Z radością i uśmiechem "Kocham Cię Polsko"

Na sobotnie przedpołudnie 27 maja pogoda zaplanowana była już od dawna ponieważ tego dnia miał odbyć się w naszej szkole XX Piknik Rodzinny. I zgodnie z planem słońce pięknie świeciło, dlatego wszystkie artystyczne występy i konkurencje sportowe przebiegły w radosnej i gorącej atmosferze.

Oczywiście nie obyłoby się bez stoiska z lodami, napojami, słodyczami,  watą cukrową i pysznymi ciastami. Można było także zjeść coś z grilla.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza przyciągnęła jak zwykle do szkoły i na szkolne boiska rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami. To był wspaniały dzień!

Zapraszamy do galerii :)

Serdecznie zapraszamy!

Sukces młodych aktorów

Uczniowie klasy 2 b Aleksandra Sieńkowska i Tymoteusz Piątek wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „ Jestem aktorem”. Ola piosenką „ Kto się na tangu dziś zna” wyśpiewała I miejsce w kategorii śpiew, natomiast Tymek zajął III miejsce, recytując wiersz pt. „ Bajka o rycerzach Tobiaszu i Tomaszu”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Alfabet przyrody"

16 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych. Uczniowie klas I-III prezentowali jeden utwór o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej. Jury zwracało szczególną uwagę na: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i warunki głosowe wykonawcy oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się wyśmienicie: Klara Doniec (kl.3e) zdobyła III miejsce, a Maja Mikoś (kl.3b) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Laptop zamiast zeszytu

Dzięki udziałowi w projekcie pn. "Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenie oferty kształcenia i dokonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą infrastruktury w Jaśle" uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z najnowocześniejszych źródeł informacji i  bardzo dobrego sprzętu komputerowego. Laptopy, które otrzymała nasza szkoła, uatrakcyjniają lekcje, a sposób zdobywania wiedzy wniosły na wyższy poziom.

„ Ognista Hiszpania”

10 maja w naszej szkole w ramach projektu Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem odbyło się przedstawienie pt.” Ognista Hiszpania” . Wzięli w nim  udział uczestnicy Ligii z klasy 2b:  Oliwia Pierzchała, Joanna Żądło oraz Igor Sudyka,  którzy do współpracy zaprosili także swoich kolegów i koleżanki .  Podczas tego występu można było posłuchać  wiersza pt. „Ognista Hiszpania”, obejrzeć krótką scenkę w języku hiszpańskim, pokaz walki byków, pokaz gry w piłkę nożną oraz taniec hiszpański w wykonaniu uczniów klasy 2b. W oglądaniu przedstawienia wzięli udział uczniowie klas I-III z wychowawcami, Pani Dyrektor naszej szkoły oraz liczne grono rodziców.

Kto ma pszczoły, ten ma miód….

W maju klasę 2b odwiedził bardzo ciekawy gość. Był nim pszczelarz-pan Michał Wasik. W  interesujący sposób opowiedział dzieciom o pszczołach  i  środowisku w którym żyją. Zaprezentował swój własny strój pszczelarza oraz pokazał jak wygląda pszczeli dom. Na koniec zajęć pan Michał miał dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę i każdy mógł spróbować miodu z jego własnej pasieki. Był to dla wszystkich bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Mistrz ortografii

Dnia 17 maja 2017r. w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas III "Mały mistrz ortografii miasta Jasła". Naszą szkołę wspaniale reprezentowali uczniowie klas 3 : Janina Szmyd kl. 3 b, Paweł Ptaszek kl. 3 a oraz Gabriela Korczykowska kl. 3 b.  Uczennica klasy 3 b - Janina Szmyd zdobyła 1 miejsce w konkursie i uzyskała tytuł "Mistrza ortografii". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uwaga! Z ogniem to nie jest zabawa!

Chcąc lepiej poznać zawód strażaka uczniowie klasy 1 a i 1 b wybrali się na wycieczkę do jednostki Straży Pożarnej w Jaśle. Podczas spotkania strażacy zaprezentowali strój w jakim wyjeżdżają do akcji oraz opowiedzieli co  trzeba robić, by zostać strażakiem . Uczniowie mogli także z bliska zobaczyć jak wyglądają różne samochody pożarnicze i do czego służą sprzęty, które się w nich znajdują.  Każdy uczeń mógł wsiąść do wozu strażackiego oraz spróbować jak podczas gaszenia pożaru  leje się wodę z węża . Była to ciekawa i pełna wrażeń wycieczka.

Niezwykłe książki

W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klas 1 a i 1 b uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Uczniowie klasy 1 a podczas spotkania w Bibliotece Pedagogicznej bawili się z wierszami Marii Konopnickiej. Bliżej poznali postać pisarki oraz źródła jej inspiracji. W Bibliotece Miejskiej uczniowie klasy 1 b przenieśli się do Krainy Niesnu, poznając niezwykłych bohaterów książki Joanny Preisner. Podczas warsztatów uczniowie brali udział w zabawie , rozwijając wyobraźnie oraz umiejętności językowe. Spotkania w bibliotekach przeniosły uczniów do baśniowej krainy.

Laureaci konkursu Galileo z j.angielskiego

Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły wzięli udział w konkursie z języka angielskiego GALILEO. Konkurs miał formę testu składającego się z 26 pytań. Do każdego pytania podane były 4 odpowiedzi, z których jedna była prawidłowa. Konkurs sprawdzał znajomość gramatyki, funkcje językowe i słownictwo oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. Oto laureaci i wyróżnieni: Izabela Szerląg (4b) - laureatka, Jagoda Lew (4c) - wyróżniona, Jakub Korczykowski (6b) - laureat, Julia Koś (6b) - wyróżniona. Gratulujemy!

Młodzi mistrzowie

Początkiem roku 2017 nasi najmłodsi uczniowie brali udział w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ OLIMPUSEK „. Konkurs ten jest przeprowadzany w naszej szkole regularnie a tegorocznymi laureatami zostali: Dziedzic Wiktor ( 1A ), Mikołaj Dobosz ( 1B ), Wiktor Leśniak ( 1B ), Karolina Szerląg ( 2A ), Zuzanna Gałuszka ( 3B ), Filip Dziadosz ( 1B ). Pozostałym uczestnikom również gratulujemy bardzo wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.