Kolejny sukces naszych siatkarek

W ramach rozgrywanej  w roku szkolnym 2016/2017 Szkolnej Ligi Sportowej  piłki siatkowej dziewcząt, siatkarki SP nr 1 w Jaśle okazały się najlepsze.  Młode adeptki siatkówki pod wodzą trenera Tomasza Janusza, wygrały rywalizację wśród jasielskich szkół. Przez cały okres trwania rozgrywek systemem turniejowym, zawody odbywały się we wszystkich jasielskich szkołach.

 

Finałowy turniej zorganizowany został na obiektach MOSiR w Jaśle, gdzie zostały rozdane puchary, dyplomy, medale, oraz nagrody, które wręczała wiceburmistrz Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech. Najlepszą zawodniczką tej edycji została uznana Natalia Świder uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Siatkarki SP nr 1 w Jaśle wystąpiły w składzie: Antas Emilia, Kasowicz Weronika, Świder Natalia, Sobolewska Julia, Sobolewska Alina, Kicilińska Lea, Gorczyca.Julia. Trenerem jest: p.Tomasz Janusz.
Organizatorem oraz sponsorem Szkolnej Ligi Sportowej był Urząd Miasta Jasła. Gratulujemy !

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

klasy I - III
Akademia :22.06.2017 (czwartek) godzina 9.00
Rozdanie świadectw : 23.07.2017 (piątek) godzina 9.00
klasy IV-VI
Akademia i rozdanie świadectw :23.06.2017 (piątek) godzina 9.00

Szkoła Podstawowa nr 1 – Klubem Kumpli

W kwietniu oraz maju trwała III edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, zainicjowanej przez stację Cartoon Network. Ambasadorem tej edycji kampanii był znany polski piłkarz – Kuba Błaszczykowski, natomiast w roli eksperta można było zobaczyć Małgorzatę Ohme - psychologa i dziennikarkę. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, że dokuczanie wśród dzieci i młodzieży jest poważnym problemem, którego skalę należy znacznie ograniczyć.

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w kampanii już po raz drugi. W ramach podjętych działań we wszystkich klasach szkoły podstawowej odbyły się zajęcia poruszające problem dokuczania. W przeprowadzeniu zajęć wykorzystano gotowe scenariusze, a także filmy dostępne na stronie kampanii. Podjęte działania zaowocowały przyznaniem naszej szkole tytułu Klubu Kumpli.

Sukces na IV Festiwalu Tańca „Roztańczona Szkoła”

10 czerwca 2017 r. na Hali Sportowej w Bieczu odbył się IV Festiwal Tańca „Roztańczona Szkoła”. W festiwalu, który okazał się wspaniałą, taneczną imprezą zaprezentowały się 4 grupy tańca nowoczesnego z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, a wśród nich zespół JUMPiki, do którego należą uczennice naszej szkoły: Anna Grasela (kl.3e), Nina Gozdecka, Karolina Matyjasz (kl.1a), Natalia Sokół, Zuzanna Stefanik (kl.2d), Iga Barwinek (kl. 2e). Decyzją jury grupa JUMPiki zdobyła III miejsce w kat. wiekowej 7-11 lat. Młodym tancerkom gratulujemy!

Z wycieczką w jedynej takiej hucie w Polsce

Uczniowie klasy III a zwiedzili Hutę Szkła w Jaśle. Zobaczyli ogromne, tradycyjne piece hutnicze oraz zautomatyzowane linie produkcyjne. Poznali od początku do końca proces ręcznego wytwarzania tafli szkła: formowanie, obcinanie, przecinanie, prostowanie, prasowanie. Huta Szkła w Jaśle jest jedyną hutą w Polsce produkującą szkło techniczne. To tutaj powstają klosze do lamp samochodowych starszych modeli, elementy drogowe. Huta produkuje również pod zamówienia szkło gospodarcze. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się ciężkiej, wymagającej dużej zręczności i wprawy pracy hutniczej.

Finaliści konkursu przyrodniczo - ekologicznego „Z przyrodą na ty”

Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się konkurs przyrodniczo - ekologiczny „Z przyrodą na ty”. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiadomościami przyrodniczymi ale również być dobrymi obserwatorami otaczającej nas natury. W kategorii klas czwartych tytuł finalisty zdobył Mikołaj Kurowski kl.IVa, a w kategorii klas piątych finalistkami zostały : Kinga Kita i Maria Żądło uczennice kl.VA.

Ponadto Kinga Kita jest lauratką ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS - sesja wiosenna. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Światowy dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta ma na celu rozpowszechnianie matematyki, a szczególnie tabliczki mnożenia. W określony dzień i o określonej godzinie wszyscy z całego świata, którzy zgłosili się do tej inicjatywy rozwiązują zagadnienia wykorzystujące znajomość tabliczki mnożenia. W naszej szkole najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie klasy: 4c, 5c, 6a. Warto podkreślić, iż nasza szkoła jako jedna z nielicznych szkół jasielskich brała w tym udział.

Informacja

  Informujemy, że w dniu 16 czerwca 2017r. świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy
w godzinach od 7.00 do 14.30.

Sukces w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorek w szachach na rok 2017

W dniu 11 czerwca 2017r w Wiśniowej rozgrywane zostały Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w szachach na rok 2017. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 15 min na ruch. Mistrzostwa te zakończyły się ogromnym sukcesem uczennic naszej szkoły: Natalia Tomkiewicz  uzyskała III miejsce, a Aleksandra Czernecka miejsce IV w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego  w grupie juniorek do lat 13. Uczennice naszej szkoły wezmą także udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2017 - II Liga w Szczyrku oraz European Youth Shogi Championship 2017 we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

Magia głosu. Spotkanie z dziennikarzem radiowym

23 maja 2017  roku w ramach modułu medialno - biznesowego odbyło się spotkanie z Piotrem Chojeckim, dziennikarzem radiowym. Zaproszony gość opowiadał nam o tym, jak wygląda praca dziennikarza radiowego oraz jak po przeprowadzonym wywiadzie zmontować wypowiedź, aby dobrze brzmiała.  Po krótkim, teoretycznym wstępie próbowaliśmy swoich sił. Wcieliliśmy się w rolę dziennikarza i przeprowadzaliśmy wywiad, po którym dokonaliśmy przeróbki głosu. Mogliśmy usłyszeć, jak brzmiała nasza rozmowa przed i po korekcie. Pan Chojecki zaprezentował nam specjalistyczny dyktafon oraz program komputerowy, dzięki któremu można „doskonalić” ludzki głos. Wszystkim polecamy takie spotkania!!!

Przygotowały uczestniczki modułu medialno-biznesowego:
Gabriela Pabjan i Aleksandra Wiśniowska

Radość dzieciństwa

Uczniowie klasy III a wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój wymarzony lizak". W dniu 8 czerwca 2017 r zwiedzili otwarte w Jaśle jedyne w Polsce Muzeum lizaka. Wśród wielu nadesłanych prac plastycznych znaleźli swoje rysunki. Dowiedzieli się o początkach powstania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Zobaczyli stare maszyny, które służyły do produkcji lizaków oraz surowce z których są produkowane. Skosztowali różne rodzaje cukrów, a także wąchali i rozpoznawali aromaty, które są wykorzystywane do produkcji cukierków. Uczestniczyli też w pokazie wyrobu lizaków. Było słodko i pachnąco.

Nasza szkoła w Projekcie Jasło - Miasto wiedzy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle bierze udział w Projekcie pn. „Miasto wiedzy. Podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenia oferty kształcenia i doskonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego wraz z poprawą infrastruktury w Jaśle”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
Wartość projektu 1.288.756,89 zł, dofinansowanie 1 199.221,58 zł. Okres realizacji: 30.11.2015 r. – 31.10.2017 r.
Zakres projektu obejmuje :
- budowę sieci bezprzewodowej,
- zakup sprzętu ICT,
- zakup wyposażenia do pracowni szkolnych.