Samorząd szkolny

Nowy Rok i porządki czyli #DzienSprzątaniaBiurka

W drugi poniedziałek stycznia obchodzimy nietypowe, ale jakże potrzebne święto czyli Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka. W 2021 roku wypada ono 11 stycznia i ma zachęcić do wkroczenia w Nowy Rok w uporządkowanym otoczeniu. Dbanie o tę przestrzeń jest ważne zwłaszcza podczas nauki zdalnej, gdy więcej czasu spędzamy przy własnych biurkach, stolikach. Nasi fantastyczni uczniowie pochwalili się swoim wzorowym porządkiem - serdecznie im gratulujemy!

Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy do uprzątnięcia swoich biurek/stolików. Niech was zmotywuje fakt, że swoje biurka sprzątają dziś ludzie z 43 innych państw świata, w których obchodzone jest to święto! A więc - do dzieła! :)

Życzenia!

#HerbatkazMikołajem :)

6 grudnia to tzw. mikołajki - to wiedzą chyba wszystkie dzieci (i nie tylko). Dotychczas zawsze co roku, tego dnia, w szkole gościliśmy Mikołaja i jego fantastyczną drużynę. Ale ten rok szkolny jest inny, przyniósł wiele zmian w naszym codziennym życiu, ale też dzięki temu zaczęliśmy bardziej doceniać prozaiczne czynności i nauczyliśmy się nowych rzeczy. I właśnie dlatego też, że ten rok szkolny jest inny - mamy okazję i możliwość oglądać naszych uczniów podczas oczekiwania na tego wspaniałego gościa. 

Nieliczni wiedzą, że tydzień po mikołajkach czyli 15 grudnia obchodzimy Dzień Herbaty. Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł połączenia tych dwóch fantastycznych dni i zaproponował akcję #HerbatkazMikołajem. Pomysł bardzo się uczniom spodobał - a efekty możemy wszyscy podziwiać :)

Wszystkim (dużym i małym) życzymy udanych MIKOŁAJEK i fantastycznych prezentów pod poduszką :)

Kalendarz adwentowy

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Agnieszka Biesiadowska, uczennica klasy 8c, przygotowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły KALENDARZ ADWENTOWY. Okienek jest 20 - każdego dnia (zaczynając od jutra - 05.XII) mozna otworzyć tylko jedno i podjąć wyzwanie :))) Gratulujemy Agnieszce pomyslu, a wszystkim życzymy udanej zabawy :))

Link do kalendarza!

Każdego stać na miły gest czyli #ŻyczliwiPozdrawiają

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości - jest to jedno z tych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Idea tego święta narodziła się w Stanach Zjednoczonych. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach, w Polsce od 2006r.

Celem tego święta jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie w nich pozytywnych emocji pomimo problemów i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Pamiętajcie: "Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje" :)

Świętujemy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania! #JemZdrowoKolorowo

Od 2007 roku - 8 listopada kraje europejskie obchodzą Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który zainicjowany został przez Komisarza Unii Europejskiej i organizację zrzeszająca szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.

W życiu naszej szkoły od wielu lat obecna jest idea promocji zdrowia. Od 1998 r. należymy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie, dlatego poświęcamy dużo uwagi działaniom propagującym zdrowy styl życia. Święto to – to fantastyczny moment, aby pokazać, że nasi uczniowie wiedzą co to znaczy dobrze i zdrowo się odżywiać. Wiedzą też, że rozpoczynanie dnia bez posiłku bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na ich samopoczucie i koncentrację. Niektórzy nie tylko wiedzą co jeść, ale także potrafią sami wyczarować fantastycznie kolorowe i zdrowe posiłki dla siebie i domowników!

Jutro ruszamy!

Powodzenia wszystkim uczniom i nauczycielom życzy Samorząd Uczniowski!

Nauczyciel też był dzieckiem i uczniem :)

Choć dla wielu to nieprawdopodobne, ale my też kiedyś mieliśmy kilka i kilkanaście lat ;) Celem konkursu jest odgadnięcie imion i nazwisk pedagogów obecnie uczących w szkole na podstawie ich fotografii z dzieciństwa i wczesnej młodości.
Szczegóły w wiadomości na e-dzienniku.

Zapraszamy do zabawy!

Dzień Edukacji Narodowej

Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!

W dniach 5-9 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle wybierała nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydatki prezentowały swoje sylwetki oraz programy wyborcze. 

Oto wyniki głosowania:
Przewodnicząca szkoły - Agnieszka Biesiadowska (kl.8c)
Zast.przewodniczącej Marlena Gaweł (kl.7d) i Anna Stasiak (8c)
Rzecznik SUIzabela Szerląg (8a)

Gratulujemy!!

Międzynarodowe Święto Muzyki i kody QR? Oczywiście!

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.
Kod QR - alfanumeryczny, matrycowy, dwuwymiarowy, kwadratowy kod graficzny opracowany przez japońskie przedsiębiorstwo Denso Wave w 1994 roku. Brzmi poważnie, ale przecież kody te znacie już od dawna, spotykacie w codziennym życiu.
Zapytacie jaki związek ma Święto Muzyki z kodami QR? Za jego pomocą można zapisać wiele informacji – dlaczego więc nie mogą to być cytaty i sentencje o muzyce? Lubicie kody, lubicie zagadki, lubicie muzykę – więc do dzieła!

Powodzenia!

Szczegółowe informacje – na edzienniku.

#DotDay czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, ale jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja.

Wszystko zaczęło się w 2003 r, od książki amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”. W wersji animowanej możecie ją obejrzeć tutaj: historia małej Vashti i jej kropki.

Pierwsze w tym roku szkolnym wyzwanie dotyczyło właśnie kropki i poszukiwanie jej w otaczającej nas rzeczywistości, a także przemiana tego, co zwyczajne i znane w nowe i niezwykłe, dzięki kropkom właśnie. Autorom zdjęć gratulujemy pomysłowości, inwencji twórczej i zaangażowania! A także dziękujemy za udział w wyzwaniu i zapraszamy do podjęcia kolejnych.