Sukces w Międzynarodowym Konkursie "Mieszkam w Beskidach"

Zakończyła się XXIV edycja jednego z największych konkursów interdyscyplinarnych  „Mieszkam w Beskidach”. W konkursie wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces:  III miejsce w kategorii rysunek zdobyła Katarzyna Kwilosz kl. V c. W kategorii fotografia wyróżnienia zdobyli: Mikołaj Kurowski kl. IV a, Julia Olszewska kl. VI c, Natalia Kubacka kl. VI a. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Ulubione święto wszystkich dzieci

Dzień Dziecka to w naszej szkole Dzień Sportu. Klasy IV - VI rywalizowały ze sobą na sali gimnastycznej i boiskach szkolnych. Cóż to były za emocje!

Młodsze klasy uczciły ten dzień wyjściem na tak uwielbiane przez dzieci lody. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili.

Młodzi artyści w konkursie " The 11th Toyota Dream Car Art Contest " - "Samochód marzeń 2017"

Uczniowie kl. IV-VI  - Michał Cygnar kl. VI a, Natalia Tomkiewicz kl. VI a, Mikołaj Kurowski kl. IV a, Olga Sychta kl. IVc, Dominik Dziura kl. IVb, Natalia Setlak kl. IVa, Kamil Czech kl. IVa, Izabela Szeląg kl. IVa, Wiktoria Ryznar kl. IVa, Jakub Pięta kl. IVa, Zofia Myśliwiec kl. IVa, Piotr Antas kl. IVa, Paulina Śmietana kl. IVa, Karol Wielgosz kl. IV b brali udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Samochód marzeń". Zostali oni nagrodzeni dyplomami za prace plastyczne pokazujące ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali w różnych technikach plastycznych wizerunek swojego wymarzonego pojazdu i opracowali koncepcję jego funkcji oraz zastosowania. Wykonując te wyjątkowe prace plastyczne mogli przekonać się jak ważne są marzenia projektując oryginalny pojazd. Gratulujemy młodym artystom.

Warsztaty PLAY - MAIS - zajęcia z cyklu "Pobudzamy duszę artysty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych warsztatach  plastycznych na których mieli okazję  poznać nowe tworzywo plastyczne i wykonać mini makiety. Elementami służącymi do budowy poszczególnych elementów były ekologiczne klocki wytworzone z naturalnej skrobi, wody i barwników spożywczych. Play Mais to kolorowe chrupki do kreatywnej zabawy. Powstawały  kolorowe ludziki, kwiatki, drzewa, zwierzęta, domki.  Było kolorowo i twórczo, a końcowe prace zapierały dech w piersiach.

Z radością i uśmiechem "Kocham Cię Polsko"

Na sobotnie przedpołudnie 27 maja pogoda zaplanowana była już od dawna ponieważ tego dnia miał odbyć się w naszej szkole XX Piknik Rodzinny. I zgodnie z planem słońce pięknie świeciło, dlatego wszystkie artystyczne występy i konkurencje sportowe przebiegły w radosnej i gorącej atmosferze.

Oczywiście nie obyłoby się bez stoiska z lodami, napojami, słodyczami,  watą cukrową i pysznymi ciastami. Można było także zjeść coś z grilla.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza przyciągnęła jak zwykle do szkoły i na szkolne boiska rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami. To był wspaniały dzień!

Zapraszamy do galerii :)

Serdecznie zapraszamy!

Sukces młodych aktorów

Uczniowie klasy 2 b Aleksandra Sieńkowska i Tymoteusz Piątek wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „ Jestem aktorem”. Ola piosenką „ Kto się na tangu dziś zna” wyśpiewała I miejsce w kategorii śpiew, natomiast Tymek zajął III miejsce, recytując wiersz pt. „ Bajka o rycerzach Tobiaszu i Tomaszu”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Alfabet przyrody"

16 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych. Uczniowie klas I-III prezentowali jeden utwór o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej. Jury zwracało szczególną uwagę na: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i warunki głosowe wykonawcy oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się wyśmienicie: Klara Doniec (kl.3e) zdobyła III miejsce, a Maja Mikoś (kl.3b) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Laptop zamiast zeszytu

Dzięki udziałowi w projekcie pn. "Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenie oferty kształcenia i dokonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą infrastruktury w Jaśle" uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z najnowocześniejszych źródeł informacji i  bardzo dobrego sprzętu komputerowego. Laptopy, które otrzymała nasza szkoła, uatrakcyjniają lekcje, a sposób zdobywania wiedzy wniosły na wyższy poziom.

„ Ognista Hiszpania”

10 maja w naszej szkole w ramach projektu Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem odbyło się przedstawienie pt.” Ognista Hiszpania” . Wzięli w nim  udział uczestnicy Ligii z klasy 2b:  Oliwia Pierzchała, Joanna Żądło oraz Igor Sudyka,  którzy do współpracy zaprosili także swoich kolegów i koleżanki .  Podczas tego występu można było posłuchać  wiersza pt. „Ognista Hiszpania”, obejrzeć krótką scenkę w języku hiszpańskim, pokaz walki byków, pokaz gry w piłkę nożną oraz taniec hiszpański w wykonaniu uczniów klasy 2b. W oglądaniu przedstawienia wzięli udział uczniowie klas I-III z wychowawcami, Pani Dyrektor naszej szkoły oraz liczne grono rodziców.

Kto ma pszczoły, ten ma miód….

W maju klasę 2b odwiedził bardzo ciekawy gość. Był nim pszczelarz-pan Michał Wasik. W  interesujący sposób opowiedział dzieciom o pszczołach  i  środowisku w którym żyją. Zaprezentował swój własny strój pszczelarza oraz pokazał jak wygląda pszczeli dom. Na koniec zajęć pan Michał miał dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę i każdy mógł spróbować miodu z jego własnej pasieki. Był to dla wszystkich bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Mistrz ortografii

Dnia 17 maja 2017r. w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas III "Mały mistrz ortografii miasta Jasła". Naszą szkołę wspaniale reprezentowali uczniowie klas 3 : Janina Szmyd kl. 3 b, Paweł Ptaszek kl. 3 a oraz Gabriela Korczykowska kl. 3 b.  Uczennica klasy 3 b - Janina Szmyd zdobyła 1 miejsce w konkursie i uzyskała tytuł "Mistrza ortografii". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!