Młodzi przyrodnicy w czołówce kraju

Tomasz Iwanicki i Wiktoria Kozioł z klasy IVc zostali laureatami w ogólnopolskiej olimpiadzie ,,Olimpus'' z przyrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu świata i tajników przyrody.

„Owad czy robak ? - oto jest pytanie”

25 listopada nastąpiło rozstrzygniecie konkursu fotograficznego „Owad czy robak ? - oto jest pytanie” organizowanego przez MDK w Jaśle.  Konkurs skierowany został do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego.  Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów z placówek powiatu. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży owadami, pogłębienie ich wiedzy w zakresie entomologii oraz rozwijanie zainteresowania fotografią

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie poszukać i przyjrzeć się owadom, na które być może codziennie nie zwracają uwagi, a następnie wyszukać informacji na ich temat. Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły. Franio Kurowski z kl.3b został laureatem I miejsca w kategorii klas I-III, natomiast Mikołaj Kurowski z kl.8a został laureatem miejsca IV w kategorii klas IV-VIII. Serdecznie gratulujemy młodym fotografom!

Jesteś tym co jesz!

W ramach lekcji o zdrowym odżywianiu w klasach 4a, 4c i 4d odbyło się spotkanie on-line z dietetykiem mgr Darią Pawluś. Pani dietetyk opowiedziała o zasadach prawidłowego odżywiania oraz o tym, co należy robić, aby na dłużej zachować zdrowie. Przekazała uczniom wiele ciekawych wskazówek dotyczących diety oraz kondycji fizycznej zwłaszcza w okresie pandemii. Niejadków zachęcała do spożywania warzyw i owoców.  Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać pytania, na które Pani dietetyk z chęcią odpowiadała choć wcale nie były łatwe :)

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas :)

Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie!

Rada Rodziców pragnie poinformować, że przygotowała dla uczniów miłą niespodziankę. Otóż na drugim piętrze naszej szkoły pojawiły się nowiutkie sofy, które po powrocie do szkoły na pewno umilą czas spędzany podczas przerw. Renowację przeszły również dotychczasowe kanapy. Mamy nadzieję, że posłużą przez kolejne lata.

Środki na zakup nowych sof oraz na renowację dotychczasowych kanap przekazała Rada Rodziców.

Dyrekcja w imieniu uczniów naszej szkoły składa serdeczne podziękowania! :)

"Galeria na piętrze" - online

Zapraszamy do obejrzenia fotografii Kamili Lidwin - uczennicy klasy 6e.

Spisowe zagadki

Z okazji trwającego Powszechnego Spisu Rolnego 2020 Urząd Statystyczny w Rzeszowie zorganizował   konkurs pt. „Spisowe zagadki” dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych w województwie podkarpackim. Uczennice klasy 2 c Zofia Gronek i Olga Rutana udzieliły poprawnych odpowiedzi i otrzymały upominki gadżety z logotypem PSR2020. Gratulujemy!

Piękne sztuki zdalnie

Od początku trwania nauki zdalnej zajęcia kółka plastycznego odbywają się online. W domu też może być fajnie, ciekawie i twórczo. Plastyka to nie tylko zabawa farbami, pędzlami czy kredkami. To również skupienie, staranność, konsekwencja, czy umiejętność planowania – cechy, które wykorzystywane są także w innych aspektach życia, w trakcie innych szkolnych zajęć, zarówno tych artystycznych, jak i na przedmiotach ścisłych. Prezentowane prace wykonali artyści z kl. 4a i 4 b. Gratulujemy!

"Galeria na piętrze" - online

Zapraszamy do obejrzenia fotografii uczennicy klasy 7a - Kingi Kras.

#HerbatkazMikołajem :)

6 grudnia to tzw. mikołajki - to wiedzą chyba wszystkie dzieci (i nie tylko). Dotychczas zawsze co roku, tego dnia, w szkole gościliśmy Mikołaja i jego fantastyczną drużynę. Ale ten rok szkolny jest inny, przyniósł wiele zmian w naszym codziennym życiu, ale też dzięki temu zaczęliśmy bardziej doceniać prozaiczne czynności i nauczyliśmy się nowych rzeczy. I właśnie dlatego też, że ten rok szkolny jest inny - mamy okazję i możliwość oglądać naszych uczniów podczas oczekiwania na tego wspaniałego gościa. 

Nieliczni wiedzą, że tydzień po mikołajkach czyli 15 grudnia obchodzimy Dzień Herbaty. Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł połączenia tych dwóch fantastycznych dni i zaproponował akcję #HerbatkazMikołajem. Pomysł bardzo się uczniom spodobał - a efekty możemy wszyscy podziwiać :)

Wszystkim (dużym i małym) życzymy udanych MIKOŁAJEK i fantastycznych prezentów pod poduszką :)

Kalendarz adwentowy

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Agnieszka Biesiadowska, uczennica klasy 8c, przygotowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły KALENDARZ ADWENTOWY. Okienek jest 20 - każdego dnia (zaczynając od jutra - 05.XII) mozna otworzyć tylko jedno i podjąć wyzwanie :))) Gratulujemy Agnieszce pomyslu, a wszystkim życzymy udanej zabawy :))

Link do kalendarza!

Działaj z imPETem!

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół "Działaj z imPETem!". Ta kampania społeczno-ekologiczna ma na celu edukację w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu.  W ramach zajęć uczniowie klas 1-3  poznali śmieciarkę Miecię, dowiedzieli się czym jest recykling. Poznali także cztery kroki , o których należy pamiętać, zanim wyrzucimy butelkę do żółtego pojemnika.  Kolejne zadania przed nami. 

"Galeria na piętrze" - online

Zapraszamy do obejrzenia prac uczennicy klasy 6b - Julii Rachfalskiej.