Spotkania z rodzicami

Rodziców naszych uczniów zapraszamy na spotkanie:

 klasa   data  godzina 
 I-III  4.12.2019 ( środa )  16 30
 III b konsultacje w innym terminie ustalonym z wychowawcą  
 IV-VIII  5.12.2019 ( czwartek )   16 30

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym " Szanuję - nie marnuję"

Uczeń i bezpieczny komputer

W minionym tygodniu uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką Straży Miejskiej w Jaśle pod hasłem „Uczeń i bezpieczny komputer”. Celem zajęć była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Poprzez ciekawą pogadankę, prezentację multimedialną oraz filmy animowane drugoklasiści dowiedzieli się, że poza niewątpliwymi korzyściami Internetu, w świecie wirtualnym czyhają też liczne zagrożenia, nauczyły się jak można ich uniknąć, oraz gdzie mogą szukać pomocy w przypadku zetknięcia się z nieprzyjemnymi sytuacjami w świecie nowoczesnych technologii. Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej za niezwykle ciekawe zajęcia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Czyste ręce - zdrowia więcej"

Ogólnopolski sukces fotograficzny Mikołaja

Mikołaj Kurowski, uczeń klasy 7 a, został  laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny”organizowanego przez Fundację Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie. Spośród 616 prac nadesłanych z całej Polski fotografia zamku w Niedzicy zachwyciła jury, które przyznało Mikołajowi tytuł laureata II miejsca, natomiast jego zdjęcie „Szczawnica ze szczytu Palenicy” zostało nominowane do wystawy pokonkursowej. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi podwójnego wyróżnienia.

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.Świętowaliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka- to bardzo ważny dokument. Samorząd Uczniowski przypomniał najmłodszym, że mają prawo do szczególnej troski, pomocy i opieki. Zorganizował happening, podczas którego odbyły się pogadanki i prezentacje przypominające dzieciom o ich prawach. Były niebieskie baloniki i serduszka, ponieważ ten kolor jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Zapraszamy do obejrzenia prac uczennicy kl. 6 c  Martyny Lach.

Informacja

Rada Rodziców zaprasza delegatów poszczególnych oddziałów klasowych na zebranie w środę
27 listopada 2019r. o godzinie 16 30 w jadalni szkoły.

Chcemy być zdrowi !!!

14 listopada - w dniu walki z cukrzycą w naszej szkole zorganizowano kącik informacyjny na temat tej choroby. Wszyscy chętni mogli zbadać swój aktualny poziom cukru i dowiedzieć się, jak groźne mogą być skutki złej diety. Serdecznie dziękujemy Państwu Orlińskim za cenną inicjatywę i nagrody rzeczowe.

Wspominamy i pamiętamy !

W nawiązaniu do rocznicowych wydarzeń,  uczniowie klasy 2 a odwiedzili wystawę szkolną” WRZESIEŃ 1939”, upamiętniającą bohaterstwo i oddanie się sprawom Ojczyzny polskich żołnierzy, która została zorganizowana przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Jaśle. Zapalili znicze pod pomnikiem OFIAR II WOJNY ŚWIATOWEJ. Biorą oni również udział w konkursie plastycznym „80. ROCZNICA WYBUCHU  II WOJNY ŚWIATOWEJ”,  zorganizowanym przez STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW  JASŁA I REGIONU JASIELSKIEGO.
Uczeń klasy 2A, Szymon Nigborowicz, przygotował pracę konkursową. Trzymamy za Ciebie, Szymonie, kciuki.

Dzień Bajki dla najmłodszych w naszej szkole

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kreatywności i twórczego myślenia najmłodszych uczniów SP1 to kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego.
Starsze koleżanki i koledzy poprzez ciekawe inscenizacje bajek pokazali, że czytanie rozbudza zainteresowania, rozwija wyobrażnię, empatię, uwrażliwia na innych i kształtuje własne poczucie humoru.
To był mile spędzony czas.

Aktywnie i na wesoło - razem z mamą i tatą!

Zachęceni ubiegłorocznym pozytywnym doświadczeniem  Uczniowie klasy 2 a wraz z Rodzicami i Wychowawcą  ochoczo zrealizowali zaproszenie na spotkanie integracyjne, które w tym roku szkolnym miało charakter sportowy i odbyło się w siłowni Lady Gym w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Organizatorka spotkania i właścicielka siłowni Pani Sylwia Kilar przygotowała wiele  niespodzianek  dla  dzieci oraz Mamy i Taty.

Zwiedzanie siłowni, ćwiczenia  z wykorzystaniem gymsticków, rowerków, bieżni i innych urządzeń dostępnych w salach rekreacji sportowych, wyzwoliło wiele radości i emocji wśród wszystkich uczestników. Ciekawe warsztaty o zdrowiu, zwieńczeniem, których było utworzenie Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci, nagrody dla każdego uczestnika, ale przede wszystkim karnety na siłownię , które przypadły w losowaniu dla trzech Mam, zachwyciły wszystkich.  Podczas wyzwania sportowego dla Rodzinny pod nazwą „Protokół dwudziestu sekund”, młodzi kibice nie zawiedli i dopingowali swoich Rodziców, którzy zaprezentowali wysoki poziom sportowy i dostarczyli swoim pociechom sportowych wrażeń. Mile spędzony czas przy owocowym szwedzkim stole był okazją do rozmowy i odpoczynku, a także uatrakcyjnił nasz pobyt  w siłowni.