Kreatywna SP1

Kreatywna SP1 na facebooku - zapraszamy!

► Gdy za oknami śnieg i mróz, my dzięki plastyce - i zdolnym przedszkolakom - przenosimy się... na tropikalne plaże. W ramach zajęć z cyklu #BędęUczniem dzieci przygotowały piękne akwaria pełne kolorowych rybek. Można na nie patrzeć godzinami - https://fb.watch/3Sq9ACsWWB/

► Zimą las zachwyca najbardziej - zwłaszcza, gdy jego wizualizację przygotują zdolne przedszkolaki. W ramach ostatniego spotkania #BędęUczniem maluszki wykleiły małe dzieła sztuki wykorzystując różne, dostępne materiały. Zobaczcie efekty i artystów przy pracy:

►Przedszkolaki pozdrawiają... z Antarktydy! Nie przesłyszeliście się - tam właśnie się przenieśliśmy podczas ostatnich zajęć plastycznych w #SP1Jasło . Uruchomiliśmy wyobraźnię i stworzyliśmy własną krainę lodu. Styropian stał się lodowcem, po którym przechadzały się pingwiny złotogłowe, przygotowane przez dzieci z papierowych rolek i kolorowego papieru. Koniecznie zobaczcie filmik, w którym prezentują wyniki swojej pracy: https://fb.watch/3SqRn9H_7Y/

►Nasi uczniowie nie tylko pamiętają o Dniu Babci i Dziadka, ale także już od dłuższego czasu przygotowywali się do sprawienia radości swoim bliskim. Jak? Między innymi przygotowując kreatywne laurki, z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych:

►Zimowa aura okazała się muzą i posłużyła przedszkolakom za inspirację. W ramach warsztatów #BędęUczniem mali artyści przygotowali bowiem... bałwanki. W swoich projektach dzieci wykorzystały jednak nie śnieg, ale folię bąbelkową i papier kolorowy: