Laureaci statuetki Romualda Traugutta

Statuetka Romualda Traugutta to najbardziej prestiżowa nagroda, którą można zdobyć w Szkole Podstawowej nr 1. Jest to dzieło artysty pana Bogdana Samborskiego – absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ucznia sławnego prof. Bandury.
Statuetka jest sygnowana. Jest to rzeźba w mosiądzu, na podstawie z piaskowca. Dzieło unikatowe, będące małym dziełem sztuki.
Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej nr 1, otrzymuje imienną statuetkę Romualda Traugutta – jako największe wyróżnienie, najwyższą lokatę z jaką można ukończyć Szkołę Podstawową nr 1 w Jaśle im. Romualda Traugutta.

Laureatem statuetki Romualda Traugutta i tym samym najlepszym absolwentem roku szkolnego 2009/2010 jest Kamil Wasilewski.

Serdecznie gratulujemy!

Laureatką statuetki Romualda Traugutta i nagrody finansowej Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w wysokości 500 zł, a tym samym najlepszą absolwentką roku szkolnego 2010/2011 jest Aleksandra Przetacznik.​
Serdecznie gratulujemy!

Laureatem statuetki Romualda Traugutta i nagrody finansowej Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w wysokości 500 zł, a tym samym najlepszym absolwentem roku szkolnego 2011/2012 jest Franciszek Koszelnik.

Serdecznie gratulujemy!

Laureatem statuetki Romualda Traugutta i nagrody finansowej Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w wysokości 500 zł, a tym samym najlepszym absolwentem roku szkolnego 2012/2013 jest Adam Głąb.

Serdecznie gratulujemy!

Laureatką statuetki Romualda Traugutta i nagrody finansowej Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w wysokości 500 zł, a tym samym najlepszą absolwentką roku szkolnego 2013/2014  jest Katarzyna Majka.

Serdecznie gratulujemy!

Laureatem statuetki Romualda Traugutta i nagrody finansowej Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w wysokości 500 zł, a tym samym najlepszym absolwentem roku szkolnego 2014/2015 jest Jakub Sokołowski.

Serdecznie gratulujemy!

a tym samym najlepszą absolwentką roku szkolnego 2015/2016  jest Wiktoria Sikorska.