Z wizytą w jedynym takim muzeum w Polsce

Muzeum Lizaka to jedyne miejsce w Polsce, w którym możemy poznać jego historię, smak i aromat. Jest to miejsce przypominające o sześćdziesięcioletniej tradycji produkcji słodyczy w Jaśle. Na zwiedzających - czyli uczniów klasy 4 d  czekało mnóstwo atrakcji. Na początku dzieci zapoznały się z historią zakładu, który swoją działalność rozpoczął w 1955 r. i jako pierwszy zajmował się produkcją lizaków deseniowych. Zapoznały się też z procesem technologicznym powstawania lizaka, mogły powąchać, dotknąć i posmakować różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Oczywiście największą frajdą dla dzieci była możliwość wykonania własnego lizaka.

Dzień chłopaka

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski przygotował międzyklasowy turniej piłki nożnej. Pomysł ten bardzo przypadł do gustu chłopcom, a ogromne emocje, fantastycznie zdobyte bramki i wręczanie medali na pewno zapamiętają na długo. Zwycięskimi klasami zostały: 5b, 6a i 7c. Gratulujemy!

Próba ewakuacji w Szkole Podstawowej nr 1

2 października 2017r. o godzinie 11:10 w Szkole Podstawowej nr 1   im. Romualda Traugutta w Jaśle odbyła się próba ewakuacji uczniów i pracowników.
Celem ćwuczeń było  szybkie i sprawne wyjściae ze szkoły wszystkich uczniów i pracowników oraz zgrupowanie w miejscu zbiórki, w bezpiecznej odległości od budynku. Ewakuacja przebiegła zgodnie z planem. Uczniowie wraz z nauczycielami i wszyscy pracownicy opuścili budynek szkoły w ciągu 4 minut 54 sekund  i udali się na miejsce zbiórki.

Wyobraźnia jest początkiem tworzenia

Uczniowie klasy III b wzięli udział w kreatywnych warsztatach literackich w MBP podczas których młoda pisarka Joanna Preisner zabrała ich w świat pełen niespodzianek i dobrej zabawy. Po wysłuchaniu fragmentu książki "Dzieciaki z Krainy Niesnu" uczniowie dowiedzieli się co jest potrzebne żeby powstała fantastyczna powieść. Wzięli udział w kreatywnej zabawie rozwijającej jednocześnie umiejętności językowe i wyobraźnie. Zgadywali czym są wiatrojady i tulinki. Uruchomili swoją fantazję rysując wymyślone przez siebie zwierzęta i nadając im nazwy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Turnieju Recytatorskim

Turniej Recytatorski "Polaków  drogi  do  wolności" organizowany jest w  ramach  obchodów 100 - lecia  odzyskania  przez Polskę niepodległości  oraz  nadania  imienia  naszej  szkole.

Regulamin konkursu

 

Maciek Sikora najlepszy!

16 września br. odbył się 3 Turniej Judo o Puchar Dyrektora MOSIR w Jaśle. Nasz uczeń - Maciek Sikora w kat.do 30 kg okazał się najlepszy i zdobył I miejsce. Gratulujemy!

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :
Klasy I - III
środa 13.09.2017 godzina 16.30


Klasy IV - VII
czwartek 14.09.2017 godzina 16.30

klasa 6c - godzina 16.00
klasa 7b - godzina 17.00
 

I znów zabrzmiał pierwszy dzwonek...

Uroczystą akademią i życzeniami wspaniałych osiągnięć w nauce zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego uświetnili znamienici goście: Dziekan Dekanatu Jasło-Wschód, obecny proboszcz Parafii Fara ks. Zbigniew Irzyk oraz przedstawiciel Podkarpackiego Kuratorium Oświaty pani Lucyna Opoń. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów.

Mundurki szkolne

Przypominamy o obowiązku noszenia mundurków przez uczniów naszej szkoły.

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 obowiązuje noszenie koszulki polo i bluzy polarowej, uczniów klas siódmych i gimnazjum noszenie koszulki polo, marynarki (dziewczynki dodatkowo spódnica). Noszenie mundurków obowiązuje od pierwszego dnia roku szkolnego.
Do przymiarki i zamawiania mundurków zapraszamy do Zakładu Agatex Jasło ul.Wyspiańskiego 15. Zakład czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Prosimy o składanie zamówień do 20 lipca 2017r. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 606-672-822

Ostatni dzwonek już za nami!

Jedna z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu już za nami. W Szkole Podstawowej nr 1 uroczyście zakończono rok szkolny. Uroczystość ta była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów za ich naukowe, sportowe czy artystyczne sukcesy. Najlepsi uczniowie szkoły w dowód uznania otrzymali m.in. dyplomy i książki oraz gratulacje z rąk p.dyrektor Grażyny Idzik. Najlepsi z najlepszych nominowani zostali do stypendium dyrektora szkoły i burmistrza Miasta Jasła.

Uczestniczymy w akcji "Bezpieczne wakacje"

Kolejny sukces naszych siatkarek

W ramach rozgrywanej  w roku szkolnym 2016/2017 Szkolnej Ligi Sportowej  piłki siatkowej dziewcząt, siatkarki SP nr 1 w Jaśle okazały się najlepsze.  Młode adeptki siatkówki pod wodzą trenera Tomasza Janusza, wygrały rywalizację wśród jasielskich szkół. Przez cały okres trwania rozgrywek systemem turniejowym, zawody odbywały się we wszystkich jasielskich szkołach.

 

Finałowy turniej zorganizowany został na obiektach MOSiR w Jaśle, gdzie zostały rozdane puchary, dyplomy, medale, oraz nagrody, które wręczała wiceburmistrz Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech. Najlepszą zawodniczką tej edycji została uznana Natalia Świder uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Siatkarki SP nr 1 w Jaśle wystąpiły w składzie: Antas Emilia, Kasowicz Weronika, Świder Natalia, Sobolewska Julia, Sobolewska Alina, Kicilińska Lea, Gorczyca.Julia. Trenerem jest: p.Tomasz Janusz.
Organizatorem oraz sponsorem Szkolnej Ligi Sportowej był Urząd Miasta Jasła. Gratulujemy !