Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020

Fantastyczne osiągnięcia naszych uczniów w konkursie im. Hugona Steinhausa

Jak co roku dla całego powiatu jasielskiego oraz uczniów z Rzeszowa organizowany jest konkurs im. Hugona Steinhausa w różnych kategoriach wiekowych. Konkurs ten ma na celu wyłowić najlepszych matematyków w regionie. Uczniowie z naszej szkoły również brali w nim udział i to z fantastycznymi wynikami: Jakub Dołęga (kl.8b) zdobył  II miejsce w kategorii klas 8, Wiktor Augustyn (kl.8c) otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 8, a Olga Sychta (kl.7c) otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 7. Serdecznie gratulujemy!

Laureatka XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży "Liryczne Jasło"

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle ogłosiło wyniki XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży "Liryczne Jasło". Konkurs ten od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, na tegoroczną edycję w kategorii „wiersze”, 120 osób nadesłało aż 411 utworów.
Tym bardziej cieszy fakt, że jury konkursu doceniło wiersz naszej uczennicy Aleksandry Sieńkowskiej (kl.5b) i przyznało jej wyróżnienie. Warto dodać, że prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który jest dostępny także na stronie internetowej Biblioteki w formacie PDF. Młodej poetce serdecznie gratulujemy!

Trzymamy kciuki!

Uwaga

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16,17,18.06.2020. 

Szczegółowe informacje: Procedury egzamin klasa VIII.

Galeria na Piętrze - online

W dzisiejszej galerii prezentujemy niezwykłe prace ucznia klasy 6c - Michała Kołodzieja. Jego pasją jest lepienie z plasteliny scenek rodzajowych. Wymagają one niesamowitej cierpliwośći i dokładności. Michał swoje prace wykonuje ze szczególną dbałością o szczegóły, a konstrukcje wzmacnia patyczkami do szaszłyków. Zapraszamy do obejrzenia - naprawdę robią wrażenie!

Znakomity wynik w konkursie English Pass-Port

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu English Pass-Port. Celem Konkursu, którego organizatorem jest I LO w Jaśle, jest popularyzowanie języka angielskiego jako medium niezbędnego do komunikacji w krajach całego świata, zachęcanie do rozwijania uzdolnień językowych i współzawodnictwa oraz umożliwienie zainteresowanym uczniom sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego na poziomie B2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 17 uczniów i aż 6 z nich zakwalifikowało się do II etapu: Aleksandra Kędrek, Kacper Rączka, Igor Janas, Antoni Podkulski, Wiktor Augustyn i Natalia Wietecha. Gratulujemy!

Wysokie lokaty uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z fizyki

Olimpiada Olimpus w sesji wiosennej z fizyki przeznaczona była dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz I liceum ogólnokształcącego i miała zasięg ogólnopolski. Test olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiały, że uczeń z przyjemnością rozwiązywał zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności. Forma testu pomaga uczniom w zaznajomieniu się z tą, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania, metodą sprawdzania wiedzy. Olimpiada sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie znajomości najważniejszych pojęć związanych z fizyką. Stanowi także zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.
Wysokie noty w tej olimpiadzie i 16 miejsce w kraju zdobyli ex aequo: Wiktor Augustyn (8c), Wiktor Biernacki (8b), Jakub Dołęga (8b), Krzysztof Ramut (7a) oraz Rafał Stefanik (8b). Gratulacje!

Mateusz Kita wyróżniony w konkursie na tekst piosenki

W związku z 70-leciem Jasielskiego Domu Kultury ogłoszono konkurs na tekst piosenki. Przy ocenie nadesłanych teksów brano pod uwagę przede wszystkim ich zgodność z tematem konkursu, którym było właśnie 70-lecie JDK. Ważnym kryterium była również „muzyczność” tekstu, stwarzająca możliwość skomponowania do niego muzyki.
2 czerwca jury konkursowe wyłoniło laureatów, wśród których znalazł się uczeń klasy 7b: Mateusz Kitazdobywając wyróżnienie. Warto dodać, że do nagrodzonych piosenek będzie napisana muzyka, zostaną one nagrane i zaprezentowane przez wokalistów JDK podczas uroczystego koncertu. Młodemu „tekściarzowi” serdecznie gratulujemy!

#RozwijamySwojePasjeZajawkiKoniki

Epidemia i społeczna izolacja znacząco ograniczyły naszą codzienną aktywność. Na szczęście nasi uczniowie nie zapomnieli o swoich pasjach. Niektórzy chętnie podzielili się z nami zainteresowaniami i hobby, tym jak spędzają czas wolny. Takie interakcje są bardzo ważne - może zdarzy się, że kogoś zainspirują, a może komuś się spodobają niektóre aktywności, a jeszcze innemu oglądanie zdjęć po prostu umili czas.

„Miłość do tego co robisz,  jest paliwem, którego potrzebujesz żeby dalej pracować, walczyć, dążyć do wymarzonego życia. Pasja ma moc zmieniania twojego świata, a w rezultacie także świata ludzi, z którymi się spotykasz.” (Carmie Gallo)

Pamiętajcie - jeśli poświęcicie czas na mądre rozwijanie swojej pasji, to wprawdzie nigdy nie wiecie, gdzie Was to zaprowadzi, ale zawsze możecie być pewni, że Was to rozwinie.

Ludzie listy piszą.......do chorych dzieci

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która narodziła się pod koniec 2009 i polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/, prezentowane są profile dzieci, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Te wiadomości dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy.

Uczniowie z naszej szkoły znani są z dobrego serca i chęci niesienia pomocy wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Agnieszka Biesiadowska i Ania Maciejczyk, które napisały kilka listów twierdzą, że daje to ogromną wewnętrzną radość, a świadomość, że jakieś chore dziecko gdzieś w Polsce ucieszy się z faktu otrzymania od nich listu jest nagrodą, którą trudno oszacować!! Dziewczynkom gratulujemy postawy, a innych zachęcamy do pójścia ich śladem.

Kacper Rączka – uczestnikiem WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU KONKURSU INFORMATYCZNEGO organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Kacper Rączka (kl.8c) został uczestnikiem Wojewódzkiego Finału Konkursu Informatycznego. Konkurs ten składał się z trzech etapów, o różnym zakresie wiedzy. Najtrudniejszy III etap składał się z zadań, wśród których co najmniej jedno dotyczyło algorytmicznego rozwiązywania problemów w zakresie poszerzonych wymagań podstawy programowej z informatyki do szkoły podstawowej. Gratulujemy fantastycznego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!