Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Zapraszamy do obejrzenia prac uczennicy kl. 8 b  Julii Walowskiej.

Lekcja bezpieczeństwa z inspektorem Jaśkiem

W ubiegłym tygodniu pierwszoklasiści uczestniczyli w niecodziennej lekcji bezpieczeństwa przeprowadzonej przez inspektora Jaśka – nową maskotkę Straży Miejskiej w Jaśle - oraz funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Nasi goście zapoznali najmłodszych uczniów naszej szkoły z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomnieli najważniejsze znaki drogowe oraz przedstawili właściwe zachowanie podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Głównym elementem spotkania była praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych z użyciem zestawu „Miasteczko Umiejętności Drogowych – Autochodzik”.

 

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Straż Miejską programu „Bezpieczny uczeń na drodze w mieście Jaśle”.

Wspólne Narodowe Czytanie polskich nowel

Tradycyjnie już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu – ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku zostały wybrane nowele, reprezentujące różne style i epoki, urzekające pięknem i bogactwem języka ojczystego. Jasielskie Narodowe Czytanie rozpoczął występ Przewodniczącego Rady Miasta – Henryka Raka i naszej  uczennicy  Aleksandry Wietechy, wspólnie czytających fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa.

Młodzież również wzięła udział w konkursie wiedzy o nowelach, a także obejrzała wystawę z rekwizytami nawiązującymi do poszczególnych utworów.

Informacja

Rada Rodziców zaprasza delegatów poszczególnych oddziałów klasowych na zebranie w poniedziałek 16 września 2019r. o godzinie 16 30 w jadalni szkoły.

Zawiadomienie o zwołaniu V Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów zapraszamy na spotkanie:

Klasy I - III 

11.09.2019 (środa) godzina 16.30 

klasa 2a 

10.09.2019 (wtorek) godzina 16.30

klasa 3a 

12.09.2019 (czwartek) godzina 16.00

Klasy IV - VIII

12.09.2019 (czwartek) godzina 16.30 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Nowy rok szkolny zainaugurowała uroczysta akademia. W części artystycznej uczniowie wspominali wspaniały, wakacyjny czas oraz oddali hołd żołnierzom, którzy osiemdziesiąt lat temu poświęcili swe życie w obronie Ojczyzny. Dyrektor szkoły, Grażyna Idzik, podkreśliła fakt, że szkoła istnieje 402 lata i zawsze wychowywała swych uczniów  w duchu patriotyzmu i poszanowania dokonań żołnierzy i powstańców. Zachęciła uczniów do współczesnego patriotyzmu, który przejawia się zaangażowaniem w naukę i właściwe zachowanie. Przypomniała informacje o nagrodach, stypendiach, które czekają na wyróżniających się uczniów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2.09.2019 poniedziałek

KLASY I

Godzina 10.30 – sala gimnastyczna, następnie spotkanie z wychowawcą w klasie

 klasa  sala
 1 a  10
 1 b  11
 1 c  12

 

 

 


KLASY II, III, IV, V

Godzina 9.00 – spotkanie z wychowawcą w klasie

 klasa  sala
 2 a  13
 2 b  14
 2 c  28
 3 b  11
 3 c  27
 3 d  12

 

 klasa  sala
 4 a  31
 4 b  36
 5 a  39
 5 c  34
 5 e  35

 

Godzina 9.30 – spotkanie z wychowawcą w klasie

 klasa  sala
 3 a  13

 

KLASY VI, VII, VIII
Godzina 9.00 – akademia - sala gimnastyczna, po akademii spotkanie z wychowawcą w klasie

 klasa  sala
 5 b  18
 5 d  30
 6 a  36
 6 b  37
 6 c  35
 6 d  26
 6 e  38
 7 a  29
 7 b  31
 7 c  32
 8 a  34
 8 b  24
 8 c  39

 

Informacja

Szkoła Podstawowa nr 1 w roku szkolnym 2019/2020 nie będzie pośredniczyła w organizacji ubezpieczenia grupowego uczniów i wskazywała ubezpieczyciela. Każdy rodzic może indywidualnie ubezpieczyć dziecko w wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej.

Przypominamy, że ubezpieczenie jest nieobowiązkowe.

Mundurki szkolne

Przypominamy o obowiązku noszenia mundurków przez uczniów naszej szkoły. Klasy I-VI obowiązuje błękitna koszulka polo i bluza polarowa. Mile widziane regulaminowe spodniczki dla dziewczynek. Klasy VII i VIII - marynarka oraz koszulka polo w kolorze białym (dziewczęta) i w granatowym (chłopcy). Dla dziewczynek dodatkowo spódnica. 
Stroje obowiązują od pierwszego dnia roku szkolnego.
Do przymiarki i zamawiania mundurków zapraszamy do Zakładu Agatex - ul. Wyspiańskiego 15, Jasło.
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1600.
Zamówienia prosimy składać do 15 lipca.
Płatność pobierana będzie przy odbiorze.

Uczestniczymy w akcji "Bezpieczne wakacje"

"Ale to już było i nie wróci więcej..."

W środę tj. 19.06.2019r. odbyła się akademia podsumowująca  rok szkolny 2018/2019 w naszej szkole. Podczas niezwykłej uroczystości zostały rozdane świadectwa i nagrody najlepszym uczniom. Wyjątkowym jej punktem było wręczenie statuetki Romualda Traugutta najlepszemu absolwentowi z klas 3 Gimnazjum nr 4  i 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 1. W tym roku otrzymały je: Katarzyna Rączka i Natalia Kwiatek. Gratulujemy!

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego wypoczynku. I nie zapominajcie o bezpieczeństwie w czasie letniej przerwy.

Społeczność szkolna przekazuje serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za sfinansowanie 434 nagród książkowych, które zostały przekazane uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce.