Ania Maciejczyk finalistką Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

6 czerwca 2019 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "W mocy Ducha św.". Uczennica klasy VI c, Anna Maciejczyk, została jego finalistką.  Z ponad 1300 uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego konkursu, Ania znalazła się w pierwszej dwudziestce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spektakularne wyniki w olimpiadzie wiedzy ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS z j. angielskiego

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w olimpiadzie wiedzy ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS z j. angielskiego i osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Cele Konkursu Językowego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-LINGUA.PLUS to: zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych; rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim; wzbogacenie wiedzy o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się językiem angielskim.

Oto wyniki:
Laureaci I stopnia z wyróżnieniem: Sonija Tanna (6b).
Laureaci I stopnia: Mikołaj Dobosz (3a), Karolina Szerląg (4d), Paweł Ptaszek (5a), Adrian Kołodziej (5c).
Laureaci II stopnia: Maja Cecuła (4b), Rafał Mrozowski (6b), Aleksandra Kędrek (7c), Julia Koś (8a), Jakub Piękoś (8a).
Laureaci III stopnia: Wiktor Dziedzic (3b), Wiktor Leśniak (3b), Anna Stasiak (6c).
Laureaci IV stopnia: Karolina Matyjasz (3a), Julia Lubojemska (4e), Jagoda Lew (6c), Antoni Podkulski (7a), Natalia Wietecha (7c), Natalia Świder (8a), Jakub Korczykowski (8b).
Laureaci V stopnia: Emilia Dublanin (4e), Emilia Nowak (6b), Mateusz Storey (6c), Aleksandra Czernecka (8a), Marcin Ryznar (8a), Gabriela Pabjan (8b), Alina Sobolewska (8b), Aleskandra Wiśniowska (8b).
Gratulujemy tak świetnej znajomości języka angielskiego i życzymy dalszych sukcesów!

Zwiedzamy zabytki światowej klasy

Dnia 31 maja uczniowie klas 5d i 5e uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta i Rzeszowa. Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej  poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”. Głównym punktem programu było obejrzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce - Zamku w Łańcucie. Słynie ona ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych

Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Podziemnej  Trasy Turystycznej "Rzeszowskie piwnice" .To unikatowy kompleks podziemnych piwnic i korytarzy o długości 369 metrów znajdujących się na głębokości 0,5-10 m pod płytą Rynku i kamienicami, na trzech kondygnacjach, tworzący jedną z największych atrakcji miasta.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Kultura przez duże "K"

W dniu 29 maja uczniowie klas 8a oraz 8b wybrali się do krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego, aby obejrzeć spektakl pod tytułem ,,Chory z urojenia” w reżyserii Giovanniego Pampiglione. Komedia składa się z trzech aktów i opowiada historię hipochondrycznego Argana, który nieustannie wmawia sobie kolejne choroby, gdy tymczasem cieszy się dobrym zdrowiem. Z ogromną skrupulatnością stosuje się jednak do zaleceń lekarza. Jednocześnie dąży do tego, by jego córka poślubiła aptekarza, pomimo faktu, że ta już od dawna kocha kogoś innego. Brat Argana, z pomocą pokojówki, postanawia "uleczyć" go z jego obsesji. Razem przekonują go, by sfingował własną śmierć, dzięki czemu miałby się przekonać, kto rzeczywiście go kocha i jest mu wierny. Okazuje się, że żonę Argana obchodzą wyłącznie pieniądze, podczas gdy jego córka naprawdę go kocha. Po "powrocie do żywych" Argan pozwala córce poślubić swojego prawdziwego ukochanego. Spektakl pokazał nam, jak bardzo jesteśmy podatni na innych ludzi i ich wymysły. Nauczył też, byśmy ostrożnie wybierali swoich partnerów, gdyż nie każdy kocha drugiego człowieka, ale jego pieniądze czy inne dobra materialne. Genialna gra aktorska pana Andrzeja Grabowskiego, który wciela się w rolę Argana oraz błyskotliwe teksty i zwroty akcji wywarły na oglądających spore wrażenie. Po zakończeniu spektaklu widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Natalia Hendzel, klasa 8a

Nasza drużyna na III miejscu

17 maja odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH FOR FUN” dla klas IV szkół powiatu jasielskiego, którego organizatorem był Zespół Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach: konkursie piosenki anglojęzycznej, scenkach sytuacyjnych, zabawie polegającej na układaniu zdań, kalamburach, a na koniec zmierzyli się z multimedialnym quizem dotyczącym kultury Wielkiej Brytanii.

Nasza drużyna w składzie: Maja Cecula (4b), Karolina Szerląg (4d) oraz Julia Lubojemska (4e) wykazała się znakomitymi umiejętnościami językowymi i artystycznymi oraz sporą wiedzą kulturową i zdobyła III miejsce w konkursie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz książkami  do nauki języka angielskiego. Konkurs pokazał, że nauka języka może być doskonałą zabawą i może dostarczyć wielu miłych wrażeń. Serdecznie gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów.

„Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”

W dniu 31 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. W ramach „słonecznego wydarzenia” odbyły się występy artystyczne i wokalne, zawody sportowe, warsztaty plastyczne oraz konkursy o tematyce ekologicznej promującej oszczędzanie energii oraz odnawialne źródła energii takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem. Wydarzeniu towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, atrakcje z udziałem artystów z teatru ulicznego oraz ekspozycja mobilnego laboratorium – instalacje OZE. To był miło i ciekawie spędzony czas.

Wysokie lokaty naszych uczniów w konkursie Galileo 2019

W marcu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Galileo 2019, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły i osiągnęli wysokie lokaty. Konkurs miał formę testu składającego się z 26 pytań. Do każdego pytania podane były 4 odpowiedzi, z których jedna była prawidłowa. Konkurs sprawdzał znajomość gramatyki, funkcji językowych i słownictwa oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. Oto laureaci: Sonija Tanna (6b), Izabela Szerląg (6a), Jakub Korczykowski (8b), Jakub Piękoś (8a), Julia Sobolewska (8b). Natomiast wyróżnienia zdobyli: Tymoteusz Piątek (4b), Karolina Skuba (6b), Jagoda Lew (6c), Rafał Mrozowski (6b), Helena Ziaja (6b), Julia Kwilosz (6c), Anna Stasiak (6c), Aleksandra Kędrek (7c), Kacper Rączka (7c), Igor Janas (7a), Natalia Kwiatek (8b), Maksymilian Kosiba (8b), Julia Koś (8b), Hubert Szybist (8b).

Oliwia laureatką olimpiady Olimpusek z języka angielskiego

Oliwia Dziedzic (1b) została laureatką olimpiady Olimpusek z języka angielskiego. Olimpiada miała zasięg ogólnopolski, jej celem było sprawdzenie znajomości słownictwa i podstawowych zwrotów. Test z j. angielskiego obejmował zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kasia kolejny raz nagrodzona

Nasza uczennica, Kasia Rączka zajęła III miejsce w konkursie plastycznym Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki.

Brawo Kacper!

Uczeń klasy III a Kacper Magnowski zajął II miejsce w biegach przełajowych na 500 m podczas III Mistrzostw Family Cup 2019, organizowanych przez Miasto Jasło i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Gratulujemy!

Kolejny sukces Gabrysi

Gabriela Korczykowska (5b) zdobyła III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych „Culture Quiz” 2019 – New Zealand. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła ogólnych wiadomości z zakresu geografii, kultury i historii Nowej Zelandii. Konkurs składał się z części pisemnej w formie testu wielokrotnego wyboru, uzupełniania luk oraz dopasowywania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny Omnibus

NATALIA KWIATEK  jest ósmoklasistką wszechstronnie uzdolnioną. W roku szkolnym 2018/2019 uzyskała następujące sukcesy: tytuł laureata w Konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie z biologii, tytuł finalisty w Konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie z chemii, I miejsce zespołowo w XVII Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym dla uczniów klas ósmych zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpus” z chemii i fizyki, tytuł laureata Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus. Lingua. Plus z języka angielskiego, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Galileo” z języka angielskiego oraz tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” również z języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy.