Rekolekcje szkolne

26,27,28 lutego 2018

(poniedziałek, wtorek, środa)

Klasy I, II, III

26,27.02.2018 poniedziałek, wtorek

8.00 – 8.30 zajęcia w szkole

8.45 – 9.45 - Msza Święta

28.02.2018 środa

8.15 – 8.45 zajęcia w szkole

9.00 – 10.00 - Msza Święta

Klasy IV, V, VI

26,27.02.2018 poniedziałek, wtorek

9.15 – 9.45 zajęcia w szkole

10.00 – 11.00 – Msza Święta

28.02.2018 środa

9.30 – 10.00 zajęcia w szkole

10.15 – 11.30 – Msza Święta

Klasy VII

26,27.02.2018 poniedziałek, wtorek

10.30 – 11.00 zajęcia w szkole

11.15 – 12.15 - Msza Święta

28.02.2018 środa

11.15 – 11.45 zajęcia w szkole

12.00 – 13.15 - Msza Święta

 

 

 

Przydział sal:

Kolędnicy misyjni w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę kolędników misyjnych, spiesząc z pomocą dzieciom w Syrii i w Libanie. Zwrócili uwagę innych na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. 

Z kolekcji Reportera…

Uczestnicy projektu Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem z klasy III d: Martyna Małecka, Leon Oszajca, Natalia Sokół, którzy poznają Honorowych Obywateli Miasta- tym razem  pierwsze kroki skierowali  na rondo nazwane na cześć sławnego jaślanina, jego imieniem i nazwiskiem. Hugo Dionizy Steinhaus to postać wybitna w dziedzinie matematyki. Jego życiorys naukowy młodzi badacze poznawali podczas projekcji filmu w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Odwiedzili też I LO, gdzie znajdują się dwie tablice poświęcone wielkiemu matematykowi. Ale największe emocje na młodych reporterach wywarło spotkanie z laureatami Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa z naszej szkoły. Finaliści z klasy III a Gimnazjum Nr 4: Radek Szczerba, Kinga Biernacka, Emilia Matuszewska, Franek Data, Kuba Sokołowski razem z wychowawczynią Panią Janiną Półchłopek chętnie opowiadali o swoich osiągnięciach oraz przygotowaniach do tegorocznej edycji konkursu, który odbywa się w naszym mieście. Zdobywcy matematycznych laurów podzielili się także swoimi planami na przyszłość, zachęcali do rozwijania swoich zdolności,  jak również odpowiedzieli na pytania młodych naukowców. Spotkanie przebiegło w twórczej atmosferze, a starsi koledzy stali się kreatywnymi autorytetami dla członków ligi i uczniów klasy III d.

Opiekun ligi- Elżbieta Konopka

"Rozejrzyjcie się wokół"

Uczniowie klasy 3 b zabawili się w aktorów i przygotowali współczesną wersję baśni H. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Ich sztuka nosi tytuł "Rozejrzyjcie się wokół" i w przeciwieństwie do oryginału - kończy się optymistycznie. Dziewczynka z zapałkami znalazła wielu dobrych ludzi, którzy jej pomogli. Przedstawienie kończy się apelem do koleżanek i kolegów: Rozejrzycie się wokół. Są ludzie, którzy potrzebują waszej pomocy.

Noworoczne klimaty - koncert „ Kolęd i pastorałek"

Do naszej szkoły z koncertem” Kolęd i pastorałek” przybyli uczniowie Ogniska Muzycznego w Jaśle pod dyrekcją Pawła Oszajcy.  Zaprezentowany koncert został profesjonalnie przygotowany i przeprowadzony, a repertuar świąteczny wykonywany był na różnych instrumentach, którym towarzyszyły indywidualne występy wokalne. Na zakończenie wszyscy: wykonawcy i słuchacze, zaśpiewali popularną pastorałkę „Pada śnieg”. Koncert noworoczny był dedykowany uczniom klas trzecich naszej szkoły. Dziękujemy i życzymy młodym adeptom Ogniska wielu sukcesów na arenie muzycznej.

Wystawa o Józefie Piłsudskim

Zapraszamy do obejrzenia wystawy o Józefie Piłsudskim, która znajduje się w naszej szkole.

Nasi uczniowie wystąpili w jasełkach podczas Orszaku Trzech Króli

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w jasełkach podczas Orszaku Trzech Króli w dniu 6. 01. 2018 r. na jasielskim Rynku. Pasterzami byli: Marcin Maćkowiak z VI a, Jakub Piękoś z VI c i Jakub Górka z III a naszego gimnazjum. Rolę Maryi odegrała Natalia Dyja, a św. Józefa – Jakub Piwowar, oboje z III a gimnazjum. Weronika Dębska i Gabriela Pabjan z VIIb zagrały aniołów. Jako narrator wystąpiła gimnazjalistka, Katarzyna Rączka z II a. Dziękujemy za piękny występ i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Niezwykła Tajlandia

Powrót do szkoły po świątecznej przerwie uczniowie klas młodszych rozpoczęli od niezwykle ciekawego i interesującego spotkania z podróżnikiem p. Maciejem Krasem z grupy Trzask. Spotkanie okazało się niezwykłą podróżą po egzotycznej Tajlandii. Uczniowie oglądali piękne zdjęcia połączone z zabawną opowieścią. Dowiedzieli się co wykorzystuje się do produkcji papieru, zobaczyli jak wyglądają mieszkanki wioski " długich szyj" i Bangkok nocą oraz jaka kara czeka na osobę, która zegnie banknot z wizerunkiem króla. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie !

Laureatka ogólnopolskiego konkursu z matematyki

Maria Czyżowicz – uczennica klasy 4b została laureatką ogólnopolskiego konkursu z matematyki. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie 30 zadań matematycznych o podwyższonym stopniu trudności. Maria  poradziła sobie z tym bez problemu i została tym samym laureatką ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Olimpus”. Gratulujemy!

Jak karnawał to karnawał!

W dniu 04.01.2018r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy.  Udekorowana sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Starsi uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zadbali o urozmaicenie zabawy - były więc pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach.  Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

Wesołych Świąt!

Szkolne talenty na start!

Tuż przed świętami odbył się Szkolny Konkurs Talentów. A, że w naszej szkole utalentowanej młodzieży nie brakuje, to jury miało ogromny kłopot z wybraniem finalistów. Występ wszystkich nagrodzonych odbył się 21 grudnia. Zwyciezcom i wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy!