Zapraszamy

Uczennice  – rocznik 2004 i młodsze na Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o „Puchar z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości”, który odbędzie się dnia 7 czerwca 2019 r.

Celem turnieju jest m. in. popularyzacja piłki nożnej i zdrowego współzawodnictwa, współpraca między lokalnymi drużynami szkolnymi piłki nożnej, wyłonienie najlepszej drużyny.

Liczba uczestników: 10 uczennic + trener/opiekun

Początek godz. 9.30

Miejsce:   boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle.

Prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału do dnia 25 maja 2019 r.

Tel: 660717668 – Nauczyciel Oktawian Flis

Tel: (013) 446 37 54 – Sekretariat

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle

REGULAMIN TURNIEJU

Turniej Piłki Nożnej dla dziewcząt urodzonych w 2004 roku i młodszych.

1. Turnieje odbędą się na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle przy ul. P. Skargi 10.
  2. Proszę o przyjazd drużyn 30 minut przed turniejem.
  3. W turnieju weźmie udział max. 8 drużyn z podziałem na 2 grupy.
  4. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
  5. Każda drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodnikczek.
  6. Obowiązuje obuwie o podeszwie płaskiej.
  7. Za zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną
    0 punktów.
  8. O zajętym miejscu decyduje kolejno: większa liczba zdobytych punktów, bezpośrednie spotkanie, różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek, w przypadku więcej niż 2 drużyn z taką samą ilością punktów decyduje tzw. mała tabela pomiędzy zainteresowanymi drużynami – zasady j. w. W przypadku braku wyłonienia kolejności w powyższy sposób decyduje seria rzutów karnych po 3 i do skutku.
  9. Dla pierwszych trzech drużyn przewidziane są puchary i medale, dla wszystkich zespołów pamiątkowe dyplomy, statuetki dla: najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik i król strzelców (w przypadku dwóch i więcej zawodników z taką samą największą ilością zdobytych bramek decydują rzuty karne).
  10. Wymiary boiska 40x20 m, bramki 3x2 m.
  11. Czas gry – 12 minut.
  12. Ilość zawodniczek 5 + bramkarz zmiany hokejowe w strefie zmian, ilość dowolna.
  13. Bramkarz wprowadza piłkę do gry rękami lub nogą z podłoża w polu karnym.
  14. Rzut z autu wykonywany jest nogą z linii bocznej boiska.
  15. Kary indywidualne – żółta kartka –2 minuty, czerwona kartka – 4 minuty, ukarany zawodnik czerwoną kartką nie może wrócić na boisko do końca meczu – za niego wchodzi inny zawodnik. W przypadku zdobycia gola przez drużynę grającą w przewadze ukarany zespół może wprowadzić zawodnika tylko w przypadku żółtej kartki.
  16. Zabroniony jest odbiór piłki wślizgiem.
  17. Odległość od piłki przy wznowieniach gry 5 metrów.
  18. Opiekunowie zespołów odpowiadają za porządek i stan szatni.
  19. Opiekę medyczną w trakcie zawodów zapewnia organizator.
  20. Opiekunowie drużyn zobowiązani są do podania listy uczestników zawodów.
  1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione bez opieki.