Tak trudno się zdecydować za co kochamy #SP1Jasło

Za co dzieci kochają #SP1Jasło - postanowiły o tym opowiedzieć w filmiku. Ale odpowiedzenie na zadane w nim pytanie okazało się trudnym wyzwaniem, ponieważ... niełatwo się zdecydować, co cieszy najbardziej: zdobywanie wiedzy, przyjaciele, zajęcia plastyczne, informatyczne, sportowe, muzyczne, nauka języków obcych...

Zapraszamy do obejrzenia filmiku

Zapraszamy na wirtualny spacer po szkole!

Nie możemy Was zaprosić na nasz tradycyjny, wiosenny #DzieńOtwarty, ale nie martwcie się - zabieramy Was na wirtualny spacer po #SP1Jasło. Dzięki naszej dzielnej przewodniczce Oliwce - możecie zobaczyć nowoczesne sale lekcyjne, świetlicę, kafeterię, salę gimnastyczną, poprzechadzać się korytarzami i zobaczyć naukowe trofea naszych zdolnych uczniów. W trakcie wycieczki nie zabraknie także wizyty w pracowni robotyki, gdzie czeka... ulubiony robot dzieci – Edward :)

- - ZAPRASZAMY na wirtualny spacer po #SP1! - -

Sterujemy robotem na Marsie, nooo..... prawie na Marsie ;)

"Nie od razu roboty zbudowano, nie od razu poleciały na Marsa" - powiedział prowadzący zajęcia Robotyka i programowanie dla przedszkolaków online. Trzeba jednak przyznać, że nasze przedszkolaki już niedługo będą mistrzami w ich programowaniu. Po drugim spotkaniu dzieci znają już podstawy języka Scratch i są w stanie sprawić, by robot wykonywał ich polecenia! Brawo!! Na kolejnych zajęciach (12.03) pojawi się nowy robot. Przygotujemy się też do stacjonarnych zajęć programowania w naszej pracowni, na które zaprosimy Was już jako pierwszoklasistów.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć ROBOTYKI

Budujemy wulkany!

Czy nauka może być przyjemną zabawą? Oczywiście! Uczniowie #SP1Jasło postanowili to udowodnić budując wulkany i przeprowadzając chemiczny eksperyment. Było tak fajnie, że zapraszają do wspólnej zabawy także... przedszkolaki - i kierują do nich kilka słów.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku

Elektroniczna rekrutacja do klasy pierwszej SP1 2021/2022

Szanowni Państwo,

Od 1 marca 2021 r. od godz. 8.00 rozpoczyna się rekrutacja on-line dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle na rok szkolny 2021/2022, która potrwa do 26 marca 2021 r. do godz. 15.00.

Zapis dziecka do szkoły dokonać trzeba w formie on-line.

Rekrutacja on-line do SP1 krok po kroku, czyli co należy zrobić:

- wejść na stronę: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/jaslo/

- zalogować się

- wybrać szkołę SP1

- wydrukować i podpisać wymagane dokumenty

- dostarczyć je do sekretariatu SP1

Szanowni Państwo, 

oferujemy konkretną pomoc w wypełnianiu dokumentów rekrutacyjnych on-line. Proszę kontaktować się bezpośrednio z panią Iloną Gomółka-Książkiewicz telefonicznie 13 446 37 54 lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ Z PROGRAMOWANIEM I ROBOTYKĄ!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć robotyki

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle otwiera nabór do jedynej w Jaśle klasy pierwszej

o profilu językowym

z programowaniem i zajęciami robotyki

Dzięki specjalistycznemu profilowi klasy dzieci będą miały okazję nie tylko realizować standardowy program zajęć, ale także dodatkowo rozwijać swój talent w dziedzinach przyszłości:

  • robotyka i programowanie (1 godz. w tygodniu)
  • język angielski (2 godz. w tygodniu)
  • język niemiecki (1 godz. w tygodniu)

Dlaczego warto?

  • to jedyna klasa pierwsza o takim profilu w całym powiecie
  • dzieci będą miały okazję poznawać fascynujący świat robotów i programowania w jedynej w Jaśle tak nowoczesnej i profesjonalnej pracowni
  • najlepsi lingwiści będą płynnie wprowadzali naukę dwóch języków obcych poprzez zabawę
  • ukierunkowane zainteresowania pomogą szybciej dostrzec indywidualne talenty dziecka i rozwijać je pod okiem nauczycieli
  • dla zainteresowanych dzieci przygotowano dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz kółka przedmiotowe

Jak zapisać dziecko? Wystarczy:

       - wejść na stronę: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/jaslo/

       - zalogować się

       - wybrać szkołę SP1

       - wydrukować i podpisać wymagane dokumenty

       - dostarczyć je do sekretariatu SP1

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Więcej informacji:

tel.: 13 446 37 54

www: www.sp1-jaslo.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/SP1Jaslo

Wyróżnieni w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020"

Zadaniem uczestnika konkursu „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020 było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy. Jury doceniło i wyróżniło prace naszych uczniów: Jakuba Jajko (kl. 3b), Anny Stasiak (kl. 8c) i Mikołaja Kurowskiego (kl. 8a). Serdecznie gratulujemy!

Nasi uczniowie ,,W świecie atomów''

Jednym z konkursów, które odbył się w naszej szkole był konkurs chemiczny dla klas 7 ,,W świecie atomów''. Zadaniem konkursowym było wykonanie modelu przestrzennego atomu  dowolnego pierwiastka chemicznego. Celem konkursu było utrwalenie wiadomości o budowie atomu oraz dogłębne zrozumienie pojęcia atom. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i świetnymi pomysłami. Modele atomów zostały wykonanie z różnego rodzaju materiałów. Jury wybrało zwycięskie modele:
I miejsce Szymon Zapał (kl. VIIa)
II miejsce Emilia Dąbrowska (kl.VIIa)
III miejsce ex aequo: Karolina Rogalska (kl.VIIb) i Karol Szmyd (kl. VIId)
Serdecznie dziekujemy za wszystkie modele i zapraszamy do oglądnięcia galerii prac konkursowych.

„Radość pisania. Możność utrwalania”, czyli Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Obchodzony corocznie  3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek jest literackim świętem ustanowionym w 1984 r. Jego celem jest promowanie literatury, która – jak wiadomo- spełnia istotną rolę w życiu i rozwoju człowieka. To dzień , w którym pamiętamy nie tylko o czytaniu i naszych ulubionych książkach, ale przede wszystkim wyrażamy wdzięczność autorom, twórcom, którzy często długie miesiące spędzają samotnie przy biurku i dzielą się z nami – czytelnikami osobistymi refleksjami, emocjami, uczuciami, kreują światy, w których wszystko może się zdarzyć...

Czy są książki, które potrafią zmienić coś w naszym życiu? Pomogą przetrwać trudny czas? Zmieniają spojrzenie na rzeczywistość? Pozostają w zakamarkach pamięci i inspirują? O tym właśnie próbowały napisać młode recenzentki – uczennice klasy 8 c: Aleksandra Lubaś, Julia Reczek, Olga Sychta, Anna Stasiak, Aleksandra Wietecha. Przeczytajmy!

Z okazji Dnia Kobiet!

Wszystkim Paniom - tym pracującym w naszej szkole i tym uczącym się:
NAJLEPSZE ŻYCZENIA z okazji Dnia Kobiet
składają wszyscy Panowie – Ci pracujący i Ci uczący się w SPnr1!

Wiktoria liczy na wasze polubienia i komentarze!

Wiktoria Ryznar (uczennica kl.8a) śpiewa od zawsze zdobywając wiele dyplomów i nagród. Tym razem przeszła do głównego finału w międzynarodowym konkursie "MAGIC SOUNDS 2021" i walczy o nagrodę publiczności. Wystarczy zostawić like i skomentować (na youtubie). Liczymy na WAS!! 

Sukces młodych chemików w ogólnopolskim konkursie Uniwersytetu Jagiellońskiego

Julia Reczek, Weronika Byczek, Agnieszka Biesiadowska, Mikołaj Kurowski, Olga Sychta, Aleksandra Wietecha, Julia Kwilosz, Eliza Mlicka, Aleksandra Lubaś i Anna Stasiak to uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu ,,Z chemią za pan brat'' organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński. Zadaniem konkursowym było nagranie autorskiego filmu, który ma na celu promowanie chemii jako nauki. Film nakręcony przez uczniów naszej szkoły znalazł się w ścisłym finale pokonując 170 innych drużyn z całej Polski!

Zasady głosowania finałowego. 

Głosowanie odbędzie się równolegle z wykorzystaniem 3 kanałów społecznościowych – każda osoba zatem może oddać aż 3 głosy. Głosy może oddawać zarówno uczeń, nauczyciel jak i rodzic lub każda inna osoba. 

1. Profil Wydziału Chemii UJ na Facebook:
https://www.facebook.com/WydzialChemiiUJ 

Aby oddać ważny głos na film należy: 

                a) polubić profil Wydziału Chemii UJ i zaobserwować go, 

                b) Pod postem zawierającym filmik kliknąć znaczek „lubię to” lub „super”. 

2. Profil „Ostatni Dzwonek Przed Maturą – warsztaty maturalne Wydziału Chemii UJ” na Facebook:
https://www.facebook.com/OstatniDzwonekPrzedMaturaWarsztatyDlaMaturzystow 

Aby oddać ważny głos na film należy: 

                a) polubić profil „Ostatni dzwonek…” i zaobserwować go, 

                b) Pod postem zawierającym filmik kliknąć znaczek „lubię to” lub „super”. 

3. Profil „ostatnidzwonekprzedmatura” na Instagramie: 

https://www.instagram.com/ostatnidzwonekprzedmatura/ 

Aby oddać ważny głos na film należy: 

                a) zaobserwować profil, 

                b) pod postem zawierającym filmik kliknąć „serduszko”, 

                c) oznaczyć post z filmem w swojej relacji

Od 1 marca (pon.) godz. 8:00 - do 5 marca (piątek) godz. 20:00 - trwa głosowanie na najlepszy film.  Liczymy na Wasze głosy!!!