Bądź EKO !

Nasi uczniowie w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM przygotowali reklamę:

Znają ją wszystkie dzieci

Tyle jej wierszy i książek znamy, a tak mało o niej wiemy. Mowa o Marii Konopnickiej, jednej z najbardziej popularnych polskich pisarek. Uczniowie klasy 3b i 3c chcąc pogłębić tę wiedzę wybrali się na wycieczkę do Żarnowca, gdzie znajduje się dworek z XVIII w. przekazany w 1903 r Marii Konopnickiej w darze narodowym z okazji 25- lecia jej pracy pisarskiej. Oglądali zgromadzone tu rękopisy autorki, pomieszczenia mieszkalne, sprzęty których używała, biurko przy którym pracowała, oraz liczne pamiątki ofiarowane jej w ramach podziękowania przez różne grupy społeczne. Pobyt w Żarnowcu zachęcił uczniów do przeczytania mniej znanych książek autorki.

Żywa lekcja muzyki

Uczniowie klasy 4b mieli niebywałą okazję obejrzeć z bliska i usłyszeć instrumenty dętę na których uczą się grać ich koleżanki. Dziewczynki omówiły budowę instrumentów, a także zaprezentowały ich brzmienie. Maja Mikoś grała na trąbce, a Diana Czech na flecie poprzecznym. Uczniowie byli zachwyceni tym pokazem i nagrodzili koleżanki ogromnymi brawami.

„Bo marzę, że się wymażę…”

Fragment wyróżnionego wiersza Aleksandry Czerneckiej z kl. VII a posłużył jury XXIV Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka jako tytuł okolicznościowego tomika, zawierającego wiersze nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji ogólnopolskiej „randki z Erato”. Drugie wyróżnienie przypadło Natalii Hendzel z klasy VII a za piękny  wiersz „List do Korczaka”. Największe uznanie należy się jednak uzdolnionej literacko uczennicy klasy II a gimnazjum. Katarzyna Rączka otrzymała w tym konkursie I nagrodę za zestaw wierszy. W jednym ze swoich utworów „ podejmuje nieco wyświechtany poetycki motyw (pustka bez ciebie), by odświeżyć go detalami ujmująco konkretnymi, natychmiast budzącymi zaufanie”. Naszym uczennicom należą się gorące brawa!!!

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

W "Galerii na piętrze" swoje prace prezentuje Katarzyna Rączka, której gratulujemy talentu plastycznego, a wszystkich zapraszamy do odwiedzenia galerii. 

Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą"

Aleksandra Kędrek, uczennica klasy 6c otrzymała nagrodę jury w  XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje spotkania z przyrodą" oraz nagrodę specjalną w grupie uczestników z klas 6. Zachwyciła jurorów niezwykłym poziomem pracy plastycznej i wrażliwością na piękno przyrody. Oprócz Oli nagrody zdobyły Izabela Mosoń z klasy 6a i Natalia Tomkiewicz z klasy 7a, Gratulujemy!

Nagrodzone wspomnienia

Wiktoria Ryznar to uczennica bardzo uzdolniona wokalnie. Jej talent doceniło również jury III Międzyszkolnego i Międzyprzedszkolnego Konkursu "Piosenka jest dobra na wszystko", który odbył się w tym roku pod hasłem "Piosenka mojego dzieciństwa". Wiktoria zdobyła II miejsce śpiewając piosenkę "Puszek okruszek". Serdecznie gratulujemy!

„Jaślanie w walce o niepodległą Polskę”

27 kwietnia 2018r. w  Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbyła się konferencja regionalistyczno-patriotyczna związana z tegorocznym stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości w której uczestniczyli uczniowie klasy 7b: Natalia Świder, Jakub Korczykowski i Hubert Szybist.

Prelekcję  „Jaślanie w walce o niepodległą Polskę” wygłosił historyk – Wiesław Hap. Ogłoszono konkurs plastyczny  pt. „Jaślanie w drodze do Niepodległości” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Przedstawiono propozycje i plany kilku projektów Stowarzyszenia Miłośników  Jasła i Regionu Jasielskiego w  2018 roku.  

Kim będę w przyszłości?

Zastanawiając się kim będę w przyszłości, uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Zakładu Krawieckiego "Confection" mieszczącego się przy ulicy Przemysłowej, który szyje ubrania dla kobiet. Celem wycieczki było zapoznanie się z tajnikami sztuki krawieckiej. Uczniowie zobaczyli jak specjalna maszyna sterowana komputerowo rysuje wykroje, które później trafiają na duży stół gdzie są wykrawane poszczególne części ubrań, a specjalna maszyna w razie potrzeby robi dziurki. Następnie w dużej hali zszywane są poszczególne części materiału. Gotowe ubrania przechodzą przez kontrolę jakości. Dzieci były zaskoczone faktem, że zanim ubrania trafią do klientek pracuje przy nich aż tyle osób.

Weronika Dębska laureatką konkursu "Niepodległa, Niepokorna"

Jasielski Dom Kultury w 100-lecie odzyskania niepodległości zorganizował konkurs poezji i pieśni patriotycznej "Niepodległa, Niepokorna" adresowany do młodzieży szkolnej w wieku od 11 do 18 lat. Weronika Dębska, uczennica kl.7 b zachwyciła jury wykonaniem piosenki "Rozkwitały pąki białych róż" i zdobyła II miejsce. Piosenkę tę Weronika wykonała również w glorietce w Parku Miejskim dnia 3 maja 2018r. na zakończenie obchodów święta Konstytucji 3 Maja. Gratulujemy!

Natalia i Łukasz wyróżnieni

Natalia Kozłecka i Łukasz Czajka uczniowie klasy 7c zdobyli wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną dotyczącą postaci mjr. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”.Konkurs organizowany był w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskęniepodległości przez Zespół Szkół Miejskich nr 6 w Jaśle. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną oraz wdrażanie do korzystania zróżnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.

Informacja

Informujemy, że świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy:

2.05.2018  (środa)  w  godzinach: 7.00 - 16.00

4.05.2018  (piątek)   w godzinach : 7.00 - 13.00