Mateusz Kita wyróżniony w konkursie na tekst piosenki

W związku z 70-leciem Jasielskiego Domu Kultury ogłoszono konkurs na tekst piosenki. Przy ocenie nadesłanych teksów brano pod uwagę przede wszystkim ich zgodność z tematem konkursu, którym było właśnie 70-lecie JDK. Ważnym kryterium była również „muzyczność” tekstu, stwarzająca możliwość skomponowania do niego muzyki.
2 czerwca jury konkursowe wyłoniło laureatów, wśród których znalazł się uczeń klasy 7b: Mateusz Kitazdobywając wyróżnienie. Warto dodać, że do nagrodzonych piosenek będzie napisana muzyka, zostaną one nagrane i zaprezentowane przez wokalistów JDK podczas uroczystego koncertu. Młodemu „tekściarzowi” serdecznie gratulujemy!

#RozwijamySwojePasjeZajawkiKoniki

Epidemia i społeczna izolacja znacząco ograniczyły naszą codzienną aktywność. Na szczęście nasi uczniowie nie zapomnieli o swoich pasjach. Niektórzy chętnie podzielili się z nami zainteresowaniami i hobby, tym jak spędzają czas wolny. Takie interakcje są bardzo ważne - może zdarzy się, że kogoś zainspirują, a może komuś się spodobają niektóre aktywności, a jeszcze innemu oglądanie zdjęć po prostu umili czas.

„Miłość do tego co robisz,  jest paliwem, którego potrzebujesz żeby dalej pracować, walczyć, dążyć do wymarzonego życia. Pasja ma moc zmieniania twojego świata, a w rezultacie także świata ludzi, z którymi się spotykasz.” (Carmie Gallo)

Pamiętajcie - jeśli poświęcicie czas na mądre rozwijanie swojej pasji, to wprawdzie nigdy nie wiecie, gdzie Was to zaprowadzi, ale zawsze możecie być pewni, że Was to rozwinie.

Ludzie listy piszą.......do chorych dzieci

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która narodziła się pod koniec 2009 i polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/, prezentowane są profile dzieci, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Te wiadomości dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy.

Uczniowie z naszej szkoły znani są z dobrego serca i chęci niesienia pomocy wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Agnieszka Biesiadowska i Ania Maciejczyk, które napisały kilka listów twierdzą, że daje to ogromną wewnętrzną radość, a świadomość, że jakieś chore dziecko gdzieś w Polsce ucieszy się z faktu otrzymania od nich listu jest nagrodą, którą trudno oszacować!! Dziewczynkom gratulujemy postawy, a innych zachęcamy do pójścia ich śladem.

Kacper Rączka – uczestnikiem WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU KONKURSU INFORMATYCZNEGO organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Kacper Rączka (kl.8c) został uczestnikiem Wojewódzkiego Finału Konkursu Informatycznego. Konkurs ten składał się z trzech etapów, o różnym zakresie wiedzy. Najtrudniejszy III etap składał się z zadań, wśród których co najmniej jedno dotyczyło algorytmicznego rozwiązywania problemów w zakresie poszerzonych wymagań podstawy programowej z informatyki do szkoły podstawowej. Gratulujemy fantastycznego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

Młodzi chemicy w czołówce Olimpiady Ogólnopolskiej

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus z chemii Jakub Dołęga (8b) zajął 5 miejsce w kraju, a Aleksandra Klęba (8b) 12 miejsce w kraju. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Matematyczne Asy

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z matematyki stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Jest umieszczana w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym. W tej edycji olimpiady z matematyki wzięło udział 875 uczniów z klas 5 i 6 – w tym oczywiście nasi uczniowie. Tytuł laureata uzyskali: 
Emilia Marek (kl.6e) - 4 miejsce w kraju
Wiktor Dziedzic (kl.4b) - 5 miejsce w kraju
Karol Machowski (kl.5e) - 6 miejsce w kraju
Joanna Żądło (kl.5b) - 10 miejsce w kraju
Serdecznie gratulujemy!
 

Młodzi Przyrodnicy laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady

Miło nam poinformować, że wyniki kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z przyrody to kolejne sukcesy naszych uczniów. Laureatami zostali:
Wiktor Dziedzic (4b) - 4 miejsce w kraju
Miłosz Szudy (4a) - 9 miejsce w kraju
Nina Gozdecka (4a) - 11 miejsce w kraju
Maja Józefczyk (4a) - 14 miejsce w kraju.
Młodym przyrodnikom serdecznie gratulujemy.

 

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z biologii są wśród nas

W maju odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z biologii. Konkurs tes sprawdza wiedzę i umiejętności młodych naukowców w zakresie anatomii, botaniki i zoologii. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki w skali kraju. Oto laureaci:
Iga Barwinek (5e) - III m. w kraju, 
Paweł Ptaszek (6a) - VII m. w kraju
Zuzanna Gałuszka (6b) - VIII m. w kraju
Janina Szmyd (6b) - XI m. w kraju
Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Wiosna zza okna Aleksa

Uczeń klasy 2a naszej szkoły Aleks Filip – to najmłodszy uczestnik e-konkursu ogłoszonego przez Jasielski Dom Kultury, pt.”Wiosna zza mojego okna”. W e - plebiscycie na najlepszą prace plastyczną Aleks zajął 2 miejsce, zdobywając 573 polubienia, czyli popularne ‘lajki”. Głosującym - dziękujemy, a Aleksowi gratulujemy!

Uwaga

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16,17,18.06.2020. 

Szczegółowe informacje: Procedury egzamin klasa VIII.

Woow! Aleeee kryształ!

Co roku Instytut Fizyki na Uniwersytecie Śląskim organizuje dla młodzieży szkolnej Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów. Odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Wzrostu Kryształów, a początki wiążą się z obchodami Międzynarodowego Roku Krystalografii (2014r.). Konkurs polega na wyhodowaniu dowolną metodą jak najpiękniejszego kryształu (idealną postacią jest monokryształ) dowolnie wybranych pierwiastków lub związków chemicznych, które nie figurują w wykazach substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Ze względu na zaistniałą sytuację pandemii  konkurs niestety został odwołany, ale w przyszłym roku na pewno znowu weźmiemy w nim udział. Tymczasem popatrzcie jakie piękne kryształy wyhodowali uczniowie naszej szkoły: Julia Długosz (7a), Krzysztof Ramut (7a) i Wiktor  Leśniak (4b). Dla nas już są zwyciezcami! Gratulujemy!

Ich kolorowy świat

W konkursie plastycznym „Kolorowy świat dziecka” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury – Olga Rutana (kl.1c) zdobyła nagrodę, a Amelka Kosiba (kl.3a) wyróżnienie. Nagrodzone prace dziewczynek można oglądać na wystawie w budynku MDK. Serdecznie gratulujemy!