Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą"

Aleksandra Kędrek, uczennica klasy 6c otrzymała nagrodę jury w  XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą" oraz nagrodę specjalną w grupie uczestników z klas 6. Zachwyciła jurorów niezwykłym poziomem pracy plastycznej i wrażliwością na piękno przyrody. Oprócz Oli nagrody zdobyły Izabela Mosoń z klasy 6a i Natalia Tomkiewicz z klasy 7a, Gratulujemy!

Nagrodzone wspomnienia

Wiktoria Ryznar to uczennica bardzo uzdolniona wokalnie. Jej talent doceniło również jury III Międzyszkolnego i Międzyprzedszkolnego Konkursu "Piosenka jest dobra na wszystko", który odbył się w tym roku pod hasłem "Piosenka mojego dzieciństwa". Wiktoria zdobyła II miejsce śpiewając piosenkę "Puszek okruszek". Serdecznie gratulujemy!

„Jaślanie w walce o niepodległą Polskę”

27 kwietnia 2018r. w  Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbyła się konferencja regionalistyczno-patriotyczna związana z tegorocznym stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości w której uczestniczyli uczniowie klasy 7b: Natalia Świder, Jakub Korczykowski i Hubert Szybist.

Prelekcję  „Jaślanie w walce o niepodległą Polskę” wygłosił historyk – Wiesław Hap. Ogłoszono konkurs plastyczny  pt. „Jaślanie w drodze do Niepodległości” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Przedstawiono propozycje i plany kilku projektów Stowarzyszenia Miłośników  Jasła i Regionu Jasielskiego w  2018 roku.  

Kim będę w przyszłości?

Zastanawiając się kim będę w przyszłości, uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Zakładu Krawieckiego "Confection" mieszczącego się przy ulicy Przemysłowej, który szyje ubrania dla kobiet. Celem wycieczki było zapoznanie się z tajnikami sztuki krawieckiej. Uczniowie zobaczyli jak specjalna maszyna sterowana komputerowo rysuje wykroje, które później trafiają na duży stół gdzie są wykrawane poszczególne części ubrań, a specjalna maszyna w razie potrzeby robi dziurki. Następnie w dużej hali zszywane są poszczególne części materiału. Gotowe ubrania przechodzą przez kontrolę jakości. Dzieci były zaskoczone faktem, że zanim ubrania trafią do klientek pracuje przy nich aż tyle osób.

Weronika Dębska laureatką konkursu "Niepodległa, Niepokorna"

Jasielski Dom Kultury w 100-lecie odzyskania niepodległości zorganizował konkurs poezji i pieśni patriotycznej "Niepodległa, Niepokorna" adresowany do młodzieży szkolnej w wieku od 11 do 18 lat. Weronika Dębska, uczennica kl.7 b zachwyciła jury wykonaniem piosenki "Rozkwitały pąki białych róż" i zdobyła II miejsce. Piosenkę tę Weronika wykonała również w glorietce w Parku Miejskim dnia 3 maja 2018r. na zakończenie obchodów święta Konstytucji 3 Maja. Gratulujemy!

Natalia i Łukasz wyróżnieni

Natalia Kozłecka i Łukasz Czajka uczniowie klasy 7c zdobyli wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną dotyczącą postaci mjr. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”.Konkurs organizowany był w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskęniepodległości przez Zespół Szkół Miejskich nr 6 w Jaśle. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną oraz wdrażanie do korzystania zróżnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.

Informacja

Informujemy, że świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy:

2.05.2018  (środa)  w  godzinach: 7.00 - 16.00

4.05.2018  (piątek)   w godzinach : 7.00 - 13.00 

Niech się święci Trzeci Maja !!!

Społeczność naszej szkoły pielęgnuje pamięć dotyczącą wydarzeń historycznych związanych z uchwleniem Konstytucji Trzeciego Maja. Podczas akademii pięknymi recytacjami i narodowymi pieśniami uczniowie przypomnieli te jakże podniosłe wydarzenia. Dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich uczniów na miejskie obchody tego święta, w których będzie uczestniczyła spora delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia jest Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach rocznicowych zorganizowanych przez włodarzy miasta. Reprezentanci szkoły uczestniczyli w apelu poległych i złożyli kwiaty pod pomnikiem "Golgota Wschodu".
Ponadto uczniowie klas II gimnazjum wraz z nauczycielami udali się na płytę miejskiego rynku, aby obejrzeć wystawę plenerową przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Jaśle. Młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z biogramami Jaślan, którzy zginęli w Katyniu.

Eko poradnik naszych uczniów

Ligowy Zespół Badawczy: Igor Małecki, Martyna Lach, Wiktoria Warchoł pod kierunkiem pani Agnieszki Janowiec wytrwale i twórczo realizuje kolejne zadania projektu naukowo – badawczego : Jak zachęcić młodych jaślan do bycia EKO na co dzień, a nie od święta?
W ramach kolejnego zadania młodzi naukowcy opracowali logo człowieka ekologicznego: 

Opracowali również EKO – PORADNIK, w którym zachęcają do życia w zgodzie z naturą:
Bycie ekologicznym jest łatwiejsze, niż myślisz. Nawet drobne zmiany w codziennych nawykach mogą sprawić, że pomożemy sobie, środowisku, naturze. Dodatkowa korzyść – ulga dla portfela.
1. Domowe środki czystości przygotowuj w domu – soda oczyszczona, cytryna, ocet i woda działają cuda.
2. Zaplanuj z partnerem i dziećmi domowy budżet.
3. W ogródku(jeśli go masz) wyznacz miejsce na kompostownik.
4. Jeśli masz wybór: schody albo winda, zawsze wybierz to pierwsze (chyba, że jesteś z dzieckiem w wózku).
5. Używaj żarówek LED.
6. Płać rachunki przez Internet.
7. Na zakupy zabieraj ze sobą torbę wielorazową.
8. Kupuj oszczędnie. 
9. Zamiast wyrzucać baterie, sprzęt AGD i leki do śmieci, oddaj je do recyklingu. 
10. Zawsze ładuj pralkę maksymalnie. 
11. Wyłączaj sprzęt elektroniczny z kontaktu. Jeśli po naładowaniu telefonu zostawisz ładowarkę w gniazdku, będzie ona dalej pobierała prąd. 
12. Ogranicz kupowanie gazet, czasopism - większość jest już dostępna w Internecie.
Życzymy powodzenia.                                 
 

"Jestem wolny gdy..."

"Jestem wolny gdy..." - pod takim hasłem uczniowie klasy 3b uczestniczyli w MBP w spotkaniu autorskim z Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, którą czytelnicy znają z serii książek o Basi. Autorka przeczytała fragment swojej książki "Nasza paczka i niepodległość", oraz wyjaśniła co znaczy to trudne słowo "niepodległość". Przedstawiła proces tworzenia książki i jej drogę do czytelnika. Tłumaczyła czym jest wolność i co to są symbole narodowe, a uczestnicy spotkania rysowali własne symbole wolności. Na koniec autorka rozdawała autografy z dedykacją wpisaną do swoich książek. Po zakończeniu spotkania Tymoteusz Piątek, laureat konkursu "Jestem aktorem" wyrecytował fragment utworu "Nasza paczka i niepodległość", przy którym autorka świetnie się bawiła.

Szachowe sukcesy Oli i Natalii

22 kwietnia 2018 w Młodzieżowym Dom Kultury w Jaśle odbył się XXXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar MDK. W turnieju tym wzięło udział 50 młodych miłośników tej dyscypliny z Jasła, Krosna, Brzozowa,  Lipinek, Warzyc, Humnisk i Pogórskiej Woli. Natalia Tomkiewicz z  kl. VII a zdobyła puchar i nagrodę dla najlepszej zawodniczki w XXXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar MDK. W grupie starszej dziewcząt III miejsce uzyskała Aleksandra Czernecka kl. VII a.

Uczennica naszej szkoły Natalia Tomkiewicz brała także udział w Drużynowych Mistrzostwach V Ligi w szachach klasycznych. Zawody rozgrywano w trzech zjazdach w Krośnie, Pilźnie oraz w  Wiśniowej. Drużyna w której grała Natalia uzyskała 2 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów V Liga Podkarpacka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!