Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Uczniowie klasy VI a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Joanną Olech – znaną i lubianą autorką książek dla dzieci. Zasypywana pytaniami pisarka barwnie opowiadała o pomysłach literackich, bohaterach książek, o swojej twórczości, zachęcając jednocześnie do czytania.

 

Najważniejsza jednak była rozmowa o patriotyzmie, gdyż spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rośniemy w Niepodległość”. Pisarka potrafiła jasno i zrozumiale wytłumaczyć młodym Polakom, na czym polega prawdziwy współczesny patriotyzm i podkreśliła, że patriotą może być  każdy, w każdym wieku. Patriotyzm to zadanie dla wszystkich – podsumowała dyskusję autorka.

Wyróżnione w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018"

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w konkursach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018. W tym roku odbyły się dwa konkursy: literacko-plastyczny "Autoportret" oraz literacki „Napisz do nas list”. Spośród kilku tysięcy nadesłanych prac wyróżnione zostały także prace naszych uczniów. Są to: Patrycja Fortuna (3ag) oraz Anna Tomasik (8a). Serdecznie gratulujemy!

Warsztaty z „Książką do zrobienia”

17 września uczniowie klasy 8b uczestniczyli w niezwykłych warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach trwającego XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.  Warsztaty poprowadziła pani Aleksandra Cieślak – ilustratorka, projektantka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z najnowszym dziełem autorki pt. „Książka do zrobienia”, które stanowi nietypową publikacją o tworzeniu i projektowaniu książek dla młodzieży i dorosłych.  Główny temat spotkania „Jakimi słowami powiesz komuś coś miłego?”  realizowany był poprzez próby porozumiewania się ze sobą bez użycia słów. Zadaniem uczestników było prawienie sobie wzajemnie komplementów używając jedynie gestów. Wspólnie sprawdzali na ile możliwy jest powrót do komunikacji bez słów, za pomocą mowy ciała, gestów, oraz rysunkowych plam i kresek, w oparciu o emocje i intuicję. W końcu stworzyli wspaniałe kolaże będące zapisem warsztatowych doświadczeń. To było ciekawe i pouczające spotkanie.

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac Karoliny Cygnar  - absolwentki naszej szkoły i Liceum Plastycznego im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie na specjalizacji snycerstwo, obecnie studentki Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.  

Prezentowane na wystawie prace pochodzą z cyklu „Pomiędzy”. Oglądając je, warto zwrócić uwagę na przenikanie się materiałów, ich półtransparentność, wzajemną korelację. Pomiędzy pierwszą, a ostatnią warstwą często kryją się inne. Efektowne są również liczne celowe pęknięcia i rozdarcia. To co z pozoru wydaje nam się brzydkie może okazać się czymś wartościowym, wystarczy to tylko zauważyć.

Narodowe Czytanie z udziałem naszych uczniów

7 września 2018 roku uczniowie klasy 8a wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W akcji, zorganizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej, wzięli udział  Burmistrz Miasta Jasła – Ryszard Pabian, Przewodniczący Rady Miasta Jasła – Henryk Rak, Kierownik Wydziału Oświaty Miasta Jasła – Renata Łaba, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Jasła – Agata Koba, Dyrektor Jasielskiego Domu Kultury – Janusz Szewczyk, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle – Mariusz Świątek oraz uczniowie jasielskich szkół podstawowych. Nasi uczniowie uczestniczyli w sesji fotograficznej w stylu retro z cytatami z powieści, w atrakcji plastycznej „Szklane domy w moim mieście” oraz akcji „Czytaj z nami Przedwiośnie!”. Zadbali także o to, aby szkolne egzemplarze powieści „Przedwiośnie” zostały opieczętowane pamiątkowym stemplem, stworzonym specjalnie na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta RP.

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :

- klasy I – III sp 12.09.2018 środa g. 16.30 

- klasy IV – VIII sp oraz III gim 13.09.2018 czwartek g. 16.30 

Witaj szkoło!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uroczyście rozpoczęli w poniedziałek, 3 września, nowy rok szkolny. Wśród uczniów uczestniczących w rozpoczęciu roku znalazła się duża grupa pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z nauką. Wszystkim życzymy samych sukcesów!

Informacja

Szkoła Podstawowa nr 1 w roku szkolnym 2018/2019 nie będzie pośredniczyła w organizacji ubezpieczenia grupowego uczniów i wskazywała ubezpieczyciela. Każdy rodzic może indywidualnie ubezpieczyć dziecko w wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej.

Przypominamy, że ubezpieczenie jest nieobowiązkowe.
 

Uczestniczymy w akcji "Bezpieczne wakacje"

Ale to już było i nie wróci więcej...

W piątek, 22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nagrodzono najwybitniejszych uczniów oraz laureatów i finalistów olimpiad i konkursów. Świadectwa i stypendia zostały wręczone, rok szkolny podsumowany - wakacje można zaczynać :)

Z kolekcji Reportera - Wielkie zwycięstwo i sukces najmłodszych reporterów!

Zespół ligowy klasy III d SP nr 1 w składzie : Martynka Małecka, Leon Oszajca, Natalka Sokół, działający pod kierunkiem opiekuna – wychowawcy Elżbiety Konopki, w wielkim stylu zakończył działania naukowo – badawcze w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM, sięgając po  raz drugi, po najwyższe laury -  I miejsce za realizację projektu „ Znani i szanowani, czyli jak w pamięci najmłodszych jaślan zapisać współczesne postaci Honorowych Obywateli Miasta”.  Laureaci naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Burmistrza Miasta Jasła i przedstawiciela Fundacji LOTOS. Odbyli wycieczkę całodzienną do Parku Miniatur w Inwałdzie. Do konkursu startowało 43 projekty z jasielskich  przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
 

Dużym sukcesem był udział zespołu ligowego i uczestników poprzednich edycji, w spocie reklamującym działania Jasielskiej Ligi Naukowej, jako Miasta Wiedzy, nagrywanym na terenie naszej placówki szkolnej. Hitem Wielkiej Gali 2017/2018 w Jasielskim Domu Kultury, podsumowującej działania projektowe stała się piosenka i  nagrany teledysk, z udziałem Natalki Sokół (kl. III d) i Aleksandry Klęby (VI b).
Link do teledysku.

Dla zespołu ligowego praca nad projektem była nie tylko fascynującą przygodą, wspaniałym doświadczeniem badawczym, ale też niezapomnianym przeżyciem, który na zawsze zapisał się… w sercu i w pamięci Młodych Reporterów!
Opiekun ligi – Elżbieta Konopka

Osiagnięcia w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Izabela Zalewska (kl. IIIa) została lauratką z chemii, a Jakub Sokołowski (kl. IIIa)  finalistą z geografii w konkurach przedmiotowych, które organizuje Podkarpacki Kurator Oświaty. Serdecznie gratulujemy!