Matematyczny As

W dniu 26 kwietnia 2017 roku uczniowie klas III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Matematyczny As” organizowanym przez Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Jan Rolek uczeń klasy IIIa zajął III miejsce. Gratulujemy!

Między Świętym Krzyżem a Centrum Leonarda da Vinci

W dniach 8 - 9 maja klasa 6b udała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem zwiedzania było niezwykłe źródełko. Ponoć były przypadki pozbycia się wady wzroku przez obmycie oczu tą magiczną wodą. Potem znaleźliśmy się w Muzeum Minerałów i Skamieniałości we wsi św. Katarzyna. Mogliśmy zobaczyć różne rodzaje kamieni oraz dowiedzieć się, jak wyszlifować taki okaz. Następnie szliśmy 1,5 km na Górę Św. Krzyża. Po obejrzeniu ciekawych widoków, zwiedzaliśmy kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego, a następnie mieliśmy możliwość ucałowania relikwii Krzyża. Pełni wrażeń udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć ówczesny dom i poznać tradycje z czasów tego wielkiego pisarza. Zaciekawił nas sposób otwierania drzwi. Następnie przybyliśmy do miejsca, w którym rośnie Dąb Bartek, dowiedzieliśmy się wiele o jego historii. Pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ zesłała na nas śnieg, gdy zwiedzaliśmy Ruiny Zamku w Chęcinach. Wreszcie robiliśmy mydełka w Centrum Leonarda da Vinci i szliśmy korytarzami Jaskini Raj. Z niechęcią  i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. 

SERDECZNIE POLECAMY WAM TAKĄ WYCIECZKĘ!

Gabriela Pabian i Aleksandra Wiśniowska
Uczestniczki MODUŁU MEDIALNO - BIZNESOWEGO

Wywiadówki

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :
klasy I - III 17.05.2017 (środa) godz. 16.30
klasy IV - VI 18.05.2017
(czwartek) godz. 16.30

Klasa 2b 16.05.2017 (wtorek) godz. 16.00

English is easy!

Uczniowie klas szóstych mieli możliwość wykazania się swoją znajomością języka Szekspira w trakcie XIV edycji powiatowego konkursu dla uczniów klas VI szkół podstawowych "English is easy" zorganizowanego przez Gimnazjum nr 2 w Jaśle. Głównym celem konkursu „English is easy” jest sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie angielskiego słownictwa i zwrotów leksykalnych. Materiał obejmuje czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki, przysłówki, przyimki angielskie oraz podstawowe związki frazeologiczne. Laureaci to: Jakub Korczykowski (6b), Julia Koś (6b), Aleksandra Lew (6a). Gratulujemy świetnych wyników!

Czy sarna to żona jelenia?

Las to ciekawe miejsce, gdzie możemy spacerować i obcować z piękną przyrodą. Przekonali się o tym uczniowie klas 1 a i 1 b podczas spotkania z leśnikiem z Nadleśnictwa Kołaczyce. Pan Przemysław Telep opowiedział uczniom, jakie zwierzęta, drzewa i rośliny możemy spotkać w naszych lasach. Uczniowie mogli przyjrzeć się porożom jelenia, daniela dotknąć skóry lisa oraz napić się wody z brzozy. Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków uczniom, wyróżnionym w konkursie plastycznym "Las domem dla wszystkich". Autorzy najciekawszych prac to Iga Putyło-Sławniak kl. 1 b, Tymoteusz Jucha kl. 1 b i Kamil Zabawa kl. 1 a.

Matematyczne sukcesy naszych uczniów

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że matematyka im nie straszna. W Konkursie Kuratoryjnym z Matematyki dla Szkół Podstawowych Gabriela Pabjan z kl. VIb oraz Karol Kutyna z kl. VIa zostali finalistami tego konkursu. Gratulujemy!

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

„W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August z bożej łaski i woli narodu Król Polski (…)
niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy (…).”

28.04.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami. To była piękna lekcja historii.

Informacja

Informujemy, że w dniu 2 maja 2017r. świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy:

2.05.2017- wtorek- 7.00 - 14 30

Sukcesy w XXXI Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar MDK Jasło

W dniu 23 kwietnia 2017 r. odbył się XXXI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar MDK Jasło. W zawodach tych brali udział szachiści z Jasła, Krosna, Brzozowa, Czudca, Warzyc. W grupie dziewcząt  rocznika 2004 - 2006: Natalia Tomkiewicz  uzyskała I miejsce, Katarzyna Kwilosz  II miejsce, a Aleksandra Czernecka miejsce III. Natomiast w kategorii "Młodsza grupa wiekowa chłopców" III miejsce zajął Jan Rolek - uczeń klasy III a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mobile - przestrzenne dzieła sztuki

Uczniowie  naszej szkoły mieli okazję przenieść się chociaż na chwile do krainy fantazji, pełnej magicznych kształtów i kolorów aby stworzyć wspaniałe poruszające się na wietrze mobile. Formy te w niespotykany sposób pomagają uatrakcyjnić i wyróżnić przestrzeń w naszej szkole. Mobile to przestrzenne, kolorowe dzieła sztuki, nieustannie ożywione dzięki naturalnym, nawet bardzo delikatnym ruchom powietrza. Ich zrównoważony rytm i spokojne, harmonijne poruszanie jest efektem doskonałej, logicznej i zbalansowanej konstrukcji jaką stworzyli uczniowie klas szóstych w swoich pracach.

"A ja w domu mam chomika, kota, rybki..."

Każde dziecko pragnie mieć i opiekować się jakimiś zwierzątkiem.  Jest to wielka odpowiedzialność i należy się do tego dobrze przygotować. O zwyczajach chomików, szynszyli, papug oraz zasadach  pielęgnacji  domowego ulubieńca mogli dowiedzieć się uczniowie klas pierwszych podczas "Zielonej lekcji" organizowanej przez market Majster. Podczas wycieczki do marketu w Gorlicach uczniowie 1 a i 1 b nie tylko oglądali zwierzęta, mogli je pogłaskać ale również dowiedzieć się kilku ciekawostek. Była to świetna lekcja przyrody!

Ciekawa biblioteka

Biblioteka to ciekawe, wesołe i niezwykłe miejsce. Przekonali się o tym uczniowie klas pierwszych, podczas zajęć przygotowanych przez Miejską Bibliotekę. Klasa 1 b dowiedziała się, że biblioteka  to miejsce, gdzie można uczyć się korzystając z komputerów oraz Internetu. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, o czym przypomniały dzieciom przygotowane filmiki edukacyjne.  Uczniowie poznali ciekawe gry edukacyjne, które uczą i bawią. Wykonali także własne zakładki do książek.

O magicznej mocy słów przekonali się zaś uczniowie klasy 1 a. Podczas zajęć z bibliotece poznali serię książek, która dostosowana jest do umiejętności czytania najmłodszych. Słuchając bajki o magu, sami mogli wyczarować własne zaklęcia bawiąc się wylosowanymi literkami. Każdy uczeń przekonał się, że spotkanie z książką może być świetną zabawą.