńkowska bierze właśnie udział w XXV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Online. O zwycięstwie decydują głosy publiczności - kliknięcia „like” lub „serduszko” pod postem konkursowym. Piosenkę Oli możecie odsłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=n-yDuf6H3FA
Natomiast GŁOSOWANIE odbywa się do 17 maja - wyłącznie pod tym linkiemhttps://tiny.pl/rv5cq
 

"Tysiąc lat historii patrzy w serce Twe..."

"Gdy pytasz mnie czym Ojczyzna jest odpowiem:
Czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie,
Czyś widział Wawel, komnaty, krużganki,
Miejsca gdzie przeszłość dodaje Ci sił.

Z tej historii wielkiej, dumnej,
Z władzy mocnej i rozumnej
Czerpiesz dzisiaj wiarę, w kraju dobry los
Króla dzwon, co kraj przenika,
Mowa Skargi, wzrok Stańczyka
Przeszłość wielka wzniosła to Ojczyzna Twa!"

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zazwyczaj o tej porze w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca ten dzień. W związku z trudnym okresem pandemii, musimy szukać innych rozwiązań dostosowanych do obecnej sytuacji. Na szczęście to nie jest trudne bo nasi uczniowie są kreatywni i pełni pomysłów. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował baner i filmik ze słowami przepięknej piosenki Marka Grechuty pt: „Ojczyzna”.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku

Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego z serii „Ożywione obrazy” przygotowanego przez Zamek Królewski w Warszawie – „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” https://www.youtube.com/watch?v=GTy_ixII3Qw

Oprócz rocznicy podpisania Konstytucji, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Najmłodsi uczniowie przygotowali własnoręcznie flagi, które prezentują z dumą.

Zapraszamy do obejrzenia i wstawiania własnych zdjęć z flagą w komentarzu.

 

#PodobaMiSięwJedynce :)

Uczniowie wszystkich klas, od pierwszych aż po ósme, tęsknią za szkołą i atmosferą w niej panującą. Dlatego postanowili wziąć udział w najnowszej szkolnej akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski - #PodobaMiSięwJedynce. Pomysłowość i kreatywność  dzieciaków wszyscy możemy podziwiać w prezentowanej galerii.

Wesołych Świąt!

Samorząd Uczniowski pragnie poinformować o wynikach szkolnego konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Uczniowie biorący w nim udział zaprezentowali talent plastyczny, pomysłowość i kreatywność, co doceniło jury konkursowe przyznając:
I miejsce: Antoni Zima
II miejsce: Maja Józefczyk i Julia Lubojemska
III miejsce: Iga Romanek i Kamil Zabawa
Wyróżnienia: Gabriela Adamik, Aleksander Betlej, Emilka Jędryczka, Gabriela Gierut, Julia Lorenc, Natalia Kardaś, Michalina Piątek, Joanna Stojek, Julka Tomkiewicz, Milena Majewska, Natalka Sroka, Piotr Byś, Piotr Niziołek, Zuzanna Betlej, Piotr Ochała, Antoni Toporowicz, Nadia Rolek, Szymon Sypień.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!

Nasi uczniowie w #SkarpetkiNieDoPary na Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2021r. jest Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Święto to ustanowione zostało w 2005 roku i objęte patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie bez przyczyny wyznaczono je na 21 marca - nie jest to tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który uosabia narodziny nowego życia i narodziny niezwykłych ludzi, ale przede wszystkim odnosi się do samej istoty choroby ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej - trisomią chromosomu 21. Dwie różne skarpetki założone 21.03 są symbolem niedopasowania genotypowego, które występuje u osób z zespołem Downa.

Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa oraz w celu promowania ich praw do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym nasi fantastyczni uczniowie załóżyli na nogi kolorowe, niedopasowane skarpetki i zrobili sobie zdjęcia. Zapraszamy wszystkich do wsparcia tej pięknej inicjatywy i jak nasi uczniowie - ubrać tego dnia #SkarpetkiNieDoPary!

Z okazji Dnia Kobiet!

Wszystkim Paniom - tym pracującym w naszej szkole i tym uczącym się:
NAJLEPSZE ŻYCZENIA z okazji Dnia Kobiet
składają wszyscy Panowie – Ci pracujący i Ci uczący się w SPnr1!

Samorząd Uczniowski zaprasza do składania życzeń!

WALENTYNKI to dzień miłości i przyjaźni.

Chcesz powiedzieć innej osobie, że ją lubisz, kochasz lub że jest ważna dla Ciebie? Masz okazję!
A może ktoś dla Ciebie zostawił życzenia?
Zapraszamy uczniów do udziału w poczcie walentynkowej :)

Tutaj możecie wysłać życzenia :)

Przyjaźń nie zna granic - zwłaszcza w dobie Internetu. Samorząd Uczniowski SP nr 1 ma na to dowód:
link do życzeń.

Jak pobudzić mózg do nauki i bawić się przy tym?

29 stycznia to Międzynarodowy Dzień Puzzli. Święto to obchodzone jest od około połowy lat 90-tych i zostało prawdopodobnie zainicjowane przez amerykańskich producentów wszelkich rodzajów zabaw umysłowych. Jak twierdzą psychologowie, układanie puzzli to dla mózgu doskonała gimnastyka. Bardzo dobrze wiedzą o tym nasi uczniowie i dlatego kochają tą edukacyjną zabawę.

Układane regularnie puzzle ćwiczą pamięć, rozwijają zdolności manualne, przestrzenne, rozwijają umiejętności matematyczne, pomagają się skupić. Dodatkową zaletą puzzli jest obniżanie stresu. Puzzle potrafią wciągnąć na wiele godzin, a ich układanie uspokaja. To jak SPA dla mózgu :)

Uporanie się z wieloelementowym obrazkiem z całą pewnością nie jest łatwym zadaniem, ale nic tak nie cieszy jak skończona powodzeniem układanka. To rodzi wiarę we własne możliwości. Uczy, że źle ułożony kawałek należy poprawić, by stworzyć ładną całość. Nasi uczniowie są mistrzami układanek. Najlepsi układają nawet kilkutysięczne puzzle! To jest dopiero gimnastyka dla mózgu!

#UkładamyPuzzle-GimnastykujemyMózg

Nowy Rok i porządki czyli #DzienSprzątaniaBiurka

W drugi poniedziałek stycznia obchodzimy nietypowe, ale jakże potrzebne święto czyli Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka. W 2021 roku wypada ono 11 stycznia i ma zachęcić do wkroczenia w Nowy Rok w uporządkowanym otoczeniu. Dbanie o tę przestrzeń jest ważne zwłaszcza podczas nauki zdalnej, gdy więcej czasu spędzamy przy własnych biurkach, stolikach. Nasi fantastyczni uczniowie pochwalili się swoim wzorowym porządkiem - serdecznie im gratulujemy!

Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy do uprzątnięcia swoich biurek/stolików. Niech was zmotywuje fakt, że swoje biurka sprzątają dziś ludzie z 43 innych państw świata, w których obchodzone jest to święto! A więc - do dzieła! :)