Rewelacyjny początek SLS w Piłce Siatkowej Dziewcząt naszych siatkarek

07.12.2017 rozpoczęła się III edycja Szkolnej Ligi Sportowej w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii klas VII. Nasze zawodniczki w pierwszej rundzie  nie dały najmniejszych szans swoim przeciwniczkom, pokonując kolejno SP NR 4 Jasło 33:10, oraz SP NR 6 Jasło 29:19.Nadmienić należy iż nasze siatkarki bronią tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku.

Rozgrywki potrwają do kwietnia przyszłego roku i zakończą się turniejem finałowym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle, gdzie wyłonione zostaną najlepsze ekipy.Organizatorem SLS jest Urząd Miasta Jasła. Nasze siatkarki wystąpiły w składzie: Natalia Świder (kapitan), Emilia Antas, Weronika Kasowicz, Lea Kicilińska, Julia Gorczyca, Zuzanna Świder, Trener - Tomasz Janusz.

AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

W naszej szkole rozpoczęły się warsztaty naukowe przeznaczone dla uczniów klas I,II,III szkoły podstawowej. Celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi, a szczególny nacisk nałożono na dziedzinę chemii. Zajęcia są przeprowadzane przez nauczyciela chemii panią Agnieszkę Janowiec i młodzież klasy trzeciej gimnazjum: Kingę Biernacką, Emilię Matuszewską, Izabelę Zalewską i Radosława Szczerbę. Młodzi naukowcy mają możliwość poprzez praktyczne doświadczenia odkrywać właściwości różnych substancji, z którymi spotykają się na co dzień. Warsztaty mają pokazać młodym ludziom, że nauka nie zawsze musi być trudna, wręcz przeciwnie miła i przyjemna.

"Każdy zyska na ochronie środowiska"

"Każdy zyska na ochronie środowiska" - pod takim hasłem już po raz XVIII odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas trzecich. Ideą konkursu jest kształcenie wśród dzieci wrażliwości i szacunku dla przyrody, rozwijanie poczucia odpowiedzialności i potrzeby szybkiej reakcji na problemy ekologiczne, uczenie ekologicznego życia we własnym domu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3 b w składzie: Natalia Pluta, Igor Sudyka i Tymoteusz Piątek wyłonieni w eliminacjach konkursu szkolnego. Zajmując w konkursie II miejsce wykazali się dużą wiedzą  i umiejętnościami z zakresu przyrody i ekologii. Gratulujemy.

Św. Mikołaj wraz z Panią Mikołajową i fantastyczną grupą pomocników odwiedzili naszą szkołę

Dnia 4 grudnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Taki, który przychodzi tylko raz w roku. Święty Mikołaj! Tym razem nie zjawił się sam, przybyła z nim również Pani Mikołajowa i  liczna grupa pomocników. Wszak wszystkim dzieciom trzeba było wręczyć paczki, a to oznacza duuużo pracy. Niektóre klasy przygotowały krótkie występy w podziękowaniu za prezenty. Goście byli zachwyceni, obiecali, że za rok również nas odwiedzą. Czekamy z niecierpliwością!

Dla przyszłych rekinów biznesu!

4 grudnia grupa uczniów z projektu Młodzież i Przedsiębiorczośćrealizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło,
brała udział w wycieczce do Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania banku centralnego, misję i cele NBP, dowiedzieli się, czym jest pieniądz  i  jak funkcjonuje. W czasie warsztatów uczniowie nauczyli się  sprawdzania poszczególnych zabezpieczeń polskich banknotów, rozpoznawania autentyczności banknotów. Zwiedzili także muzeum NBP. Niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości wymiany monet dwuzłotowych i pięciozłotowych na monety kolekcjonerskie.

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :
Klasy I - III
13.12.2017 (środa) godzina 16.30
Klasy IV - VII
14.12.2017 (czwartek) godzina 16.30

Klasa 6c - godzina 16.00
Klasa 7b - godzina 17.00

Pięknie czytali poezję Leśmiana

Nasza uczennica, Natalia Dyja zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Poezji Leśmiana. Na uwagę zasługuje również występ Radosława Szczerby. Konkurs odbył się w związku z podwójną rocznicą: w tym roku minęło 80 lat od śmierci poety i 140 lat od jego narodzin. Miłośnicy twórczości poetyckiej zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle.

Nagrodzeni w XI Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

Wśród nagrodzonych w XI Powiatowym Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Impresje jesienne" znależli się uczniowie naszej szkoły: Natalia Świder kl.7b została laureatką, a Wiktoria Golonka kl.3d, Kamil Kudłaty kl.5b, Maria Żądło kl.6a, Basia Nowak 4a, Julka Walowska kl.6b, Ola Gajecka kl.6a, Kinga Kita kl 6a, Ola Kędrek kl.6c, Żaneta Przybyłowska kl.6a, Wiktoria Kozicki kl.4c, Julka Dedo kl.4b, Gabrysia Syzdek 4b, A.Bajorek kl.2bg, Ola Paprota kl.3ag, NataliaTomkiewicz kl.7a, Zuzia Gorgosz 3d, Martyna Małecka kl.3d, Natalia Rafa kl.3d - zostały wyróżnione nominacją do wystawy. Gratulujemy.

Nasi uczniowie w ramach projektu "Młodzież i Przedsiębiorczość" przeprowadzili rozprawę sądową

Uczniowie uczestniczący w projekcie „Młodzież i Przedsiębiorczość” realizowanym przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło,zapoznali się z przebiegiem rozprawy sądowej i wcielili w role pracowników sądowych.

Zrób coś dobrego czyli "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły włączają sie do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", którą w tym roku objęła honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda, a specjalnego błogosławieństwa z okazji jubileuszu udzielił Papież Franciszek.

Akcja ta ma na celu zbiórkę trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących dzieci.
Prosimy o włączenie się do akcji.

Dzień Pluszowego Misia

Samorząd Uczniowski kolejny raz zorganizował akcję charytatywną "Dzień Pluszowego Misia". Uczniowie, szczególnie ci najmłodsi wręcz zasypali gabinet p. pedagog masą kolorowych pluszaków. Maskotki i inne dary zostaną przekazane na akcję "Pomóżmy dzieciom przetrwać zimę", "Pomagamy dzieciom z Kamerunu". Misie na pewno wywołają uśmiech na buzi każdego obdarowanego dziecka.

Ortograficzne zwycięstwo Izabeli Zalewskiej!

Nasi uczniowie – jak co roku- wzięli udział w Jasielskim Dyktandzie, organizowanym przez MBP w Jaśle w ramach projektu „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Laureatką  tegorocznej edycji została Izabela Zalewska (III ag) , która zajęła zaszczytne I miejsce.

Niezwykle trudne dyktando wymagało doskonałej znajomości zasad ortografii, interpunkcji, gramatyki oraz ich praktycznego  zastosowania. Dodatkowym utrudnieniem były archaizmy, neologizmy, wyrazy obcego pochodzenia oraz zapisywanie cytatów. Serdecznie gratulujemy naszej mistrzyni.