Przypominamy o konkursie: Jedziesz na wycieczkę? Spakuj Misia SP1 w teczkę!

KONKURS WAKACYJNY DLA UCZNIÓW SP1 JASŁO:

Jedziesz na wycieczkę? Spakuj Misia SP1 w teczkę!

Posiadanie naszego szkolnego, niebieskiego misia-breloczka już samo w sobie jest super! Ale w wakacje – dzięki misiowi i własnej kreatywności – masz okazję wygrać atrakcyjne nagrody! Wystarczy wziąć udział w konkursie i… pokazać misiowi świat!

Co należy zrobić?
1. Zabieraj misia ze sobą na wakacyjne wycieczki. Nieważne czy zostajesz w Polsce, czy wyjeżdżasz za granicę. Nieważne czy odwiedzasz góry, morze, jeziora czy po prostu spacerujesz po okolicznej łące. Miś i tak będzie szczęśliwy!
2. W miejscu, w którym będziesz, zrób misiowi-podróżnikowi kreatywne zdjęcie.Wyślij zdjęcie mailem na adres: misiowy.konkurs.sp1@gmail.com
3. Wysyłając zdjęcie dołącz swoje imię i nazwisko oraz napisz, gdzie wykonane zostało zdjęcie.
4. Gdy zdjęcie znajdzie się już na naszym profilu na Facebooku, zachęć rodzinę i znajomych do lajkowania! Nagrodę otrzyma autor zdjęcia, które do końca wakacji uzbiera najwięcej polubień.
5. Każda osoba może zgłosić do konkursu więcej niż jedno zdjęcie – ale tylko jedno tygodniowo. Każde zdjęcie musi być także wykonane w innym miejscu – miej więc misia ze sobą każdego dnia!

Skąd mogę wziąć misia?
Jeśli nie masz go jeszcze w domu, do rozpoczęcia wakacji możesz go kupić w szkolnym sekretariacie. Koszt misia to 5 zł. Miś posłuży Ci także po wakacjach – jest odblaskowy, więc będzie stał na straży Twojego bezpieczeństwa, gdy będziesz szedł do szkoły we wrześniu.
Liczba misiów ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy!

Pasja i zdolności nie znają wakacji!

Małgosia Maciejczyk, Gabrysia Gierut, Iga Romanek, Iga Goleń, Emilka Jędryczka, Natalka Sroka, Maja Cecuła, Julia Lubojemska, Julia Banach, Sonja Tanna Chart – to wybitnie uzdolnione artystycznie uczennice „Jedynki”, które wzięły udział w warsztatach artystycznych „Podkarpackie Impresje im. Karola Głowy”.

Wypoczywając i świetnie się bawiąc „przy okazji” zdobyły wiedzę i umiejętności z zakresu ceramiki użytkowej i artystycznej, z zakresu rysunku, malarstwa, techniki decoupage i grafiki artystycznej.

Iga Goleń laureatką głównej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Iga Goleń - to wybitnie uzdolniona plastycznie uczennica klasy 4b, o której sukcesach na pewno jeszcze nieraz będziemy informować. Tym razem Iga zdobyła nagrodę główną w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży – KRÓLEWSKA GRA SZACHY organizowanym przez MDK Śródmieście we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy!

#DobreWakacje

Wraz z początkiem wakacji Ministerstwo Edukacji i Nauki wraca do ubiegłorocznej akcji #DobreWakacje. Do końca sierpnia w mediach społecznościowych MEiN będzie zamieszczać informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych, a także ciekawe propozycje na spędzanie wolnego czasu. Będą również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji.

W ramach przedsięwzięcia MEiN będzie zamieszczać informacje o:

  • warsztatach i zajęciach edukacyjnych realizowanych on-line, 
  • wydarzeniach sportowych,
  • przedsięwzięciach kulturalnych,
  • zasobach on-line muzeów i instytucji kultury,
  • pomysłach na rodzinne wycieczki i aktywne spędzanie wolnego czasu,
  • bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Link do fb MEiN

Sukces w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym!

Rok szkolny się skończył, a fantastyczne informacje dotyczące naszych uczniów nadal do nas spływają. Tym razem o sukcesie w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Przyroda w kolorach – Kwiaty. Inspiracje” dwóch uczennic Igi Goleń (kl. 4b) – która zdobyła I miejsce i Igi Romanek (kl. 4a) - zdobywczyni miejsca III. Serdecznie gratulujemy obu artystkom!

Milenka wyróżniona w Powiatowym Konkursie Plastycznym

Milenka Majewska z klasy 4a - zdobyła wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Plastycznym  "Ja - moja przyszłość - mój zawód". Gratulujemy i życzymy wielu jeszcze sukcesów!

Międzynarodowy sukces Wiktorii!

Wspaniałą wiadomość otrzymaliśmy aż z Nowego Jorku - jury Międzynarodowego konkursu "Stars Way New York" przyznało GRAND PRIX (Middle Group) uczennicy klasy 8a - Wiktorii Ryznar!! Naszej tegorocznej absolwentce serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!!

Link do fb

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Szkolny dzwonek milczał w samotności przez wiele miesięcy tego roku... Dzisiaj oznajmił z radością, że rozpoczynają się wakacje! Uczniom dziękujemy za prawdziwy hart ducha, determinację, za radość i optymizm w niełatwym zadaniu uczenia się głównie na odległość. Miło nam jest poinformować, że aż 258 uczniów naszej szkoły zdobyło w tym roku szkolnym świadectwo z wyróżnieniem, a wpisem do Złotej Księgi może poszczycić się aż 123 uczniów.

Życzymy wszystkim pięknych i bezpiecznych podróży! Odpocznijcie, bo to był wyjątkowo trudny rok. Nabierzcie sił do tego, co przed nami w nowym roku szkolnym. Udowodniliśmy, że wspólnie pokonamy wszelkie przeciwności...
Bezpiecznych wakacji!

Taneczny talent

W minioną sobotę (19.06.2021r.) odbył się Międzynarodowy Konkurs Tańca  „Taneczne Talenty”. Jedną z jego uczestniczek była uczennica klasy 5b – Wiktoria Pec, która wystąpiła w duecie tanecznym w kategorii show dance i wytańczyła III miejsce.  Serdecznie gratulujemy Wiktorii!

Link do fb

Pamiętajcie by odpoczywać BEZPIECZNIE

Spektakularne wyniki w olimpiadzie wiedzy Archimedes Plus. Lingua Plus z j. angielskiego

Znamy już wyniki 35 edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Lingua Plus z j. angielskiego, której główne cele to: zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych; rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim; wzbogacenie wiedzy o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się językiem angielskim.
Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 60 uczniów i aż 23 z nich uzyskało tytuł laureata. Sukces naszych uczniów cieszy tym bardziej, że dwójka z nich nie popełniła w teście żadnego błędu uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów i tytuł laureata pierwszego stopnia z wyróżnieniem. Są to: Oliwia Dziedzic (3b), Julia Tomkiewicz (4b).

Pozostałe wyniki przedstawiają się następująco:
– laureaci I stopnia – Joanna Stojek (4b), Natalia Sroka (4b), Maria Praskowicz (5b),
– laureaci II stopnia – Szymon Banach (3a), Jakub Jajko (3b), Iga Goleń (4b), Szmon Rachfalski (4c), Natalia Pluta (6b), Karolina Szerląg (6d),
– laureaci III stopnia – Oskar Augustyn (3b), Emilia Jędryczka (4b), Wiktoria Kozioł (4c), Karolina Bochnowska (4c), Maja Cecuła (6b),
– laureaci IV stopnia – Mateusz Rospond (3a), Tomasz Iwanicki (4c),
– laureaci V stopnia – Mateusz Siwiec (4b), Wiktoria Pytlowany (4b), Wiktor Dziedzic (5b), Małgorzata Wojtunik (5b), Aleksandra Wolska (7b).

Gratulujemy tak świetnej znajomości języka angielskiego i życzymy dalszych sukcesów!

Link do fb

Jest piękne lato, więc jest plastyka w plenerze

Uczniowie klasy 2b wykorzystali piękną pogodę i - niczym prawdziwi artyści - poszukiwali artystycznego natchnienia na łonie natury. Zajęcia plastyczne w plenerze okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzieci stworzyły wyjątkowo piękne prace.

Link do fb