Światowy dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta ma na celu rozpowszechnianie matematyki, a szczególnie tabliczki mnożenia. W określony dzień i o określonej godzinie wszyscy z całego świata, którzy zgłosili się do tej inicjatywy rozwiązują zagadnienia wykorzystujące znajomość tabliczki mnożenia. W naszej szkole najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie klasy: 4c, 5c, 6a. Warto podkreślić, iż nasza szkoła jako jedna z nielicznych szkół jasielskich brała w tym udział.

Informacja

  Informujemy, że w dniu 16 czerwca 2017r. świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy
w godzinach od 7.00 do 14.30.

Sukces w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorek w szachach na rok 2017

W dniu 11 czerwca 2017r w Wiśniowej rozgrywane zostały Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w szachach na rok 2017. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 15 min na ruch. Mistrzostwa te zakończyły się ogromnym sukcesem uczennic naszej szkoły: Natalia Tomkiewicz  uzyskała III miejsce, a Aleksandra Czernecka miejsce IV w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego  w grupie juniorek do lat 13. Uczennice naszej szkoły wezmą także udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2017 - II Liga w Szczyrku oraz European Youth Shogi Championship 2017 we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

Magia głosu. Spotkanie z dziennikarzem radiowym

23 maja 2017  roku w ramach modułu medialno - biznesowego odbyło się spotkanie z Piotrem Chojeckim, dziennikarzem radiowym. Zaproszony gość opowiadał nam o tym, jak wygląda praca dziennikarza radiowego oraz jak po przeprowadzonym wywiadzie zmontować wypowiedź, aby dobrze brzmiała.  Po krótkim, teoretycznym wstępie próbowaliśmy swoich sił. Wcieliliśmy się w rolę dziennikarza i przeprowadzaliśmy wywiad, po którym dokonaliśmy przeróbki głosu. Mogliśmy usłyszeć, jak brzmiała nasza rozmowa przed i po korekcie. Pan Chojecki zaprezentował nam specjalistyczny dyktafon oraz program komputerowy, dzięki któremu można „doskonalić” ludzki głos. Wszystkim polecamy takie spotkania!!!

Przygotowały uczestniczki modułu medialno-biznesowego:
Gabriela Pabjan i Aleksandra Wiśniowska

Radość dzieciństwa

Uczniowie klasy III a wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój wymarzony lizak". W dniu 8 czerwca 2017 r zwiedzili otwarte w Jaśle jedyne w Polsce Muzeum lizaka. Wśród wielu nadesłanych prac plastycznych znaleźli swoje rysunki. Dowiedzieli się o początkach powstania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Zobaczyli stare maszyny, które służyły do produkcji lizaków oraz surowce z których są produkowane. Skosztowali różne rodzaje cukrów, a także wąchali i rozpoznawali aromaty, które są wykorzystywane do produkcji cukierków. Uczestniczyli też w pokazie wyrobu lizaków. Było słodko i pachnąco.

Nasza szkoła w Projekcie Jasło - Miasto wiedzy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle bierze udział w Projekcie pn. „Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenia oferty kształcenia i doskonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą infrastruktury w Jaśle”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
Wartość projektu 1.288.756,89 zł, dofinansowanie 1 199.221,58 zł. Okres realizacji: 30.11.2015 r. – 31.10.2017 r.
Zakres projektu obejmuje :
- budowę sieci bezprzewodowej,
- zakup sprzętu ICT,
- zakup wyposażenia do pracowni szkolnych.

Jasło czyta!

Dnia 6 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III a i III d uczestniczyli w pikniku zorganizowanym w Parku Miejskim przez MBP w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania. Czytanie dzieciom w tym roku odbywało się pod hasłem "Czytanie zbliża". Zainaugurowało je wspólne czytanie "Lokomotywy " J. Tuwima przez władze lokalne i zaproszonych gości. Następnie uczniowie obejrzeli spektakl pt. "TUWIM Julek PARA buch FAZY w ruch" w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek - "Małe Mi" i poznali łobuzerskie dzieciństwo Juliana Tuwima, oraz dowiedzieli się o czym w dzieciństwie marzył poeta. Na zakończenie wszyscy otrzymali opaski odblaskowe  z napisem "Jasło czyta!".

Zdobyć Koronę Ziemi..

29 maja 2017 r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w spotkaniu himalaistą, panem Zygmuntem Berdychowskim. W trakcie spotkania mogli oni usłyszeć ciekawe historie oraz zobaczyć zdjęcia i filmy związane ze zdobyciem przez pana Zygmunta Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów.. Oprócz przepięknych zdjęć krajobrazów,  które można oglądać z najwyższych szczytów, uczniowie dowiedzieli się także jakie trudności niesie za sobą taka wspinaczka. To były ciekawie spędzone chwile i pouczające spotkanie.

Sukces w Międzynarodowym Konkursie "Mieszkam w Beskidach"

Zakończyła się XXIV edycja jednego z największych konkursów interdyscyplinarnych  „Mieszkam w Beskidach”. W konkursie wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces:  III miejsce w kategorii rysunek zdobyła Katarzyna Kwilosz kl. V c. W kategorii fotografia wyróżnienia zdobyli: Mikołaj Kurowski kl. IV a, Julia Olszewska kl. VI c, Natalia Kubacka kl. VI a. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Ulubione święto wszystkich dzieci

Dzień Dziecka to w naszej szkole Dzień Sportu. Klasy IV - VI rywalizowały ze sobą na sali gimnastycznej i boiskach szkolnych. Cóż to były za emocje!

Młodsze klasy uczciły ten dzień wyjściem na tak uwielbiane przez dzieci lody. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili.

Młodzi artyści w konkursie " The 11th Toyota Dream Car Art Contest " - "Samochód marzeń 2017"

Uczniowie kl. IV-VI  - Michał Cygnar kl. VI a, Natalia Tomkiewicz kl. VI a, Mikołaj Kurowski kl. IV a, Olga Sychta kl. IVc, Dominik Dziura kl. IVb, Natalia Setlak kl. IVa, Kamil Czech kl. IVa, Izabela Szeląg kl. IVa, Wiktoria Ryznar kl. IVa, Jakub Pięta kl. IVa, Zofia Myśliwiec kl. IVa, Piotr Antas kl. IVa, Paulina Śmietana kl. IVa, Karol Wielgosz kl. IV b brali udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Samochód marzeń". Zostali oni nagrodzeni dyplomami za prace plastyczne pokazujące ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali w różnych technikach plastycznych wizerunek swojego wymarzonego pojazdu i opracowali koncepcję jego funkcji oraz zastosowania. Wykonując te wyjątkowe prace plastyczne mogli przekonać się jak ważne są marzenia projektując oryginalny pojazd. Gratulujemy młodym artystom.

Warsztaty PLAY - MAIS - zajęcia z cyklu "Pobudzamy duszę artysty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych warsztatach  plastycznych na których mieli okazję  poznać nowe tworzywo plastyczne i wykonać mini makiety. Elementami służącymi do budowy poszczególnych elementów były ekologiczne klocki wytworzone z naturalnej skrobi, wody i barwników spożywczych. Play Mais to kolorowe chrupki do kreatywnej zabawy. Powstawały  kolorowe ludziki, kwiatki, drzewa, zwierzęta, domki.  Było kolorowo i twórczo, a końcowe prace zapierały dech w piersiach.