Uczniowie SP1 zawsze chętni do pomocy!

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by m.in. pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Uczniowie SP1 zawsze bardzo chętnie włączają się do tego typu akcji. Dzieci z klasy 1a cały rok szkolny zbierały nakrętki, które wrzuciły do serduszka mieszczącego się na Placu Inwalidów Wojennych. A wszystko to by wspomóc Kacperka. Brawo!

Link do fb

SP1 Jasło z lotu ptaka

Naszą szkołę widzieliście już wiele razy, ale... czy wiedzieliście, jak nasz budynek wygląda z lotu ptaka? Macie możliwość podziwiać go z tej niecodziennej perspektywy, dzięki uprzejmości - i talentowi naszego fana - p. Daniela Sroki. Dziękujemy!

Link do fb

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Pierwszaki z naszej szkoły zrealizowały wszystkie elementy programu i otrzymały Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplomy. Gratulujemy!

Uczniowie brali także udział w zajęciach przypominających najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania korzystaniu z prądu i urządzeń energetycznych. W szkole również zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek  zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów jak i samych dzieci i młodzieży zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Medale Najlepszego fizyka w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle rozdane

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus skupia zawsze wielu chętnych uczestników chcących zmierzyć się z zadaniami z fizyki. W tym roku w naszej szkole uczniowie również przystąpili do udziału w tym przedsięwzięciu. Zadaniem uczestników było poprawnie rozwiązać 25 zadań z różnych dziedzin fizyki. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wielu praw i wzorów fizycznych. Konkurs wyłonił najlepszych z najlepszych. Medal „Najlepszego fizyka w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle wśród klas ” zdobyli: Zuzanna Gałuszka wśród klas 7 oraz  Mikołaj Kurowski wśród klas 8. Serdecznie gratulujemy!

Znamy nazwiska Mistrzów matematyki klas piątych

W dniu 07.06.2021r w naszej szkole przeprowadzono konkurs  „Mistrz matematyki” dla uczniów klas 5. Uczniowie rozwiązywali zadania krótkiej i dłuższej odpowiedzi opierające się na materiale klasy piątej. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Wiktor Dziedzic (kl.5b)
II miejsce: Miłosz Szudy (kl.5a) oraz Wiktor Leśniak (kl. 5b)
III miejsce: Karol Styczyński (kl.5a)

Gratulujemy! .

Link do fb

Michał Siepietowski laureatem XIII Konkursu Geograficznego „ODKRYJ EUROPĘ”

Już po raz kolejny odbył się   Konkurs Geograficzny „Odkryj Europę” organizowany przez Podkarpacką Fundację Rozwoju „Beskid’. Tym razem był w formie zdalnej dla uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu środowiska geograficznego i wybranych państw Europy. Miło poinformować, że uczeń kl.VIc Michał Siepietowski zajął I miejsce. Gratulujemy tytułu laureata oraz fantastycznej nagrody!

Link do fb

Juniorzy przedsiębiorczości są wśród nas!

Miasto Jasło, Inkubator Przedsiębiorczości w Jaśle zorganizowało konkurs „Junior Przedsiębiorczości”. Przedmiotem konkursu było przygotowanie projektu pt.: „Moja wymarzona firma”. Uczestnicy mieli wcielić się w rolę właściciela firmy i opisać ją w sposób nie tylko poprawny, atrakcyjny językowo, ale przede wszystkim z uwzględnieniem elementów wymaganych przy definiowaniu każdego biznesu, (np. Czym zajmuje się firma? Co robi? Kim są klienci firmy? Gdzie znajduje się siedziba firmy? Kto pracuje w tej firmie poza właścicielem? Itd.) Organizatorzy konkursu postawili sobie za cel zainteresowanie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z terenu Miasta Jasła prowadzeniem własnego biznesu, stymulowanie postaw przedsiębiorczych oraz trening twórczego myślenia.

Młodą businesswoman okazała się – Zofia Preisner (kl.7c), która została finalistką tego konkursu, a Jan Preisner (kl.6c) zdobył wyróżnienie za znakomite osiągnięcia podczas konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Link do fb

Konkurs z języka angielskiego "A postcard from..." - roztrzygnięty

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować zwycięzców szkolengo  konkursu z języka angielskiego "A postcard from..." , który odbył się w maju. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować swoją własną pocztówkę z dowolnego kraju anglojęzycznego i tym samym wykazać się zarówno umiejętnościami językowymi jak i plastycznymi. Komisja konkursowa oceniała: zgodność z tematem, poprawność językową, samodzielność wykonania, stopień trudności techniki, pomysłowość i oryginalność, staranność wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Link do fb

Katergoria IV-VI 
I m Martyna Małecka kl 6d
II m  Emilia Dublanin kl 6e
 
Katergoria VII- VIII 
I m Julia Kurowska kl 8b
II m Karol Szmyd kl 7d
III m Lena Lazar kl 7e
wyróżnienie Mikołaj Kurowski kl 8a

#DzieńPrzyjaciela w SP1

W roku 2021 Dzień Przyjaciela przypada na 9 czerwca. Kim jest przyjaciel? To osoba, która nie zawiedzie cię w potrzebie, która wie, że potrzebujesz jej pomocy, nawet gdy nic nie mówisz i taka, z którą bawisz się najlepiej. Przyjaciół doceniamy zwłaszcza w ostatnim czasie – gdy po długiej przerwie znowu mogliśmy się z nimi spotkać!

Uczniowie SP1 wiedzą, że przyjaźń i przyjaciele w naszym życiu są bardzo ważni, dlatego świętują ten dzień i dzielą się z nami wszystkimi - zdjęciami ze swoimi wspaniałymi przyjaciółmi!

Link do fb

Sukcesy wokalne Gabrysi

Uczennica klasy 7b - Gabriela Syzdek to kolejna utalentowana wokalnie uczennica naszej szkoły. Miło nam poinformować, że Gabrysia w ostatnim czasie zdobyła wyróżnienie II stopnia w XVII konkursie Internetowym Digi Talenty Wiosna 2021, a także została laureatką III stopnia w XVIII Międzynarodowym Projekcie Festiwalowym "Kalejdoskop talentów". Serdecznie gratulujemy!

Utalentowany artysta – Franciszek Kurowski

Jury XXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” poinformowało, że w bieżącej edycji konkursu wzięło udział ponad 12 tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Spośród nadesłanych prac jury doceniło tą wykonaną przez Franciszka Kurowskiego, ucznia klasy 3b, przyznając mu I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

"Galeria na Piętrze" - online

Tym razem w szkolnej "Galerii na piętrze" - online prezentujemy prace ucznia klasy 6b - Macieja Włudzika.