Spotkanie autorskie i wykład motywacyjny w jednym

Uczniowie kl. VI a uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Marią Krasowską  - pisarką, której pasją jest taniec współczesny, podróżowanie, akrobatyka, gimnastyka. Różnorodność pasji, doświadczeń i przeżyć powoduje, że pisarka kreuje niezwykłe światy, a inspiracją do pisania jest niezmiennie poznawanie nowości. Wykład wzbogacony prezentacją multimedialną miał jasny przekaz: za pierwszym rzadko się coś udaje, ale nie można dać sobie wmówić, że należy zrezygnować z pasji i szukania własnej drogi. Nie trwać w bezczynności!
Atrakcyjny przekaz i otwartość pisarki zmotywowały nie tylko do uważnego słuchania, ale także do analizowania własnych doświadczeń , emocji i podejmowania wyzwań (obecnie  i w przyszłości).

XXII Piknik Rodzinny za nami

"Witajcie w naszej bajce" - to motto tegorocznego Pikniku Rodzinnego, dlatego też na scenie mogliśmy podziwiać naszych uczniów w fantastycznych strojach i przebraniach. I tak na scenie pojawiły się: Gumisie, Smerfy, Pocahontas i Indianie, Merida Waleczna, Pszczółka Maja, Staś i Nel, Kubuś Puchatek i Przyjaciele....i wiele innych pięknych zwierząt i postaci z bajek i lektur.

Oprócz występów na scenie zadbano o wiele innych atrakcji: dmuchane zamki, kule na wodzie, fotobudka, grill i oczywiscie tradycyjnie: ciasta i kawa. Jednocześnie odbywał się II Piknikowy e-sportowy turniej z gry League of Legends. Udział brały w nim drużyny z klas starszych, a finaliści otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę G2A, której dziękujemy za wsparcie zawodów.

W trakcie trwania Pikniku rozlosowano bardzo dużo nagród sprawiając tym dzieciom ogromną radość. Te najważniejsze czyli: rolki, hulajnogę i rower wręczono szczęśliwcom na zakończenie imprezy. Za ufundowane nagrody dziękujemy serdecznie Pani dyrektor Grażynie Idzik i Radzie Rodziców.
 

GALERIA

W poszukiwaniu źródeł informacji

Uczniowie klas VI  uczestniczyli w zajęciach dotyczących źródeł informacji, sposobów ich pozyskiwania, poznali rodzaje i budowę czasopism , podział prasy ze względu na tematykę. Pomysłowo wykonali projekt okładki czasopisma, decydując o jego zawartości i starając się , aby ich „czasopismo” było atrakcyjne merytorycznie i graficznie. Efekty pracy okazały się niezwykle interesujące.

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Zapraszamy do obejrzenia prac naszej uczennicy Oliwii Baran.

Laureat i finaliści konkursów kuratoryjnych

Nasi uczniowie osiągnęli duży sukces w konkursach kuratoryjnych: Natalia Kwiatek, uczennica kl. VIII b - laureatka konkursu biologicznego i finalistka konkursu chemicznego, Aleksandra Czernecka, uczennica klVIII a - finalistka konkursu języka polskiego, Jakub Korczykowski, uczeń kl.VIII b -finalista  konkursu j. angielskiego, Katarzyna Rączka, uczennica kl. 3ag - finalistka konkursu chemicznego. Gratulujemy!

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Zapraszamy do obejrzenia prac naszej uczennicy kl. 3 ag, Patrycji Fortuny.

Weronika wyśpiewała I miejsce

Nasza uczennica , Weronika Dębska wyśpiewała I miejsce w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Brawa dla Oli !

Nasza uczennica, Aleksandra Sieńkowska zajęła III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Ojciec Święty Jan Paweł II - przyjaciel młodych." Serdecznie gratulujemy !

ZAPRASZAMY!

Literacki sukces Izabeli Szerląg

Izabela Szerląg (VIa) zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim „Piórem i pędzlem”. Temat tegorocznej edycji był niełatwy, gdyż hasło konkursu „ Na krańcach  świata” miało stanowić inspirację do własnych przemyśleń  nie tylko na temat odległych miejsc, stron, kierunków podróży, ale także kruchości życia i sensu istnienia oraz kresu egzystencji. Izabela  została nagrodzona w kategorii: wiersz ( został umieszczony w „Kąciku Poetów”). Gratulujemy sukcesu.

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek uczniowie klasy IV b uczestniczyli w niezwykłych zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. Z zainteresowaniem pracowali z „Czarną książką kolorów”, która jest wyjątkowym egzemplarzem, gdyż napisana została dla niewidomych, a więc alfabetem Braille`a,  zaś wzbogacona ilustracjami, które miały postać wypukłych konturów. Uczniowie próbowali czytać dotykiem, co wywołała wiele emocji i wzruszeń. Podczas wykonywania zadań mieli okazję poznać, w jaki  sposób  odbierają  świat i określają kolory osoby niewidome. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na kwestie niepełnosprawności, pokonywania barier i różnic, postawę  tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

FISHMOB to radość i śpiew!

To już IV edycja ogólnopolskiej akcji „Fishmob” i po raz czwarty nasi uczniowie wzięli w niej udział. Przygotowuje ją zawsze s. Karina Pawłowska, która swoją radością i entuzjazmem zaraża wszystkich dookoła. Dziś ponad 1000 osób - dzieci, młodzież i dorośli zebrało się, by tańcem i śpiewem wyrazić radość za dar życia św. Jana Pawła II.