Oferta edukacyjna

1. Co roku uczniowie w egzaminach kompetencji osiągają poziom wysoki i bardzo wysoki. Te wyniki kwalifikują Szkołę Podstawową nr 1 do grupy 12 % szkół podstawowych w Polsce z tak znakomitymi osiągnięciami.

2. Gwarancja osiągania sukcesów w konkursach( w ostatnich dwóch latach)

– konkursy międzynarodowe – 7 laureatów

–konkursy ogólnopolskie – 317 laureatów

– konkursy wojewódzkie – 71 laureatów

3. Szkoła Podstawowa nr 1 za swoje osiągnięcia została wyróżniona przez Ministra Edukacji Narodowej tytułem SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Realizuje innowacje :
- oddziały dwujęzyczne od klasy I ( j. angielski )
- moduły : medyczny, prawno-medialny, językowy (j. angielski i j. niemiecki ) od klasy VI,
- szkółka sportowa - piłka nożna dziewcząt i chłopców ( od kl. I )- opiekun O. Flis - instruktor piłki nożnej
-
piłka siatkowa dziewcząt i chłopców kl. IV-VIII -opiekunowie :T. Janusz, A. Pasterz -instruktorzy piłki siatkowej
- zespoły artystyczno-wokalne ( "Świetliki"-kl. I-III, chór-kl.IV-VIII)

Realizuje projekty – Szkoła z klasą, WF z klasą, Jasielska Liga Naukowa LOTOS, Szkoła w ruchu, Szkoła Łowców Talentów, międzynarodowy projekt polsko-szwajcarski Communication first, Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej.

4. Uczniowie klas pierwszych uczestniczą w kontynuacji projektu “Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.

Celem projektu jest wdrożenie takiego modelu edukacji małych dzieci, który daje mocne fundamenty dla dalszej kariery szkolnej i życiowej dziecka.

Przeszkoleni nauczyciele przeprowadzają w szkołach  zajęcia  dla uczniów w klasach wyposażonych w nowoczesne środki dydaktyczne. Tworzona jest “Gardnerowska” strefa edukacyjna. W każdym takim Ośrodku dzieci mogą realizować działania edukacyjne zaplanowane przez nauczyciela, zgodnie ze swoimi możliwościami, zdolnościami i talentami. W konsekwencji realizowany jest nie tylko postulat indywidualizacji nauczania, ale także otwiera się przestrzeń na manifestację potrzeb i ujawnianie posiadanych przez dzieci talentów.

Bazą teoretyczną Projektu jest Teoria Wielorakich Inteligencji Howarda Gardnera, która została uznana za największe odkrycie nauk humanistycznych XX wieku. Zgodnie z tą teorią, każdy (każde dziecko też!) ma własny profil inteligencji, który u każdego może być inny, ale nikt nie ma profilu lepszego czy gorszego. Każdy profil inteligencji jest dobry, tak samo wartościowy, bowiem określa profil naturalnych zasobów człowieka.

Każdy z nas jest zdolny, a istotą edukacji powinno być te zdolności i talenty wspierać i pielęgnować, gdyż jest to największe bogactwo narodu – kapitał ludzki!

5. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w konkursach przedmiotowych, turniejach i zawodach sportowych. Przygotowują się do nich dzięki bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych.

6. Szkoła Podstawowa nr 1 oferuje znakomicie wyposażone w pomoce dydaktyczne sale lekcyjne, salę gimnastyczną, siłownie, salę do gimnastyki korekcyjnej. Uczniowie korzystają na bieżąco z trzech pracowni komputerowych, 10 tablic interaktywnych, 21 projektorów multimedialnych. Rozległe tereny z boiskami i dużym placem zabaw oferują możliwość odbywania lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu.

7. Nauczyciele organizują zajęcia wyrównujące ewentualne braki – organizowane według zapotrzebowań indywidualnych na bieżąco.

8. Szkoła Podstawowa  nr 1 realizuje program Szkoły Promującej Zdrowie w porozumieniu z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Minister Edukacji Narodowej wyróżnił Szkołę Podstawową nr 1 KRAJOWYM CERTYFIKATEM SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE.

9. Bogata oferta działań samorządowych młodzieży gwarantuje włączenie każdego ucznia w organizację, bogatego w różnorodne imprezy, życia szkoły.

10. Czas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych : 8.00 – 15.10 W razie konieczności szkoła pracuje w systemie dwuzmianowym.

11. Uczniów obowiązuje mundurek szkolny.

Każde dziecko rozwija umiejętności lingwistyczne poprzez naukę języka angielskiego od klasy pierwszej.

Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna gwarantuje rzetelny poziom nauczania.

Zajęcia pozalekcyjne

rok szkolny 2017/2018

Koło humanistyczne

Klasy IV

mgr Bogna Czajka  

Wtorek lekcja 7

Czwartek lekcja 7

27

Klasy V

mgr Renata Erban   

Poniedziałek lekcja 7

29

Klasy VI

mgr Justyna Rogala  

Wtorek  lekcja 8

18

Klasy VII

Mgr Katarzyna Czerwonka

Poniedziałek lekcja 8

Wtorek lekcja 8

37

Koło języka angielskiego

Klasy IV

mgr Anna Janusz

Poniedziałek lekcja 7

19

Klasy V, VI

mgr Magdalena Wadach

Środa lekcja 8

39

mgr Magdalena Rak – Kosiba

Środa lekcja 1

24

Klasy VII

mgr Aneta Setlak

Poniedziałek lekcja 8

27

Koło języka niemieckiego

mgr Jolanta Zoła 

Czwartek lekcja 7

36

Koło matematyczne

Klasy IV

mgr Katarzyna Goleń 

Środa lekcja 7

34

mgr Janina Półchłopek

Czwartek lekcja 6

39

Klasy V

mgr Magdalena Szafarz

Czwartek lekcja 7

34

Klasy VI

mgr Katarzyna Goleń  

Środa lekcja 7

33

Klasy VII

mgr Janina Półchłopek

Środa lekcja 7

35

Koło przyrodnicze

mgr Krystyna Kwiatkowska

Środa lekcja 7

30

Koło fizyczne

mgr Magdalena Szafarz 

Czwartek lekcja 8

31

Koło chemiczne

mgr Agnieszka Janowiec

Czwartek lekcja 8

31

Koło historyczne

mgr Edyta Madej

Wtorek lekcja 8

38

mgr Marta Dzik

Wtorek lekcja 8

29

Koło plastyczne

mgr Mirosława Ślusarczyk

Wtorek lekcja 7

18

Koło informatyczne

 

mgr Grzegorz Tomkiewicz

Poniedziałek lekcja 8

25

mgr Wiesław Rudnicki

Środa lekcja 7,8

25

Zajęcia sportowe

 

mgr Oktawian Flis

Wtorek lekcja 8

 

mgr Tomasz Janusz

Środa lekcja 8

 

Koło religijne

 

mgr Halina Niemiec   

Środa lekcja 6,7

33

Euroklub

 

mgr Magdalena Wadach

Środa lekcja 8  

39

                                                                      Koło miłośników Jasła  

 

mgr Edyta Madej

Poniedziałek lekcja 6

38

Chór

 

mgr Agnieszka Grzesiak

Poniedziałek lekcja 7

26

Moduł medialno – biznesowy

 

mgr Katarzyna Czerwonka

Środa lekcja 7

38

mgr Edyta Madej

Moduł medyczny 

 

mgr Krystyna Kwiatkowska

Środa lekcja 7

30

mgr Magdalena Szafarz  

Czwartek lekcja 7

31

mgr Kinga Matuszewska

Czwartek lekcja 8

32

 

Rok szkolny 2016/2017

Realizacja programu „Nie zagubić talentu” – zajęcia dla klas I – III

mgr Małgorzata Kosiba

Baw się razem z nami

Wtorek lekcja 6,7

Zajęcia ogólnorozwojowe

Czwartek lekcja 6

mgr Anika Andrzejak

Godziny dla zdrowia

Poniedziałek lekcja 6,7

Zajęcia plastyczne

Środa lekcja 6

mgr Monika Błasik

Zajęcia ogólnorozwojowe

Poniedziałek lekcja 6,7

Literaki

Czwartek lekcja  6

mgr Beata Cholewiak - Dublanin

Bawmy się angielskim

Wtorek lekcja 6,7

Przyroda  z angielskim

Piątek lekcja 6

mgr Magdalena Kmiotek

To ja przyjaciel przyrody

Piątek lekcja 5,6

Przyroda wokół nas

Czwartek lekcja 6

mgr Halina Niemiec

Bajkowe spotkania

Środa lekcja 2

mgr Bogusława Kraus

A to ciekawe

Piątek lekcja 6,7

Jasło moje miasto

Czwartek lekcja 6

mgr Grażyna Pawluś

Poznaj swoja małą Ojczyznę

Piątek lekcja 7,8

Co wiem o moim mieście

Piątek lekcja 4

mgr Aneta Setlak

Język angielski na wesoło

Piątek lekcja 8

mgr Ewelina Socha - Filip

Nauka przez zabawę

Poniedziałek lekcja 6

Zajęcia ogólnorozwojowe

Środa lekcja 6,7

mgr Katarzyna Moskal

Bajkolandia

Wtorek/czwartek lekcja 7

Porusz umysł

Wtorek lekcja 4

mgr Anna Maciechowska

Poznaj siebie i świat

Wtorek lekcja 6/czwartek l 8

Bawimy się i uczymy

Czwartek lekcja 3

mgr Katarzyna Warchoł

Przez hiszpańskie okulary

Poniedziałek lejca 6,7

Hiszpański na wesoło

Wtorek lekcja 6

s. Liliana Wodecka

Koło misyjne

Środa lekcja 7,8

mgr Renata Erban

Rymowanki zabawy słowem

Czwartek lekcja 6

mgr Katarzyna Czerwonka

Zabawa słowami

Wtorek lekcja 3

mgr Edyta Madej

A to historia

Poniedziałek lekcja 2

mgr Justyna Rogala

Cztery pory roku

Czwartek lekcja 7

mgr Katarzyna Kurowska

Klub bezpiecznego trzecioklasisty

Czwartek lekcja 2

mgr Jolanta Zoła

Niemiecki jest prosty

Wtorek lekcja 8

mgr Agnieszka Janowiec

Przyroda wokół nas

Czwartek lekcja 3

mgr Krystyna Procnar Tomkiewicz

Młody mistrz plastyki

Wtorek lekcja 2

mgr Janina Półchłopek

Matematyczna podróż

Czwartek lekcja 8

mgr Małgorzata Przybyła

Zygzakiem przez matematykę

Poniedziałek lekcja 3

mgr Kinga Matuszewska

Zwierzęta w bajkolandii

Piątek lekcja 2

mgr Krystyna Kwiatkowska

Z przyrodą na Ty

Wtorek lekcja 2

mgr Grzegorz Tomkiewicz

Klub młodego filmowca

Piotrek lekcja 3

mgr Anna Śliwa 

Gry i zabawy z elementami gimnastyki korekcyjnej

Piątek lekcja 2

Czwartek lekcja 5

Środa lekcja 1

mgr Adam Pasterz

Z piłka na Ty

Wtorek lekcja 8

mgr Grażyna Kizińska

Baw się razem z nami

Środa lekcja 3

mgr Bogusława Mordawska

Gry i zabawy ruchowe

Wtorek/czwartek lekcja 5

mgr Tomasz Janusz

Szybciej wyżej dalej

Piątek lekcja 1

mgr Grzesiak Agnieszka

Mały artysta

Piątek lekcja 5

mgr Beata Cygnar

Zajęcia ogólnorozwojowe

Piątek lekcja 1

mgr Anna Janusz

Poznaj angielski przez zabawę

Środa lekcja 3

mgr Magdalena Wadach

Mini przewodnik po Europie

Czwartek lekcja 1

ks. Filip Mikuła

Jezus przyjacielem dzieci

Poniedziałek lekcja 1,8

mgr Agnieszka Michowicz

Rysuj i wyrażaj siebie

Piątek lekcja 2

 

 

Zespół taneczno – wokalny Świetliki

mgr Anetta Bobula

Wtorek lekcja 3

Koło humanistyczne

Klasy IV

mgr Renata Erban

Wtorek lekcja 6

29

Klasy V

mgr Justyna Rogala  

Środa lekcja 7

39

Klasy VI

mgr Katarzyna Czerwonka

Wtorek lekcja 7,8

37

Koło języka angielskiego

Klasy IV

mgr Anna Janusz

Poniedziałek lekcja 7

37

Klasy V

mgr Magdalena Wadach

Poniedziałek lekcja 7

39

mgr Magdalena Rak – Kosiba

Piątek lekcja 5

24

Klasy VI

mgr Katarzyna Kurowska

Piątek lekcja 7

36

Mgr Aneta Setlak

Poniedziałek lekcja 7

37

Koło matematyczne

Klasy V

mgr Małgorzata Przybyła

Wtorek lekcja 7

34

Klasy VI

mgr Janina Półchłopek

Czwartek  lekcja 1

33

Czwartek lekcja 1

25

Kółko przyrodnicze

mgr Krystyna Kwiatkowska

Piątek lekcja 7

30

Koło historyczne

mgr Edyta Madej

Poniedziałek lekcja 7

38

Koło plastyczne

mgr Krystyna  Procner Tomkiewicz

Poniedziałek lekcja 8

19

Środa lekcja 6

19

Koło informatyczne

 

mgr Grzegorz Tomkiewicz

Środa, czwartek lekcja 8

25

mgr Agnieszka Grzesiak

Wtorek lekcja 7

25

Zajęcia sportowe

 

mgr Grażyna Kizińska

Piątek lekcja 7

 

mgr Tomasz Janusz  

Środa lekcja 8,9

 

Mgr Bogusława Mordawska

Środa lekcja  7,8

 

Koło religijne

 

mgr Halina Niemiec   

Poniedziałek lekcja 7

33

Środa lekcja 7

33

Euroklub

 

mgr Magdalena Wadach

Poniedziałek lekcja 7

39

                                                                      Koło regionalne

 

mgr Justyna Rogala

Środa lekcja 8

39

Chór

 

mgr Agnieszka Grzesiak

Poniedziałek lekcja 8

30

Koło dziennikarskie

 

mgr Katarzyna Czerwonka

Wtorek lekcja 8

37