Cześć ofiarom nieludzkiej ziemi

W poniedziałek 18 września 2017 roku uczniowie klas siódmych naszej szkoły udali się do Jasielskiego Domu Kultury, gdzie wzięli udział  w okolicznościowej prelekcji na temat: „Zesłańcy polscy XIX i XX wieku”, przygotowanej przez Muzeum Regionalne w Jaśle i Związek Sybiraków.

Piękne jest nasze Podkarpacie

"Złota polska jesień" to dobry czas na zorganizowanie wycieczki. Na taką wybrali się razem uczniowie klasy 3 b i 4 a. Zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Zobaczyli różne obiekty budownictwa drewnianego z XVII - XX wieku, drewniane chaty, zabudowania dworskie, kapliczki, kościół, cerkiew oraz budynki użyteczności publicznej - szkołę, kuźnię, aptekę. Najwięcej emocji wywołała dawna szkoła, wyposażenie sali lekcyjnej. Wszyscy chcieli usiąść w ławce i "przenieść się" wiele lat wstecz, do czasów gdy dzieci uciekając przed ciężką pracą w polu chętnie chodziły do szkoły. Kolejnym etapem wycieczki była Solina - zwiedzanie największej w Polsce zapory wodnej położonej na rzece San. Dużym przeżyciem było wejście do wnętrza zapory. Wycieczkę zakończył rekreacyjny spacer wzdłuż całej długości budowli - koroną zapory.

Młodzi Badacze Na START !

Uczniowie z klasy III d po raz drugi stanęli do udziału w projekcie badawczo - naukowym  Jasielskiej Ligi Naukowej  z LOTOSEM. W skład grupy ligowej, która w tym roku przystąpi do badań projektowych wchodzą: Martyna Małecka, Leon Oszajca, Natalia Sokół. Adepci projektu z zapałem uczestniczyli w  inauguracji tegorocznej V edycji Jasielskiej Ligi z LOTOSEM, która odbyła się podczas Festiwalu Nauki w Jasielskim Domu Kultury. Życzymy powodzenia w tegorocznych pracach badawczo-naukowych!

Podróż w świat baśni "Calineczka"

12 października uczniowie klas pierwszych i drugich obejrzeli przedstawienie Teatru Lalek Art. Cinema pt. „Calineczka” na motywach baśni H.Ch. Andersena, który przeniósł widzów w świat pełen kolorów i pięknej muzyki. Dzieci oglądając baśń mogły nauczyć się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, chęci niesienia pomocy i wdzięczności.

"Na skrzydłach przyjaźni"

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł", której celem jest wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży, ograniczenie podejmowania zachowań ryzykownych oraz wspieranie działalności placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej poprzez prowadzenie zajęć profilaktycznych, spotkań, konkursów. Tematem tegorocznej edycji konkursu plastyczno - literackiego, zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, była moc przyjaźni - „Na skrzydłach przyjaźni”. Wśród nagrodzonych znalazły się również uczennice naszej szkoły: Natalia Hendzel i Aleksandra Paprota. Serdecznie gratulujemy!

Z wizytą w jedynym takim muzeum w Polsce

Muzeum Lizaka to jedyne miejsce w Polsce, w którym możemy poznać jego historię, smak i aromat. Jest to miejsce przypominające o sześćdziesięcioletniej tradycji produkcji słodyczy w Jaśle. Na zwiedzających - czyli uczniów klasy 4 d  czekało mnóstwo atrakcji. Na początku dzieci zapoznały się z historią zakładu, który swoją działalność rozpoczął w 1955 r. i jako pierwszy zajmował się produkcją lizaków deseniowych. Zapoznały się też z procesem technologicznym powstawania lizaka, mogły powąchać, dotknąć i posmakować różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Oczywiście największą frajdą dla dzieci była możliwość wykonania własnego lizaka.

Dzień chłopaka

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski przygotował międzyklasowy turniej piłki nożnej. Pomysł ten bardzo przypadł do gustu chłopcom, a ogromne emocje, fantastycznie zdobyte bramki i wręczanie medali na pewno zapamiętają na długo. Zwycięskimi klasami zostały: 5b, 6a i 7c. Gratulujemy!

Próba ewakuacji w Szkole Podstawowej nr 1

2 października 2017r. o godzinie 11:10 w Szkole Podstawowej nr 1   im. Romualda Traugutta w Jaśle odbyła się próba ewakuacji uczniów i pracowników.
Celem ćwuczeń było  szybkie i sprawne wyjściae ze szkoły wszystkich uczniów i pracowników oraz zgrupowanie w miejscu zbiórki, w bezpiecznej odległości od budynku. Ewakuacja przebiegła zgodnie z planem. Uczniowie wraz z nauczycielami i wszyscy pracownicy opuścili budynek szkoły w ciągu 4 minut 54 sekund  i udali się na miejsce zbiórki.

Wyobraźnia jest początkiem tworzenia

Uczniowie klasy III b wzięli udział w kreatywnych warsztatach literackich w MBP podczas których młoda pisarka Joanna Preisner zabrała ich w świat pełen niespodzianek i dobrej zabawy. Po wysłuchaniu fragmentu książki "Dzieciaki z Krainy Niesnu" uczniowie dowiedzieli się co jest potrzebne żeby powstała fantastyczna powieść. Wzięli udział w kreatywnej zabawie rozwijającej jednocześnie umiejętności językowe i wyobraźnie. Zgadywali czym są wiatrojady i tulinki. Uruchomili swoją fantazję rysując wymyślone przez siebie zwierzęta i nadając im nazwy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Turnieju Recytatorskim

Turniej Recytatorski "Polaków  drogi  do  wolności" organizowany jest w  ramach  obchodów 100 - lecia  odzyskania  przez Polskę niepodległości  oraz  nadania  imienia  naszej  szkole.

Regulamin konkursu

 

Maciek Sikora najlepszy!

16 września br. odbył się 3 Turniej Judo o Puchar Dyrektora MOSIR w Jaśle. Nasz uczeń - Maciek Sikora w kat.do 30 kg okazał się najlepszy i zdobył I miejsce. Gratulujemy!

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :
Klasy I - III
środa 13.09.2017 godzina 16.30


Klasy IV - VII
czwartek 14.09.2017 godzina 16.30

klasa 6c - godzina 16.00
klasa 7b - godzina 17.00