Mundurki szkolne

Przypominamy o obowiązku noszenia mundurków przez uczniów naszej szkoły.

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 obowiązuje noszenie koszulki polo i bluzy polarowej, uczniów klas siódmych i gimnazjum noszenie koszulki polo, marynarki (dziewczynki dodatkowo spódnica). Noszenie mundurków obowiązuje od pierwszego dnia roku szkolnego.
Do przymiarki i zamawiania mundurków zapraszamy do Zakładu Agatex Jasło ul.Wyspiańskiego 15. Zakład czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Prosimy o składanie zamówień do 20 lipca 2017r. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 606-672-822

Ostatni dzwonek już za nami!

Jedna z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu już za nami. W Szkole Podstawowej nr 1 uroczyście zakończono rok szkolny. Uroczystość ta była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów za ich naukowe, sportowe czy artystyczne sukcesy. Najlepsi uczniowie szkoły w dowód uznania otrzymali m.in. dyplomy i książki oraz gratulacje z rąk p.dyrektor Grażyny Idzik. Najlepsi z najlepszych nominowani zostali do stypendium dyrektora szkoły i burmistrza Miasta Jasła.

Uczestniczymy w akcji "Bezpieczne wakacje"

Kolejny sukces naszych siatkarek

W ramach rozgrywanej  w roku szkolnym 2016/2017 Szkolnej Ligi Sportowej  piłki siatkowej dziewcząt, siatkarki SP nr 1 w Jaśle okazały się najlepsze.  Młode adeptki siatkówki pod wodzą trenera Tomasza Janusza, wygrały rywalizację wśród jasielskich szkół. Przez cały okres trwania rozgrywek systemem turniejowym, zawody odbywały się we wszystkich jasielskich szkołach.

 

Finałowy turniej zorganizowany został na obiektach MOSiR w Jaśle, gdzie zostały rozdane puchary, dyplomy, medale, oraz nagrody, które wręczała wiceburmistrz Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech. Najlepszą zawodniczką tej edycji została uznana Natalia Świder uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Siatkarki SP nr 1 w Jaśle wystąpiły w składzie: Antas Emilia, Kasowicz Weronika, Świder Natalia, Sobolewska Julia, Sobolewska Alina, Kicilińska Lea, Gorczyca.Julia. Trenerem jest: p.Tomasz Janusz.
Organizatorem oraz sponsorem Szkolnej Ligi Sportowej był Urząd Miasta Jasła. Gratulujemy !

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

klasy I - III
Akademia :22.06.2017 (czwartek) godzina 9.00
Rozdanie świadectw : 23.07.2017 (piątek) godzina 9.00
klasy IV-VI
Akademia i rozdanie świadectw :23.06.2017 (piątek) godzina 9.00

Szkoła Podstawowa nr 1 – Klubem Kumpli

W kwietniu oraz maju trwała III edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, zainicjowanej przez stację Cartoon Network. Ambasadorem tej edycji kampanii był znany polski piłkarz – Kuba Błaszczykowski, natomiast w roli eksperta można było zobaczyć Małgorzatę Ohme - psychologa i dziennikarkę. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, że dokuczanie wśród dzieci i młodzieży jest poważnym problemem, którego skalę należy znacznie ograniczyć.

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w kampanii już po raz drugi. W ramach podjętych działań we wszystkich klasach szkoły podstawowej odbyły się zajęcia poruszające problem dokuczania. W przeprowadzeniu zajęć wykorzystano gotowe scenariusze, a także filmy dostępne na stronie kampanii. Podjęte działania zaowocowały przyznaniem naszej szkole tytułu Klubu Kumpli.

Sukces na IV Festiwalu Tańca „Roztańczona Szkoła”

10 czerwca 2017 r. na Hali Sportowej w Bieczu odbył się IV Festiwal Tańca „Roztańczona Szkoła”. W festiwalu, który okazał się wspaniałą, taneczną imprezą zaprezentowały się 4 grupy tańca nowoczesnego z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, a wśród nich zespół JUMPiki, do którego należą uczennice naszej szkoły: Anna Grasela (kl.3e), Nina Gozdecka, Karolina Matyjasz (kl.1a), Natalia Sokół, Zuzanna Stefanik (kl.2d), Iga Barwinek (kl. 2e). Decyzją jury grupa JUMPiki zdobyła III miejsce w kat. wiekowej 7-11 lat. Młodym tancerkom gratulujemy!

Z wycieczką w jedynej takiej hucie w Polsce

Uczniowie klasy III a zwiedzili Hutę Szkła w Jaśle. Zobaczyli ogromne, tradycyjne piece hutnicze oraz zautomatyzowane linie produkcyjne. Poznali od początku do końca proces ręcznego wytwarzania tafli szkła: formowanie, obcinanie, przecinanie, prostowanie, prasowanie. Huta Szkła w Jaśle jest jedyną hutą w Polsce produkującą szkło techniczne. To tutaj powstają klosze do lamp samochodowych starszych modeli, elementy drogowe. Huta produkuje również pod zamówienia szkło gospodarcze. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się ciężkiej, wymagającej dużej zręczności i wprawy pracy hutniczej.

Finaliści konkursu przyrodniczo - ekologicznego „Z przyrodą na ty”

Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się konkurs przyrodniczo - ekologiczny „Z przyrodą na ty”. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiadomościami przyrodniczymi ale również być dobrymi obserwatorami otaczającej nas natury. W kategorii klas czwartych tytuł finalisty zdobył Mikołaj Kurowski kl.IVa, a w kategorii klas piątych finalistkami zostały : Kinga Kita i Maria Żądło uczennice kl.VA.

Ponadto Kinga Kita jest lauratką ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS - sesja wiosenna. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Światowy dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta ma na celu rozpowszechnianie matematyki, a szczególnie tabliczki mnożenia. W określony dzień i o określonej godzinie wszyscy z całego świata, którzy zgłosili się do tej inicjatywy rozwiązują zagadnienia wykorzystujące znajomość tabliczki mnożenia. W naszej szkole najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie klasy: 4c, 5c, 6a. Warto podkreślić, iż nasza szkoła jako jedna z nielicznych szkół jasielskich brała w tym udział.

Informacja

  Informujemy, że w dniu 16 czerwca 2017r. świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy
w godzinach od 7.00 do 14.30.

Sukces w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorek w szachach na rok 2017

W dniu 11 czerwca 2017r w Wiśniowej rozgrywane zostały Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w szachach na rok 2017. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 15 min na ruch. Mistrzostwa te zakończyły się ogromnym sukcesem uczennic naszej szkoły: Natalia Tomkiewicz  uzyskała III miejsce, a Aleksandra Czernecka miejsce IV w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego  w grupie juniorek do lat 13. Uczennice naszej szkoły wezmą także udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2017 - II Liga w Szczyrku oraz European Youth Shogi Championship 2017 we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy sukcesów.