"Stop dla alkoholu w naszej szkole"

Natalia Świder - uczennica klasy 7b - zajęła II miejsce w Eliminacjach Rejonowych konkursu plastycznego PCK w Jaśle pod hasłem "Stop dla alkoholu w naszej szkole". Gratulujemy.

Opowiadanie „Koko” nagrodzone

Rozstrzygnięto IX Ogólnopolski Konkurs Literacki pod hasłem „Moje spotkania z przyrodą”. Tegorocznym laureatem twórczych zmagań został Norbert Czerwonka z klasy IV c. Jego opowiadanie, zatytułowane „Koko”, zostało nagrodzone za indywidualizm, oryginalność oraz poprawność kompozycyjną i językową wypowiedzi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Sukcesy naszych wokalistek

Ogromnym sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w XVIII Muzycznych Prezentacjach Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego "Szkolne hity".  W starszej grupie Natalia Hendzel zdobyła III miejsce, a Wiktoria Ryznar wyróznienie. Natomiast w grupie młodszych wykonawców II miejsce zdobył Ola Sieńkowska, a Michalinka Piątek - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Bądź EKO !

Nasi uczniowie w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM przygotowali reklamę:

Znają ją wszystkie dzieci

Tyle jej wierszy i książek znamy, a tak mało o niej wiemy. Mowa o Marii Konopnickiej, jednej z najbardziej popularnych polskich pisarek. Uczniowie klasy 3b i 3c chcąc pogłębić tę wiedzę wybrali się na wycieczkę do Żarnowca, gdzie znajduje się dworek z XVIII w. przekazany w 1903 r Marii Konopnickiej w darze narodowym z okazji 25- lecia jej pracy pisarskiej. Oglądali zgromadzone tu rękopisy autorki, pomieszczenia mieszkalne, sprzęty których używała, biurko przy którym pracowała, oraz liczne pamiątki ofiarowane jej w ramach podziękowania przez różne grupy społeczne. Pobyt w Żarnowcu zachęcił uczniów do przeczytania mniej znanych książek autorki.

Żywa lekcja muzyki

Uczniowie klasy 4b mieli niebywałą okazję obejrzeć z bliska i usłyszeć instrumenty dętę na których uczą się grać ich koleżanki. Dziewczynki omówiły budowę instrumentów, a także zaprezentowały ich brzmienie. Maja Mikoś grała na trąbce, a Diana Czech na flecie poprzecznym. Uczniowie byli zachwyceni tym pokazem i nagrodzili koleżanki ogromnymi brawami.

„Bo marzę, że się wymażę…”

Fragment wyróżnionego wiersza Aleksandry Czerneckiej z kl. VII a posłużył jury XXIV Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka jako tytuł okolicznościowego tomika, zawierającego wiersze nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji ogólnopolskiej „randki z Erato”. Drugie wyróżnienie przypadło Natalii Hendzel z klasy VII a za piękny  wiersz „List do Korczaka”. Największe uznanie należy się jednak uzdolnionej literacko uczennicy klasy II a gimnazjum. Katarzyna Rączka otrzymała w tym konkursie I nagrodę za zestaw wierszy. W jednym ze swoich utworów „ podejmuje nieco wyświechtany poetycki motyw (pustka bez ciebie), by odświeżyć go detalami ujmująco konkretnymi, natychmiast budzącymi zaufanie”. Naszym uczennicom należą się gorące brawa!!!

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

W "Galerii na piętrze" swoje prace prezentuje Katarzyna Rączka, której gratulujemy talentu plastycznego, a wszystkich zapraszamy do odwiedzenia galerii. 

Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą"

Aleksandra Kędrek, uczennica klasy 6c otrzymała nagrodę jury w  XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą" oraz nagrodę specjalną w grupie uczestników z klas 6. Zachwyciła jurorów niezwykłym poziomem pracy plastycznej i wrażliwością na piękno przyrody. Oprócz Oli nagrody zdobyły Izabela Mosoń z klasy 6a i Natalia Tomkiewicz z klasy 7a, Gratulujemy!

Nagrodzone wspomnienia

Wiktoria Ryznar to uczennica bardzo uzdolniona wokalnie. Jej talent doceniło również jury III Międzyszkolnego i Międzyprzedszkolnego Konkursu "Piosenka jest dobra na wszystko", który odbył się w tym roku pod hasłem "Piosenka mojego dzieciństwa". Wiktoria zdobyła II miejsce śpiewając piosenkę "Puszek okruszek". Serdecznie gratulujemy!

„Jaślanie w walce o niepodległą Polskę”

27 kwietnia 2018r. w  Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbyła się konferencja regionalistyczno-patriotyczna związana z tegorocznym stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości w której uczestniczyli uczniowie klasy 7b: Natalia Świder, Jakub Korczykowski i Hubert Szybist.

Prelekcję  „Jaślanie w walce o niepodległą Polskę” wygłosił historyk – Wiesław Hap. Ogłoszono konkurs plastyczny  pt. „Jaślanie w drodze do Niepodległości” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Przedstawiono propozycje i plany kilku projektów Stowarzyszenia Miłośników  Jasła i Regionu Jasielskiego w  2018 roku.  

Kim będę w przyszłości?

Zastanawiając się kim będę w przyszłości, uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Zakładu Krawieckiego "Confection" mieszczącego się przy ulicy Przemysłowej, który szyje ubrania dla kobiet. Celem wycieczki było zapoznanie się z tajnikami sztuki krawieckiej. Uczniowie zobaczyli jak specjalna maszyna sterowana komputerowo rysuje wykroje, które później trafiają na duży stół gdzie są wykrawane poszczególne części ubrań, a specjalna maszyna w razie potrzeby robi dziurki. Następnie w dużej hali zszywane są poszczególne części materiału. Gotowe ubrania przechodzą przez kontrolę jakości. Dzieci były zaskoczone faktem, że zanim ubrania trafią do klientek pracuje przy nich aż tyle osób.