Kolejny fotograficzny sukces uczniów SP1

Martyna Lach (kl.7c) zajęła I miejsce, a Weronika Frydrych (kl.6a) miejsce II w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Moje miasto". Celem konkursu organizowanego przez miasto partnerskie Jasła - czeski Hodonin było przedstawienie mieszkańcom, a zwłaszcza młodzieży z Hodonina miasta Jasła oraz innych miast partnerskich widzianych oczami dzieci. Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie: link do wystawy Laureatkom gratulujemy!

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych (aktualizacja 20.05.2021r.)

Dystans

- minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.

Dezynfekcja

- przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Higiena

- częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Maseczka

- w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.

Wietrzenie

- przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

 

1. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu (rekomendowane maseczki chirurgiczne).

2. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

 

Kolejna nagroda dla uzdolnionego fotografa

Miło nam poinformować o fantastycznych wiadomościach jakie spłynęły do nas z Wrocławia. W ubiegłym tygodniu ogłoszono werdykt w V Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ‘Decydujący moment’ organizowanym przez CEKiD we Wrocławiu. Jury po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 286 prac fotograficznych postanowiło przyznać tytuł laureata III miejsca w kategorii 15-19 lat uczniowi klasy 8a - Mikołajowi Kurowskiemu.

Warto wspomnieć, że Mikołaj ma na swoim koncie również inne nagrody w konkursach fotograficznych. W bieżącym roku szkolnym są to m.in.:
- wyróżnienie w XXVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznych „Mieszkam w Beskidach”
- nominacja do wystawy w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Martwa Natura 2020” organizowanym przez Zielonogórski Ośrodek Kultury
- nominacja do wystawy w XX Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2021
- I miejsce w XXVI Konkursie Fotograficznym „Jasło – Moje Miasto” pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”
- II miejsce w XII Międzygminnym Konkursie Fotograficznym pt"Martwa natura z książką"

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i życzymy mu dalszego rozwijania fotograficznej pasji!

 

Agnieszka Biesiadowska - finalistką dwóch olimpiad przedmiotowych

Agnieszka Biesiadowska (kl.VIII c) zdobyła dwa tytuły finalistki konkursów przedmiotowych KO z języka polskiego i chemii. Zdolna uczennica imponuje oczytaniem i rozległą wiedzą humanistyczną, ale także wiadomościami i umiejętnościami z zakresu nauk przyrodniczych bardzo wykraczające poza podstawę programową . Gratulujemy szczególnych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

 

Kolejny sukces pasjonatki biologii!

Janina Szmyd - uczennica klasy 7c, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z biologii. Janina jest pasjonatką, na lekcjach biologii niejeden raz pokazała, że ma ogromną wiedzę, kocha przyrodę i nauka tego przedmiotu sprawia jej przyjemność!  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

CHALLENGENIEBIESKIEMOTYLE2021 – „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”

Celem akcji jest „poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom”. Wyzwanie, to akcja upamiętniająca Światowy Dzień Autyzmu przypadający 2 kwietnia i mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Dziękujemy za nominację Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Jasło.
Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni?
Wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com - Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst.

Nominujemy: UKS „Szóstka” rocznik 2014 – p.Oktawian Flis i ślemy dobro w świat!

„Olimpiada – Mistrz Natury”

Uczennice klasy 2 c wzięły udział w konkursie plastycznym „Olimpiada – Mistrz Natury” zorganizowanym przez Magurski Park Narodowy. Tegoroczne  zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu o tematyce „Rośliny i zwierzęta nie mają głosu – użycz im swojego!”. Nasze uczennice swoimi pracami pokazały jak ważna jest przyroda wokół nas i zostały nagrodzone: Zofia Gronek –  zdobyła pierwsze wyróżnienie, a Zofia Doniec i Olga Rutana – ex aequo wyróżnienie drugie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

III miejsce w województwie dla Julki Reczek!

Julia Reczek - uczennica klasy 8c to kolejna laureatka prestiżowego konkursu przyrodniczego! Julia wzięła udział w II Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym im. prof. A.Szeptyckiego orgaznizowanym przez I Liceum Orólnokształcące im.M.Kopernika w Krośnie. Konkurs składał się z dwóch etapów na których uczestnicy rozwiązywali pytania o zaawansowanym stopniu trudności. Julii udało się pokonać wielu uczestników i zająć III miejsce w województwie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wszechstronni jak Leonardo

Po raz kolejny odbył się konkurs ,,Da Vinci'', który obejmował wiedzę z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii i fizyki. Trzeba było wykazać się ogromną wiedzą interdyscyplinarną, a do zdobycia było aż 150 puntów. Konkurs odbył sie w dwóch kategoriach: klas VII i  klas VIII. 
Laureatami zostali:
klasy VII - Aleksandra Wolska, Kinga Kras, Paweł Ptaszek
klasy VIII - Szymon Bułaś, Jakub Brągiel , Aleksandra Lubaś, Aleksandra Wietecha, Piotr Wożny, Mateusz Storey, Antoni Zima, Aleksandra Ochała, Julia Reczek, Weronika Byczek.
Wyróznienia otrzymali:
klasy VII - Julia Dedo, Dawid Halerz, Wiktoria Kozicki
klasy VIII - Oliwia Michalik, Mateusz Kita, Filip Sikora
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

"Galeria na Piętrze" - online

W dzisiejszej galerii prezentujemy prace uczennicy klasy 5b: Igi Putyło-Sławniak

Znamy wyniki szkolnego konkursu matematyczno-przyrodniczego dla klas III

Uczniowie klas trzecich, którzy zdecydowali się wziąć udział w szkolnym konkursie ,,Omnibusek", musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu edukacji matematycznej i przyrodniczej, ale także wykonać makiety na jeden z tematów zaproponowanych przez jury. Powstały ogrody francuskie, piaszczysta ławica na Wiśle, obfitujący w grzyby las, a także prace ukazujące Bieszczadzki Park Narodowy oraz powiat jasielski. Poziom prac był bardzo wysoki. Liczni reprezentanci klas trzecich wykazali się ogromną pomysłowością, za co należą się im duże brawa.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Piotr Byś (kl. IIIc), Michał Konieczny (kl. IIIa), Mateusz Rospond (kl. IIIa), Daria Ryznar (kl. IIIc)
Wyróżnienia: Martyna Berkowicz (kl. IIIc), Agata Główka (kl. IIIc), Jakub Jajko (kl. IIIb), Szymon Nigborowicz (kl. IIIa), Laura Sochacka (kl. IIIc)

Zosia Gronek kolejny raz na podium!

Zofia Gronek, uczennica klasy 2 c, zajęła II miejsce w jeździe figurowej na rolkach - w kategorii 3rd Solistki - Cadet w Ogólnopolskich Zawodach Rolkarstwa i Wrotkarstwa Figurowego o Puchar Arum AZS w Warce. Gratulujemy!