Czy sarna to żona jelenia?

Las to ciekawe miejsce, gdzie możemy spacerować i obcować z piękną przyrodą. Przekonali się o tym uczniowie klas 1 a i 1 b podczas spotkania z leśnikiem z Nadleśnictwa Kołaczyce. Pan Przemysław Telep opowiedział uczniom, jakie zwierzęta, drzewa i rośliny możemy spotkać w naszych lasach. Uczniowie mogli przyjrzeć się porożom jelenia, daniela dotknąć skóry lisa oraz napić się wody z brzozy. Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków uczniom, wyróżnionym w konkursie plastycznym "Las domem dla wszystkich". Autorzy najciekawszych prac to Iga Putyło-Sławniak kl. 1 b, Tymoteusz Jucha kl. 1 b i Kamil Zabawa kl. 1 a.

Matematyczne sukcesy naszych uczniów

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że matematyka im nie straszna. W Konkursie Kuratoryjnym z Matematyki dla Szkół Podstawowych Gabriela Pabjan z kl. VIb oraz Karol Kutyna z kl. VIa zostali finalistami tego konkursu. Gratulujemy!

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

„W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August z bożej łaski i woli narodu Król Polski (…)
niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy (…).”

28.04.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami. To była piękna lekcja historii.

Informacja

Informujemy, że w dniu 2 maja 2017r. świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy:

2.05.2017- wtorek- 7.00 - 14 30

Sukcesy w XXXI Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar MDK Jasło

W dniu 23 kwietnia 2017 r. odbył się XXXI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar MDK Jasło. W zawodach tych brali udział szachiści z Jasła, Krosna, Brzozowa, Czudca, Warzyc. W grupie dziewcząt  rocznika 2004 - 2006: Natalia Tomkiewicz  uzyskała I miejsce, Katarzyna Kwilosz  II miejsce, a Aleksandra Czernecka miejsce III. Natomiast w kategorii "Młodsza grupa wiekowa chłopców" III miejsce zajął Jan Rolek - uczeń klasy III a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mobile - przestrzenne dzieła sztuki

Uczniowie  naszej szkoły mieli okazję przenieść się chociaż na chwile do krainy fantazji, pełnej magicznych kształtów i kolorów aby stworzyć wspaniałe poruszające się na wietrze mobile. Formy te w niespotykany sposób pomagają uatrakcyjnić i wyróżnić przestrzeń w naszej szkole. Mobile to przestrzenne, kolorowe dzieła sztuki, nieustannie ożywione dzięki naturalnym, nawet bardzo delikatnym ruchom powietrza. Ich zrównoważony rytm i spokojne, harmonijne poruszanie jest efektem doskonałej, logicznej i zbalansowanej konstrukcji jaką stworzyli uczniowie klas szóstych w swoich pracach.

"A ja w domu mam chomika, kota, rybki..."

Każde dziecko pragnie mieć i opiekować się jakimiś zwierzątkiem.  Jest to wielka odpowiedzialność i należy się do tego dobrze przygotować. O zwyczajach chomików, szynszyli, papug oraz zasadach  pielęgnacji  domowego ulubieńca mogli dowiedzieć się uczniowie klas pierwszych podczas "Zielonej lekcji" organizowanej przez market Majster. Podczas wycieczki do marketu w Gorlicach uczniowie 1 a i 1 b nie tylko oglądali zwierzęta, mogli je pogłaskać ale również dowiedzieć się kilku ciekawostek. Była to świetna lekcja przyrody!

Ciekawa biblioteka

Biblioteka to ciekawe, wesołe i niezwykłe miejsce. Przekonali się o tym uczniowie klas pierwszych, podczas zajęć przygotowanych przez Miejską Bibliotekę. Klasa 1 b dowiedziała się, że biblioteka  to miejsce, gdzie można uczyć się korzystając z komputerów oraz Internetu. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, o czym przypomniały dzieciom przygotowane filmiki edukacyjne.  Uczniowie poznali ciekawe gry edukacyjne, które uczą i bawią. Wykonali także własne zakładki do książek.

O magicznej mocy słów przekonali się zaś uczniowie klasy 1 a. Podczas zajęć z bibliotece poznali serię książek, która dostosowana jest do umiejętności czytania najmłodszych. Słuchając bajki o magu, sami mogli wyczarować własne zaklęcia bawiąc się wylosowanymi literkami. Każdy uczeń przekonał się, że spotkanie z książką może być świetną zabawą.

Kolejny plastyczny sukces Natalii

Natalia Tomkiewicz  uczennica kl. VI a brała udział w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej. W ramach tego projektu uzyskała I miejsce w Konkursie Plastycznym "Pociąg współpracy Polsko Szwajcarskiej" w kategorii szkół podstawowych. Konkurs ten organizowany był w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki  realizowanego ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się  podczas konferencji  " Odnawialne Źródła  Energii w gminach ZGDW" w JDK. Nagrody wręczali Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - wicepremier Jarosław Gowin, Ambasador Szwajcarii w Polsce -  Andrej Motyl,  Dyrektor Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu współpracy - Guido Beltrani. Gratulujemy!

Warsztaty "Modelowania balonów " - zajęcia z cyklu "Pobudzamy duszę artysty"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w niesamowitych  warsztatach  plastycznych modelowania balonów. Każdy uczestnik mógł poznać zasady skręcania i modelowania balonów i  wyczarować swojego balonowego stworka. Uczniowie tworzyli wspaniałe  balonowe zwierzątka. Powstawały cudowne pieski, kotki, kwiatki,  kapelusze i wiele innych balonowych stworków.  Warsztaty "Modelowania balonów" rozbudzają wyobraźnię uczniów i zachęcają do wspaniałej kreatywnej zabawy.

"Moje spotkania z przyrodą"

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w dniu 5 IV 2017 r.  w  XXIII Wojewódzkim  Konkursie  Plastycznym  "Moje spotkania z przyrodą". Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: Wietecha Aleksandra kl. IV c, Kwilosz Julia kl. IV c, Mazur Julia  kl. V a, Kędrek Aleksandra kl. V c, Cygnar Michał  kl. VI a , Tomkiewicz Natalia kl. VI a. Uczniowie wykonywali pracę plastyczną dowolną techniką  zgodnie  z hasłem konkursu. Uroczyste rozdanie nagród laureatom odbędzie się  9 maja 2017r. o godz.13.30 podczas finału konkursu.

Warsztaty zdobienia pisanek

Tradycyjnie przed samą Wielkanocą uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach  zdobienia pisanek. Na podstawie różnorodnych wzorów, w tym także ludowych, przyozdabiano pisanki kolorowymi cekinami, tasiemkami. Tworząc indywidualne wzory uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich zdolności oraz poznać różne techniki zdobienia pisanek. Każda pisanka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczestnicy warsztatów mogli doświadczyć, jaki trudny i pracochłonny jest to proces. Było twórczo, kolorowo i radośnie.

Efektem końcowym warsztatów były piękne pisanki, które na pewno znajdą się na świątecznych stołach jako dekoracja.