Zdecydowanie warto było odwiedzić

Szkło to piękna materia, z której można wyczarować cuda. Trzeba tylko trochę wprawy, talentu i chęci. W Krośnie wiedzą jak robić to dobrze! Dlatego uczniowie klasy 5b wybrali się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła. Dzięki niej poznali tajniki powstawania szkła i historii z tym związanej. Dzieci uczestniczyły  również w warsztatach malowania bombek choinkowych, same projektowały i tworzyły swoją bańkę. Dużą atrakcją było też wybijanie szklanych monet. Każdy z uczniów wrócił z wycieczki bogatszy o wiedzę na temat powstawania szkła i własnoręcznie malowaną bombką.

„Tuwimiada” – konkurs czytelniczy

Uczniowie klas drugich i trzecich zmagali się w czytelniczej rywalizacji w konkursie znajomości wierszy Juliana Tuwima. Nie było łatwo. Najpierw w eliminacjach wzięli udział wszyscy uczniowie. Mieli za zadanie - rozwiązać krzyżówkę. Trzech najlepszych uczestników z każdego oddziału zakwalifikowało się do następnego etapu. W finale musieli pochwalić się znajomością wierszy i życiorysu poety oraz przedstawić interpretację wybranego wiersza. Wszyscy spisali się znakomicie, a w nagrodę otrzymali dyplomy i książki ( nie mogło być inaczej!).

Młodzi twórcy literatury nagrodzeni

Uczniowie klasy Va : Mikołaj KurowskiIzabela Szerląg zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu literackiego „Młodzi twórcy Literatury”. Jury nagrodziło autorów prac za pomysłowość, oryginalność, wyjątkowość i potencjał literacki, wybierając najlepsze utwory spośród prawie 400 nadesłanych z całej Polski. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w kategorii: poezja. Serdecznie gratulujemy.

Z kalendarza szachisty...

Michalina Piątek, uczennica klasy I a  oraz Michał Janas, uczeń klasy III d – to zdobywcy I miejsca w „Mikołajkowym Turnieju Szachowym” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Młodzi Mistrzowie trenują od niedawna, a już zaczynają odnosić znaczące sukcesy w grze szachowej.

Najlepszą zawodniczką w Mikołajowym Turnieju Szachowym została Natalia Tomkiewicz z  kl. VII a uzyskując I miejsce, natomiast Ola Czernecka  z  kl. VII a zdobyła miejsce II
Natalia i Ola  brały także udział w III Drużynowym Pucharze Podkarpacia w szachach klasycznych 2017 uzyskując drużynowo 7 miejsce.

Życzymy wytrwałości i wielu zwycięstw.

Nasi uczniowie zgłębiają wiedzę o przedsiębiorczości

Kolejne zajęcia w z projektu  „Młodzież i Przedsiębiorczość” realizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło pogłębiły wiedzę naszych uczniów na temat przedsiębiorczości.

Z kolekcji reportera...

Leon Oszajca, Martyna Małecka,Natalia Sokół – młodzi reporterzy projektu badawczo-naukowego Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM p.t.” Znani i szanowani”, czyli jak w pamięci najmłodszych jaślan zapisać współczesne postaci Honorowych Obywateli Miasta Jasła wyruszyli na poszukiwanie śladów obecności wybitnych jaślan, którzy zapisali w naszym mieście chlubną kartę swojej działalności. Pierwsze kroki skierowali do Muzeum Regionalnego, gdzie podczas spotkania z kustoszem Panem Mariuszem Świątkiem poznali postać zasłużonego jaślanina- doktora medycyny Stanisława Kadyia. Spotkanie dostarczyło wiele cennych informacji na temat pasji badawczych i kolekcjonerskich fundatora muzeum jasielskiego. Spacer ulicą Kadyia oraz zapalenie zniczy na grobie - to wyraz naszego szacunku i uznania dla zasług Honorowego Obywatela Miasta Jasła.

Opiekun Ligi klasy 3 d - Elżbieta Konopka

Nasz uczeń znowu na najwyższym podium !

Po raz kolejny Maciuś Sikora z klasy 3 d  sięgnął po najwyższe laury w sporcie. W swojej kategorii wiekowej zdobył  złoty medal podczas Mikołajkowego Turnieju Funny Judo w Bieczu. Życzymy nadal świetnej formy sportowej!

PODRÓŻ PO ŚWIECIE SZKŁA

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli ostatnio w niezwykłej podróży po ŚWIECIE SZKŁA. Odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W czasie pobytu w SZKLANEJ KRAINIE dzieci poznały tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych szkła. Zwiedziły sale ekspozycyjne oraz wzięły udział w warsztatach szklanego rzemiosła. Samodzielnie malowane, barwne bombki na pewno będą długo mienić się na świątecznych drzewkach i przypominać o wycieczce do  KROSNA – MIASTA SZKŁA.

„Teatr Każdej Sztuki” w naszej szkole

5 grudnia uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl „Baśń o złocistym ptaku”, który poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki ( wykonane techniką rzeźby w gumie) rozbudza u młodego widza wrażliwość estetyczną i pozwala cieszyć się pięknem baśniowego świata. Oprawa muzyczna i dialogi, nasycone humorem oraz wartka akcja przykuły uwagę widzów i przeniosły w świat, gdzie przyjaźń i miłość są cenniejsze niż złoto.

Międzynarodowy Mistrz JUDO w naszej szkole !

Maciej Sikora uczeń klasy III d  SP nr 1 zdobył złoty i brązowy medal w Judo  podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Walki w Jedliczu i Turnieju  Dzieci w Rzeszowie. Są to kolejne wyróżnienia dla młodego uzdolnionego sportowca, który nosi zaszczytny tytuł najlepszego zawodnika w judo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Rewelacyjny początek SLS w Piłce Siatkowej Dziewcząt naszych siatkarek

07.12.2017 rozpoczęła się III edycja Szkolnej Ligi Sportowej w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii klas VII. Nasze zawodniczki w pierwszej rundzie  nie dały najmniejszych szans swoim przeciwniczkom, pokonując kolejno SP NR 4 Jasło 33:10, oraz SP NR 6 Jasło 29:19.Nadmienić należy iż nasze siatkarki bronią tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku.

Rozgrywki potrwają do kwietnia przyszłego roku i zakończą się turniejem finałowym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle, gdzie wyłonione zostaną najlepsze ekipy.Organizatorem SLS jest Urząd Miasta Jasła. Nasze siatkarki wystąpiły w składzie: Natalia Świder (kapitan), Emilia Antas, Weronika Kasowicz, Lea Kicilińska, Julia Gorczyca, Zuzanna Świder, Trener - Tomasz Janusz.

AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

W naszej szkole rozpoczęły się warsztaty naukowe przeznaczone dla uczniów klas I,II,III szkoły podstawowej. Celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi, a szczególny nacisk nałożono na dziedzinę chemii. Zajęcia są przeprowadzane przez nauczyciela chemii panią Agnieszkę Janowiec i młodzież klasy trzeciej gimnazjum: Kingę Biernacką, Emilię Matuszewską, Izabelę Zalewską i Radosława Szczerbę. Młodzi naukowcy mają możliwość poprzez praktyczne doświadczenia odkrywać właściwości różnych substancji, z którymi spotykają się na co dzień. Warsztaty mają pokazać młodym ludziom, że nauka nie zawsze musi być trudna, wręcz przeciwnie miła i przyjemna.