Mistrzowie Matematyki w naszej szkole

Szkolne Święto Matematyki zostało stworzone po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Podczas tego Święta w szkole odbył się konkurs o tytuł Mistrza Matematyki w poszczególnych grupach wiekowych.

Mistrzem Matematyki zostały uczennice: Maria Czyżowicz (kl. 4), Agnieszka Biesiadowska ( kl. 5), Wiktoria Szczygieł (kl. 6), Gabriela Pabjan (kl.7), Oliwia Baran (kl.2 ag) i Emilia Matuszewska (kl. 3 ag). Mistrzynie wykazały się bardzo wysokim poziomem wiedzy z różnych dziedzin matematyki. Gratulujemy!

Moja szkoła w Niepodległej

W 2018 r. państwo polskie obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości. Po 123 latach zaborów, Polska ponownie stała się krajem niepodległym. Stało się to za sprawą wytrwałości i ofiarności polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli dbało, by nowe pokolenia Polaków pamiętały o tradycjach, kulturze i historii Polski.

W naszej szkole również dba się o to, by tradycje i wiedza o historii Polski, historii Jasła i naszej szkoły nie została zapomniana. Dlatego, pamiętając, że w 1918 r. naszej szkole nadano imię bohatera narodowego, przywódcy powstania styczniowego – Romualda Traugutta - tegoroczny XXI Piknik Rodzinny obchodziliśmy pod hasłem: "Moja szkoła w Niepodległej". Na scenie oczywiście dominowały barwy biało - czerwone,  uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali przepiękne patriotyczne występy wokalno - taneczne.

Innych atrakcji również nie brakowało: była trampolina, waterball, dmuchane zjeżdzalnie, fotobudka i wiele innych. Bardzo dużo radości wzbudziło losowanie nagrody głównej - elektrycznej deskorolki - ufundowanej przez Radę Rodziców. Pogoda była wymarzona, humory dopisywały, to było przepiękne sobotnie dopołudnie. Do zobaczenia za rok!

„Frida - życie, sztuka, rewolucja”

Uczniowie klasy 7a mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Frida - życie, sztuka, rewolucja” Jakuba Przebindowskiego, pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce. W roli Fridy Kahlo, zmarłej w 1954 r. w wieku 47 lat meksykańskiej malarki, wystąpiła Martyna Kliszewska. Sztuka, opowiadająca o złożonym i wyjątkowym życiu malarki,  jest polączeniem teatru, video art, performance oraz video teatru. Frida to wzruszająca opowieść o życiu, miłości, ale również walce o artystyczną niezależność.

Nasza drużyna na II miejscu w konkursie języka angielskiego „ENGLISH FOR FUN”

W środę 16 maja odbył się w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH FOR FUN” dla uczniów klas IV. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabriela Korczykowska (4b), Aleksandra Wolska (4b), Wiktora Kozicki (4c). Uczestnicy rywalizowali ze sobą w pięciu różnych konkurencjach: konkursie piosenki anglojęzycznej, scenkach sytuacyjnych, układaniu zdań, kalamburach, quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Nasza drużyna bardzo dobrze poradziła sobie z wszystkimi zadaniami wykazując się doskonałą znajomością języka angielskiego oraz kultury brytyjskiej i w ostatecznym rozrachunku zdobyła II miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki  do nauki języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy!

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

W "Galerii na piętrze" - tym razem swoje prace prezentuje Ania Maciejczyk, uczennica klasy 5c. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia pięknych prac, a autorce gratulujemy talentu.

Wygrana w jasielskim konkursie plastycznym "Jasło w kolorach wiosny"

18 maja 2018r. w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle odbyło się podsumowanie Jasielskiego Konkursu Plastycznego "Jasło w kolorach wiosny". Aleksandra Kędrek z klasy 6c zdobyła I miejsce, Izabela Mosoń i Aleksandra Gajecka z klasy 6a - wyróżnienia. Nagrodzone prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie centrum. Gratulujemy serdecznie.

 

Międzynarodowy sukces uczennic naszej szkoły

Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach". Wśród nagrodzonych znalazły się: Amelia Baran z klasy 4e - I miejsce w kategorii wyklejanka, Natalia Tomkiewicz z klasy 7a - II miejsce w kategorii rysunek i fotografia, Maria Żądło z klasy 6a - III miejsce w kategorii rysunek, a Aleksandra Winiarska i Aleksandra Gajecka z klasy 6a w kategorii rysunek oraz Katarzyna Rączka z klasy 2ag - wyróżnienia w kategorii wyklejanka. Gratulujemy.

"Stop dla alkoholu w naszej szkole"

Natalia Świder - uczennica klasy 7b - zajęła II miejsce w Eliminacjach Rejonowych konkursu plastycznego PCK w Jaśle pod hasłem "Stop dla alkoholu w naszej szkole". Gratulujemy.

Opowiadanie „Koko” nagrodzone

Rozstrzygnięto IX Ogólnopolski Konkurs Literacki pod hasłem „Moje spotkania z przyrodą”. Tegorocznym laureatem twórczych zmagań został Norbert Czerwonka z klasy IV c. Jego opowiadanie, zatytułowane „Koko”, zostało nagrodzone za indywidualizm, oryginalność oraz poprawność kompozycyjną i językową wypowiedzi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Sukcesy naszych wokalistek

Ogromnym sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w XVIII Muzycznych Prezentacjach Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego "Szkolne hity".  W starszej grupie Natalia Hendzel zdobyła III miejsce, a Wiktoria Ryznar wyróznienie. Natomiast w grupie młodszych wykonawców II miejsce zdobył Ola Sieńkowska, a Michalinka Piątek - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!