Radość dzieciństwa

Uczniowie klasy III a wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój wymarzony lizak". W dniu 8 czerwca 2017 r zwiedzili otwarte w Jaśle jedyne w Polsce Muzeum lizaka. Wśród wielu nadesłanych prac plastycznych znaleźli swoje rysunki. Dowiedzieli się o początkach powstania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Zobaczyli stare maszyny, które służyły do produkcji lizaków oraz surowce z których są produkowane. Skosztowali różne rodzaje cukrów, a także wąchali i rozpoznawali aromaty, które są wykorzystywane do produkcji cukierków. Uczestniczyli też w pokazie wyrobu lizaków. Było słodko i pachnąco.

Nasza szkoła w Projekcie Jasło - Miasto wiedzy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle bierze udział w Projekcie pn. „Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenia oferty kształcenia i doskonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą infrastruktury w Jaśle”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
Wartość projektu 1.288.756,89 zł, dofinansowanie 1 199.221,58 zł. Okres realizacji: 30.11.2015 r. – 31.10.2017 r.
Zakres projektu obejmuje :
- budowę sieci bezprzewodowej,
- zakup sprzętu ICT,
- zakup wyposażenia do pracowni szkolnych.

Jasło czyta!

Dnia 6 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III a i III d uczestniczyli w pikniku zorganizowanym w Parku Miejskim przez MBP w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania. Czytanie dzieciom w tym roku odbywało się pod hasłem "Czytanie zbliża". Zainaugurowało je wspólne czytanie "Lokomotywy " J. Tuwima przez władze lokalne i zaproszonych gości. Następnie uczniowie obejrzeli spektakl pt. "TUWIM Julek PARA buch FAZY w ruch" w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek - "Małe Mi" i poznali łobuzerskie dzieciństwo Juliana Tuwima, oraz dowiedzieli się o czym w dzieciństwie marzył poeta. Na zakończenie wszyscy otrzymali opaski odblaskowe  z napisem "Jasło czyta!".

Zdobyć Koronę Ziemi..

29 maja 2017 r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w spotkaniu himalaistą, panem Zygmuntem Berdychowskim. W trakcie spotkania mogli oni usłyszeć ciekawe historie oraz zobaczyć zdjęcia i filmy związane ze zdobyciem przez pana Zygmunta Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów.. Oprócz przepięknych zdjęć krajobrazów,  które można oglądać z najwyższych szczytów, uczniowie dowiedzieli się także jakie trudności niesie za sobą taka wspinaczka. To były ciekawie spędzone chwile i pouczające spotkanie.

Sukces w Międzynarodowym Konkursie "Mieszkam w Beskidach"

Zakończyła się XXIV edycja jednego z największych konkursów interdyscyplinarnych  „Mieszkam w Beskidach”. W konkursie wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces:  III miejsce w kategorii rysunek zdobyła Katarzyna Kwilosz kl. V c. W kategorii fotografia wyróżnienia zdobyli: Mikołaj Kurowski kl. IV a, Julia Olszewska kl. VI c, Natalia Kubacka kl. VI a. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Ulubione święto wszystkich dzieci

Dzień Dziecka to w naszej szkole Dzień Sportu. Klasy IV - VI rywalizowały ze sobą na sali gimnastycznej i boiskach szkolnych. Cóż to były za emocje!

Młodsze klasy uczciły ten dzień wyjściem na tak uwielbiane przez dzieci lody. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili.

Młodzi artyści w konkursie " The 11th Toyota Dream Car Art Contest " - "Samochód marzeń 2017"

Uczniowie kl. IV-VI  - Michał Cygnar kl. VI a, Natalia Tomkiewicz kl. VI a, Mikołaj Kurowski kl. IV a, Olga Sychta kl. IVc, Dominik Dziura kl. IVb, Natalia Setlak kl. IVa, Kamil Czech kl. IVa, Izabela Szeląg kl. IVa, Wiktoria Ryznar kl. IVa, Jakub Pięta kl. IVa, Zofia Myśliwiec kl. IVa, Piotr Antas kl. IVa, Paulina Śmietana kl. IVa, Karol Wielgosz kl. IV b brali udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Samochód marzeń". Zostali oni nagrodzeni dyplomami za prace plastyczne pokazujące ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali w różnych technikach plastycznych wizerunek swojego wymarzonego pojazdu i opracowali koncepcję jego funkcji oraz zastosowania. Wykonując te wyjątkowe prace plastyczne mogli przekonać się jak ważne są marzenia projektując oryginalny pojazd. Gratulujemy młodym artystom.

Warsztaty PLAY - MAIS - zajęcia z cyklu "Pobudzamy duszę artysty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych warsztatach  plastycznych na których mieli okazję  poznać nowe tworzywo plastyczne i wykonać mini makiety. Elementami służącymi do budowy poszczególnych elementów były ekologiczne klocki wytworzone z naturalnej skrobi, wody i barwników spożywczych. Play Mais to kolorowe chrupki do kreatywnej zabawy. Powstawały  kolorowe ludziki, kwiatki, drzewa, zwierzęta, domki.  Było kolorowo i twórczo, a końcowe prace zapierały dech w piersiach.

Z radością i uśmiechem "Kocham Cię Polsko"

Na sobotnie przedpołudnie 27 maja pogoda zaplanowana była już od dawna ponieważ tego dnia miał odbyć się w naszej szkole XX Piknik Rodzinny. I zgodnie z planem słońce pięknie świeciło, dlatego wszystkie artystyczne występy i konkurencje sportowe przebiegły w radosnej i gorącej atmosferze.

Oczywiście nie obyłoby się bez stoiska z lodami, napojami, słodyczami,  watą cukrową i pysznymi ciastami. Można było także zjeść coś z grilla.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza przyciągnęła jak zwykle do szkoły i na szkolne boiska rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami. To był wspaniały dzień!

Zapraszamy do galerii :)

Serdecznie zapraszamy!

Sukces młodych aktorów

Uczniowie klasy 2 b Aleksandra Sieńkowska i Tymoteusz Piątek wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „ Jestem aktorem”. Ola piosenką „ Kto się na tangu dziś zna” wyśpiewała I miejsce w kategorii śpiew, natomiast Tymek zajął III miejsce, recytując wiersz pt. „ Bajka o rycerzach Tobiaszu i Tomaszu”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Alfabet przyrody"

16 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych. Uczniowie klas I-III prezentowali jeden utwór o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej. Jury zwracało szczególną uwagę na: dobór repertuaru, interpretację tekstu, dykcję i warunki głosowe wykonawcy oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się wyśmienicie: Klara Doniec (kl.3e) zdobyła III miejsce, a Maja Mikoś (kl.3b) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!