Brawo Kacper!

Uczeń klasy III a Kacper Magnowski zajął II miejsce w biegach przełajowych na 500 m podczas III Mistrzostw Family Cup 2019, organizowanych przez Miasto Jasło i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Gratulujemy!

Kolejny sukces Gabrysi

Gabriela Korczykowska (5b) zdobyła III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych „Culture Quiz” 2019 – New Zealand. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła ogólnych wiadomości z zakresu geografii, kultury i historii Nowej Zelandii. Konkurs składał się z części pisemnej w formie testu wielokrotnego wyboru, uzupełniania luk oraz dopasowywania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny Omnibus

NATALIA KWIATEK  jest ósmoklasistką wszechstronnie uzdolnioną. W roku szkolnym 2018/2019 uzyskała następujące sukcesy: tytuł laureata w Konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie z biologii, tytuł finalisty w Konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie z chemii, I miejsce zespołowo w XVII Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym dla uczniów klas ósmych zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpus” z chemii i fizyki, tytuł laureata Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus. Lingua. Plus z języka angielskiego, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Galileo” z języka angielskiego oraz tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” również z języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy.

Spotkanie autorskie i wykład motywacyjny w jednym

Uczniowie kl. VI a uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Marią Krasowską  - pisarką, której pasją jest taniec współczesny, podróżowanie, akrobatyka, gimnastyka. Różnorodność pasji, doświadczeń i przeżyć powoduje, że pisarka kreuje niezwykłe światy, a inspiracją do pisania jest niezmiennie poznawanie nowości. Wykład wzbogacony prezentacją multimedialną miał jasny przekaz: za pierwszym rzadko się coś udaje, ale nie można dać sobie wmówić, że należy zrezygnować z pasji i szukania własnej drogi. Nie trwać w bezczynności!
Atrakcyjny przekaz i otwartość pisarki zmotywowały nie tylko do uważnego słuchania, ale także do analizowania własnych doświadczeń , emocji i podejmowania wyzwań (obecnie  i w przyszłości).

XXII Piknik Rodzinny za nami

"Witajcie w naszej bajce" - to motto tegorocznego Pikniku Rodzinnego, dlatego też na scenie mogliśmy podziwiać naszych uczniów w fantastycznych strojach i przebraniach. I tak na scenie pojawiły się: Gumisie, Smerfy, Pocahontas i Indianie, Merida Waleczna, Pszczółka Maja, Staś i Nel, Kubuś Puchatek i Przyjaciele....i wiele innych pięknych zwierząt i postaci z bajek i lektur.

Oprócz występów na scenie zadbano o wiele innych atrakcji: dmuchane zamki, kule na wodzie, fotobudka, grill i oczywiscie tradycyjnie: ciasta i kawa. Jednocześnie odbywał się II Piknikowy e-sportowy turniej z gry League of Legends. Udział brały w nim drużyny z klas starszych, a finaliści otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę G2A, której dziękujemy za wsparcie zawodów.

W trakcie trwania Pikniku rozlosowano bardzo dużo nagród sprawiając tym dzieciom ogromną radość. Te najważniejsze czyli: rolki, hulajnogę i rower wręczono szczęśliwcom na zakończenie imprezy. Za ufundowane nagrody dziękujemy serdecznie Pani dyrektor Grażynie Idzik i Radzie Rodziców.
 

GALERIA

W poszukiwaniu źródeł informacji

Uczniowie klas VI  uczestniczyli w zajęciach dotyczących źródeł informacji, sposobów ich pozyskiwania, poznali rodzaje i budowę czasopism , podział prasy ze względu na tematykę. Pomysłowo wykonali projekt okładki czasopisma, decydując o jego zawartości i starając się , aby ich „czasopismo” było atrakcyjne merytorycznie i graficznie. Efekty pracy okazały się niezwykle interesujące.

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Zapraszamy do obejrzenia prac naszej uczennicy Oliwii Baran.

Laureat i finaliści konkursów kuratoryjnych

Nasi uczniowie osiągnęli duży sukces w konkursach kuratoryjnych: Natalia Kwiatek, uczennica kl. VIII b - laureatka konkursu biologicznego i finalistka konkursu chemicznego, Aleksandra Czernecka, uczennica klVIII a - finalistka konkursu języka polskiego, Jakub Korczykowski, uczeń kl.VIII b -finalista  konkursu j. angielskiego, Katarzyna Rączka, uczennica kl. 3ag - finalistka konkursu chemicznego. Gratulujemy!

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Zapraszamy do obejrzenia prac naszej uczennicy kl. 3 ag, Patrycji Fortuny.

Weronika wyśpiewała I miejsce

Nasza uczennica , Weronika Dębska wyśpiewała I miejsce w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Brawa dla Oli !

Nasza uczennica, Aleksandra Sieńkowska zajęła III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Ojciec Święty Jan Paweł II - przyjaciel młodych." Serdecznie gratulujemy !

ZAPRASZAMY!