Nasi uczniowie zgłębiają wiedzę o przedsiębiorczości

Kolejne zajęcia w z projektu  „Młodzież i Przedsiębiorczość” realizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło pogłębiły wiedzę naszych uczniów na temat przedsiębiorczości.

Z kolekcji reportera...

Leon Oszajca, Martyna Małecka,Natalia Sokół – młodzi reporterzy projektu badawczo-naukowego Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM p.t.” Znani i szanowani”, czyli jak w pamięci najmłodszych jaślan zapisać współczesne postaci Honorowych Obywateli Miasta Jasła wyruszyli na poszukiwanie śladów obecności wybitnych jaślan, którzy zapisali w naszym mieście chlubną kartę swojej działalności. Pierwsze kroki skierowali do Muzeum Regionalnego, gdzie podczas spotkania z kustoszem Panem Mariuszem Świątkiem poznali postać zasłużonego jaślanina- doktora medycyny Stanisława Kadyia. Spotkanie dostarczyło wiele cennych informacji na temat pasji badawczych i kolekcjonerskich fundatora muzeum jasielskiego. Spacer ulicą Kadyia oraz zapalenie zniczy na grobie - to wyraz naszego szacunku i uznania dla zasług Honorowego Obywatela Miasta Jasła.

Opiekun Ligi klasy 3 d - Elżbieta Konopka

Nasz uczeń znowu na najwyższym podium !

Po raz kolejny Maciuś Sikora z klasy 3 d  sięgnął po najwyższe laury w sporcie. W swojej kategorii wiekowej zdobył  złoty medal podczas Mikołajkowego Turnieju Funny Judo w Bieczu. Życzymy nadal świetnej formy sportowej!

PODRÓŻ PO ŚWIECIE SZKŁA

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli ostatnio w niezwykłej podróży po ŚWIECIE SZKŁA. Odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W czasie pobytu w SZKLANEJ KRAINIE dzieci poznały tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych szkła. Zwiedziły sale ekspozycyjne oraz wzięły udział w warsztatach szklanego rzemiosła. Samodzielnie malowane, barwne bombki na pewno będą długo mienić się na świątecznych drzewkach i przypominać o wycieczce do  KROSNA – MIASTA SZKŁA.

„Teatr Każdej Sztuki” w naszej szkole

5 grudnia uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl „Baśń o złocistym ptaku”, który poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki ( wykonane techniką rzeźby w gumie) rozbudza u młodego widza wrażliwość estetyczną i pozwala cieszyć się pięknem baśniowego świata. Oprawa muzyczna i dialogi, nasycone humorem oraz wartka akcja przykuły uwagę widzów i przeniosły w świat, gdzie przyjaźń i miłość są cenniejsze niż złoto.

Międzynarodowy Mistrz JUDO w naszej szkole !

Maciej Sikora uczeń klasy III d  SP nr 1 zdobył złoty i brązowy medal w Judo  podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Walki w Jedliczu i Turnieju  Dzieci w Rzeszowie. Są to kolejne wyróżnienia dla młodego uzdolnionego sportowca, który nosi zaszczytny tytuł najlepszego zawodnika w judo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Rewelacyjny początek SLS w Piłce Siatkowej Dziewcząt naszych siatkarek

07.12.2017 rozpoczęła się III edycja Szkolnej Ligi Sportowej w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii klas VII. Nasze zawodniczki w pierwszej rundzie  nie dały najmniejszych szans swoim przeciwniczkom, pokonując kolejno SP NR 4 Jasło 33:10, oraz SP NR 6 Jasło 29:19.Nadmienić należy iż nasze siatkarki bronią tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku.

Rozgrywki potrwają do kwietnia przyszłego roku i zakończą się turniejem finałowym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle, gdzie wyłonione zostaną najlepsze ekipy.Organizatorem SLS jest Urząd Miasta Jasła. Nasze siatkarki wystąpiły w składzie: Natalia Świder (kapitan), Emilia Antas, Weronika Kasowicz, Lea Kicilińska, Julia Gorczyca, Zuzanna Świder, Trener - Tomasz Janusz.

AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

W naszej szkole rozpoczęły się warsztaty naukowe przeznaczone dla uczniów klas I,II,III szkoły podstawowej. Celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi, a szczególny nacisk nałożono na dziedzinę chemii. Zajęcia są przeprowadzane przez nauczyciela chemii panią Agnieszkę Janowiec i młodzież klasy trzeciej gimnazjum: Kingę Biernacką, Emilię Matuszewską, Izabelę Zalewską i Radosława Szczerbę. Młodzi naukowcy mają możliwość poprzez praktyczne doświadczenia odkrywać właściwości różnych substancji, z którymi spotykają się na co dzień. Warsztaty mają pokazać młodym ludziom, że nauka nie zawsze musi być trudna, wręcz przeciwnie miła i przyjemna.

"Każdy zyska na ochronie środowiska"

"Każdy zyska na ochronie środowiska" - pod takim hasłem już po raz XVIII odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas trzecich. Ideą konkursu jest kształcenie wśród dzieci wrażliwości i szacunku dla przyrody, rozwijanie poczucia odpowiedzialności i potrzeby szybkiej reakcji na problemy ekologiczne, uczenie ekologicznego życia we własnym domu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3 b w składzie: Natalia Pluta, Igor Sudyka i Tymoteusz Piątek wyłonieni w eliminacjach konkursu szkolnego. Zajmując w konkursie II miejsce wykazali się dużą wiedzą  i umiejętnościami z zakresu przyrody i ekologii. Gratulujemy.

Św. Mikołaj wraz z Panią Mikołajową i fantastyczną grupą pomocników odwiedzili naszą szkołę

Dnia 4 grudnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Taki, który przychodzi tylko raz w roku. Święty Mikołaj! Tym razem nie zjawił się sam, przybyła z nim również Pani Mikołajowa i  liczna grupa pomocników. Wszak wszystkim dzieciom trzeba było wręczyć paczki, a to oznacza duuużo pracy. Niektóre klasy przygotowały krótkie występy w podziękowaniu za prezenty. Goście byli zachwyceni, obiecali, że za rok również nas odwiedzą. Czekamy z niecierpliwością!

Dla przyszłych rekinów biznesu!

4 grudnia grupa uczniów z projektu Młodzież i Przedsiębiorczośćrealizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło,
brała udział w wycieczce do Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania banku centralnego, misję i cele NBP, dowiedzieli się, czym jest pieniądz  i  jak funkcjonuje. W czasie warsztatów uczniowie nauczyli się  sprawdzania poszczególnych zabezpieczeń polskich banknotów, rozpoznawania autentyczności banknotów. Zwiedzili także muzeum NBP. Niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości wymiany monet dwuzłotowych i pięciozłotowych na monety kolekcjonerskie.

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :
Klasy I - III
13.12.2017 (środa) godzina 16.30
Klasy IV - VII
14.12.2017 (czwartek) godzina 16.30

Klasa 6c - godzina 16.00
Klasa 7b - godzina 17.00