Malowanie piaskiem

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych warsztatach plastycznych na których mieli okazję stworzyć obraz z piasku.

Animacja piaskowa to unikalny rodzaj sztuki, w którym nie chodzi tylko o naukę rysowania piaskiem, ale również o osiągnięcie satysfakcji z procesu tworzenia, o wypoczynek i relaks. Każdy z nas może stworzyć wyjątkowe obrazy z piasku.  Malowanie piaskiem to nie tylko wspaniała twórcza zabawa, ale też edukacja i rozwój.

Edukacja przez warcaby międzynarodowe w szkole

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w unikalnym projekcie  "Edukacja przez warcaby międzynarodowe w szkole".  Na zajęciach uczą się  gry w warcaby stupolowe oraz  poszerzają wiedzę, zapoznając  się z różnymi debiutami.

Propagowanie wśród dzieci  i młodzieży szkolnej gry w warcaby stupolowe przyczynia  się do rozwoju młodego człowieka. Uczniowie w ramach zajęć rywalizują ze sobą podczas rozgrywek.Rozwijają także umiejętności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, funkcjonalnych, czasowych i przestrzennych, rozwijają zdolności do myślenia analitycznego i syntetycznego oraz nabywają umiejętności korzystania  z różnych  warcabowych programów komputerowych oraz stron internetowych o tematyce gier planszowych. Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień.

Informacja

Informujemy, że podczas przerwy świątecznej świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy:

13.04.2017- czwartek  7.00 - 17.00
14.04.2017 - piątek      7.00 - 14.30
18.04.2017 - wtorek     7.00 - 14.30

 

Puchar dla Oskara !

Uczeń klasy 2 e, Oskar Stój zajął II miejsce w Otwartym Turnieju Karate z okazji 40-lecia Jasielskiego Klubu KYOKSMIN KARATE w kategorii Kumite. Gratulujemy !

Warsztaty dziennikarskie z uczestnikami modułu medialno-biznesowego

W dniu 21 marca 2017r.  w ramach modułu medialno-biznesowego odbyły się zajęcia z panią Anną Dziurą, dziennikarką z portalu ,,Moje Miasto”. W tym dniu uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak wygląda praca dziennikarza i jak trudno godzić ten zawód z życiem prywatnym. Opowieść o pracy przeplatana była ciekawymi sytuacjami z życia reportera.

Przygotowały uczestniczki modułu medialno-biznesowego: Gabriela Pabjan i Aleksandra Wiśniowska

Sukces siatkarek SP 1

Dużym sukcesem naszych siatkarek  zakończyły się  rozgrywane 04.04.2017 w Jedliczu Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Podopieczne trenera Tomasza Janusza nie dały szans swoim przeciwniczkom, pokonując kolejno MZS Strzyżów 2:1, SP nr 15 Krosno 2:1, ulegając dopiero w finale zespołowi gospodarzy 0:2. Mimo to  zawodniczki awansowały do Półfinału Wojewódzkiego  IMS w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbędą się 25.04.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle.

Nasze siatkarki wystąpiły w składzie: Antas Emilia, Kasowicz Weronika, Świder Natalia, Gorczyca Julia, Sobolewska Julia, Sobolewska Alina, Kicilińska Lea, Szumlańska Karolina, Julia Koś, Skowron Oliwia, Czernecka Aleksandra, Kozłecka Natalia, Trener:  Tomasz Janusz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !

Wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej

Natalia Tomkiewicz  uczennica kl. VI a uzyskała wyróżnienie  w XV Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej - Skołyszyn 2017r. Tematem tegorocznej edycji było hasło "Cztery pory roku". Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w konkursach grafiki komputerowej doskonaląc  swoje umiejętności plastyczne oraz  pobudzają wyobraźnię do tworzenia prac w nowoczesnej technice informatycznej. Gratulujemy.

Warsztaty " Malowania kawą" - zajęcia z cyklu "Pobudzamy duszę artysty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych warsztatach  plastycznych  na których mieli okazję  malować bez pędzla pełną aromatu kawą.To niezwykle ciekawa i niespotykana forma tworzenia obrazów. Uczennice poprzez  lekkie podmuchy powietrza przesuwały  krople  kawowe po kartce, tworząc spontaniczne pełne emocji obrazy, które wprowadziły je w magiczny świat sztuki tworzonej kawą. Stworzone  kawowe  obrazy mają  niepowtarzalny wyraz  artystyczny oraz mocny  zapach.   Warsztaty plastyczne "Malowanie kawą"  to ciekawa  zabawa pozwalająca wyzwalać  ogromne pokłady kreatywności, radości i  energii twórczej.

Młodzi artyści

Uczniowie kl. IV-VI  brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do czego MORZE służyć może?” organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły: Kamil Kudłaty kl. IV b, Olga Sychta kl. IV c, Wiktoria Ryznar kl. IV a, Aleksandra Kędrek kl. V c, Natalia Tomkiewicz kl. VI a  zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami za prace plastyczne pokazujące ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość. Na konkurs wpłynęło 4812 prac plastycznych z całej Polski. Gratulujmy młodym artystom.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W Jasielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z terenu miasta Jasła.  Konkurs ten cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły i co roku  przyczynia się do popularyzowania wśród dzieci i młodzieży szkolnej zagadnień związanych z pożarnictwem. Turniej składał się z części pisemnej i ustnej, a wiedza uczestników była oceniana przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaśle.W konkursie tym uczennica naszej szkoły Natalia Tomkiewicz w kategorii szkół podstawowych uzyskała trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

W teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

W dniu 2.03.2017 r. uczniowie klasy 6a i 6b udali się na spektakl pt. ,,Tajemniczy ogród” w teatrze w Tarnowie. Widowisko powstało w oparciu o ciekawą lekturę szkolną Frances Hodgson Burnett. Gra aktorska i wielobarwne stroje tworzyły świetną kompozycję. Nie zabrakło także efektów specjalnych. Z wielką niechęcią opuściliśmy widownię, ponieważ spektakl był znakomity. Mamy przyjemność polecić Wam tę wspaniałą sztukę.

Przygotowały uczestniczki modułu medialno-biznesowego:
Gabriela Pabjan i Aleksandra Wiśniowska

Najlepsi matematycy w województwie podkarpackim!

Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w konkursach ogólnopolskich, aby sprawdzić swoje umiejętności i porównać je z innymi uczestnikami. Oto najlepsi matematycy  z naszej szkoły, na tle województwa podkarpackiego z konkursu matematycznego Alfik: Tymoteusz Piątek, Weronika Sypień, Anna Maciejczyk, Katarzyna Kwilosz i Julia Koś.