Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Zdrowe zęby to piękny uśmiech. Jak o niego zadbać dowiedzieli się uczniowie klas drugich podczas realizacji programu edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral B. Głównym  celem programu jest utrwalić dobre nawyki dbania o zdrowie jamy ustnej.  Quizy, krzyżówki, zadania z bohaterami Disney'a sprawiły, iż realizacja programu była bardzo ciekawa. Uczniowie wykonywali swoje zadania w zeszytach ćwiczeń, a rodzice otrzymali przewodniki.  Realizacja programu zakończyła się otrzymaniem certyfikatów z ulubionymi bohaterami dzieci.

Każdego stać na miły gest czyli #ŻyczliwiPozdrawiają

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości - jest to jedno z tych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Idea tego święta narodziła się w Stanach Zjednoczonych. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach, w Polsce od 2006r.

Celem tego święta jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie w nich pozytywnych emocji pomimo problemów i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Pamiętajcie: "Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje" :)

Podziękowania za udział w akcji "Szkoła do hymnu"

„W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.”

"Galeria na piętrze" - online

W szkolnej galerii online tym razem prezentujemy zdjęcia uczennicy klasy 7c - Wiktorii Kozicki.

Olga Rutana i jej "Kosmiczna rodzinka"

W konkursie plastycznym „Moja rodzina jak z bajki” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie – Olga Rutana (kl.2c) zdobyła III miejsce. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej,  wzmocnienie więzi rodzinnych, stworzenie okazji do wspólnego, twórczego działania oraz kształtowanie wrażliwości na piękno i estetykę książki. Swoją pracę Olga zatytułowała: "Kosmiczna rodzinka". Gratulujemy talentu i nagrody!!

Mundurki szkolne

Szanowni Państwo,

Przypominamy o obowiązku noszenia mundurków przez uczniów naszej szkoły. Klasy I-VI obowiązuje błękitna koszulka polo i bluza polarowa. Mile widziane regulaminowe spodniczki dla dziewczynek. Klasy VII i VIII - marynarka oraz koszulka polo w kolorze białym (dziewczęta) i w granatowym (chłopcy). Dla dziewczynek dodatkowo spódnica. 

W załączeniu tabela rozmiarów i cena.

Dane kontaktowe:
Pracownia Krawiecka Ga-letka
ul. Mickiewicza 3, 38-200 Jasło
tel. 884 251 929

Rocznica Odzyskania Niepodległości inna niż zawsze

11 listopada to wyjątkowy dzień: Rocznica Odzyskania Niepodległości. W szkole zawsze odbywała się uroczysta akademia, wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i innych pieśni patriotycznych, przypomnienie ważnych wydarzeń, chwila refleksji nad poległymi za wolną ojczyznę.

Ten rok jest inny pod każdym względem – dlatego też i ten dzień wygląda inaczej. W piątek, 6 listopada, uczniowie klasy 2 b udali się pod pomnik upamiętniający bohaterstwo żołnierzy Wojska Polskiego oraz ofiarę życia i cierpienia mieszkańców Jasła i regionu jasielskiego. Podczas tej żywej lekcji historii dowiedzieli się o bohaterach, którzy oddali życie w obronie Polski. Przekazywanie idei patriotycznych i budowanie tożsamości narodowej od najmłodszych lat to fundament naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 1 kolejny raz dołączyła do akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Niepodległa do hymnu”. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację i nauczanie zdalne uczniowie odśpiewali hymn w domach, na lekcjach online. Pamiętajmy, że prawdziwy patriotyzm to także sumienna nauka i wywiązywanie się z powierzonych nam obowiązków.

Świętujemy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania! #JemZdrowoKolorowo

Od 2007 roku - 8 listopada kraje europejskie obchodzą Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który zainicjowany został przez Komisarza Unii Europejskiej i organizację zrzeszająca szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.

W życiu naszej szkoły od wielu lat obecna jest idea promocji zdrowia. Od 1998 r. należymy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie, dlatego poświęcamy dużo uwagi działaniom propagującym zdrowy styl życia. Święto to – to fantastyczny moment, aby pokazać, że nasi uczniowie wiedzą co to znaczy dobrze i zdrowo się odżywiać. Wiedzą też, że rozpoczynanie dnia bez posiłku bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na ich samopoczucie i koncentrację. Niektórzy nie tylko wiedzą co jeść, ale także potrafią sami wyczarować fantastycznie kolorowe i zdrowe posiłki dla siebie i domowników!

"Galeria na Piętrze" - online

Zapraszamy do obejrzenia pracy uczennicy klasy 7c - Martyny Lach.

Dyplom za udział w akcji "Szkoła pamięta"

Miło nam poinformować, że szkoła nasza dostała podziękowania i dyplom z Ministerstwa Edukacji Narodowej za udział w akcji "Szkoła pamięta".

Nauczanie zdalne klas 1-3

Od dnia 9 listopada 2020r. wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przechodzą w tryb nauczania zdalnego.
Lekcje uczniów klas 4-8 odbywają się na dotychczasowych zasadach.
Lekcje uczniów klas 1-3 będą odbywać się za pomocą wideokonferencji Meet (Clasroom) w terminach uzgodnionych z uczącymi.
Wszystkie szczegółowe informacje przekażą Rodzicom uczniów klas 1-3 wychowawcy.

Informacja

Drodzy Rodzice uczniów klas 1-3!

Zwracamy się z prośbą o uiszczenie całej opłaty za miesiąc listopad do dnia 10.XI - jednocześnie informujemy, że wszystkie odpisy będą wyrównane wraz z powrotem dzieci do szkoły.