Matematyczne Asy

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z matematyki stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Jest umieszczana w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym. W tej edycji olimpiady z matematyki wzięło udział 875 uczniów z klas 5 i 6 – w tym oczywiście nasi uczniowie. Tytuł laureata uzyskali: 
Emilia Marek (kl.6e) - 4 miejsce w kraju
Wiktor Dziedzic (kl.4b) - 5 miejsce w kraju
Karol Machowski (kl.5e) - 6 miejsce w kraju
Joanna Żądło (kl.5b) - 10 miejsce w kraju
Serdecznie gratulujemy!
 

Młodzi Przyrodnicy laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady

Miło nam poinformować, że wyniki kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z przyrody to kolejne sukcesy naszych uczniów. Laureatami zostali:
Wiktor Dziedzic (4b) - 4 miejsce w kraju
Miłosz Szudy (4a) - 9 miejsce w kraju
Nina Gozdecka (4a) - 11 miejsce w kraju
Maja Józefczyk (4a) - 14 miejsce w kraju.
Młodym przyrodnikom serdecznie gratulujemy.

 

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z biologii są wśród nas

W maju odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z biologii. Konkurs tes sprawdza wiedzę i umiejętności młodych naukowców w zakresie anatomii, botaniki i zoologii. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki w skali kraju. Oto laureaci:
Iga Barwinek (5e) - III m. w kraju, 
Paweł Ptaszek (6a) - VII m. w kraju
Zuzanna Gałuszka (6b) - VIII m. w kraju
Janina Szmyd (6b) - XI m. w kraju
Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Wiosna zza okna Aleksa

Uczeń klasy 2a naszej szkoły Aleks Filip – to najmłodszy uczestnik e-konkursu ogłoszonego przez Jasielski Dom Kultury, pt.”Wiosna zza mojego okna”. W e - plebiscycie na najlepszą prace plastyczną Aleks zajął 2 miejsce, zdobywając 573 polubienia, czyli popularne ‘lajki”. Głosującym - dziękujemy, a Aleksowi gratulujemy!

Uwaga

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16,17,18.06.2020. 

Szczegółowe informacje: Procedury egzamin klasa VIII.

Woow! Aleeee kryształ!

Co roku Instytut Fizyki na Uniwersytecie Śląskim organizuje dla młodzieży szkolnej Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów. Odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Wzrostu Kryształów, a początki wiążą się z obchodami Międzynarodowego Roku Krystalografii (2014r.). Konkurs polega na wyhodowaniu dowolną metodą jak najpiękniejszego kryształu (idealną postacią jest monokryształ) dowolnie wybranych pierwiastków lub związków chemicznych, które nie figurują w wykazach substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Ze względu na zaistniałą sytuację pandemii  konkurs niestety został odwołany, ale w przyszłym roku na pewno znowu weźmiemy w nim udział. Tymczasem popatrzcie jakie piękne kryształy wyhodowali uczniowie naszej szkoły: Julia Długosz (7a), Krzysztof Ramut (7a) i Wiktor  Leśniak (4b). Dla nas już są zwyciezcami! Gratulujemy!

Ich kolorowy świat

W konkursie plastycznym „Kolorowy świat dziecka” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury – Olga Rutana (kl.1c) zdobyła nagrodę, a Amelka Kosiba (kl.3a) wyróżnienie. Nagrodzone prace dziewczynek można oglądać na wystawie w budynku MDK. Serdecznie gratulujemy!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji  do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych. Uczniowie kl. 8 Szkoły Podstawowej będą mogli zakładać konta w kanale: https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.
- od 31 lipca do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Materiały są dostępne także na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021.

Informacja

Szanowni Państwo,
informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem  MEN  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, nauczanie zdalne przedłużone zostało do 26 czerwca 2020. 

Fantastyczne wyniki naszych uczniów w olimpiadzie OLIMPUS z języka angielskiego

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w olimpiadzie Olimpus z j. angielskiego i osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych.
Oto wyniki:
Izabela Szerląg (7a) – II m. w kraju – laureatka
Julia Kurowska (7b) – III m. w kraju – laureatka
Paweł Gozdalski (7b) – VI m. w kraju – laureat
Igor Janas (8a) – V m. w kraju – laureat
Kacper Rączka (8c) – VII m. w kraju – laureat
Natalia Wietecha (8c) – VIII m. w kraju – laureatka
Aleksandra Kędrek (8c) – X m. w kraju – laureatka
Gratulujemy tak świetnej znajomości języka angielskiego i życzymy dalszych sukcesów!
 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

A Wy wiecie "Dlaczego należy myć ręce"?

Ania Stasiak, Julia Reczek, Olga Sychta - uczennice klasy 7 c, brały w tym roku szkolnym udział w projekcie w ramach Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem. Szukały odpowiedzi na pytanie ,,Dlaczego trzeba myć ręce?’’. Zorganizowały m.in. zajęcia w klasach 1-3 i jasielskich przedszkolach, a także odwiedziły wraz z kilkoma kolegami i koleżankami z klasy Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.