Nagrody i wyróżnienia dla szkolnych artystek

Na konkurs plastyczny "Jasło się mieni w barwach jesieni" ogłoszony przez Jasielskie Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej wpłynęło 174 prace. W tej liczbie oczywiście również prace naszych szkolnych artystek. Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III Iga Romanek zdobyła II miejsce, a Amelka Kosiba miejsce III. Natomiast w kategorii klas IV – VIII wyróżnienia zdobyły: Julia Banach i Zuzanna Gałuszka. Gratulujemy!

W niezwykłym świecie obrazów mistrza Zdzisława Beksińskiego czują się wyśmienicie

Aleksandra Wolska i Zuzanna Gałuszka, uczennice klasy 6b, zostały laureatkami I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "W niezwykłym świecie obrazów mistrza Zdzisława Beksińskiego w 90 rocznicę jego urodzin". Ola zajęła II a Zuzia III miejsce. Na konkurs wpłynęło aż 104 prace ze szkół podstawowych i średnich - tym bardziej sukces dziewczynek doceniamy i serdecznie gratulujemy.

To one wygrały Międzyszkolną Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS

W ramach corocznych obchodów "Światowego Dnia AIDS", Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przy współpracy Urzędu Miasta w Jaśle 2 grudnia br. zorganizowała "XII Międzyszkolną Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS" dla uczniów klas ósmych z terenu miasta Jasła  Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentowały 2 uczennice klasy 8a: Kinga Kita i Izabela Mosoń. Miło jest nam ogłosić, że dziewczęta okazały się  być bezkonkurencyjne i zajęły I miejsce w tegorocznych zmaganiach. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dziękujemy za wrażliwe serca

Szkolne Koło Caritas w dniach 4 – 12. 12. 2019 r. prowadziło zbiórkę trwałej żywności na paczki świąteczne dla potrzebujących. Przygotowano 20 paczek, z czego 5 trafiło do uczniów naszej szkoły. Pozostałe przekazano zespołowi Caritas działającemu przy parafii Fara. Paczki te otrzymają ubodzy należący do parafii. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za wrażliwe serca!

Bądź czujny – dbaj o swoje bezpieczeństwo !

W naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej, Panem Piotrem Kosibą, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Kampania ma na celu przybliżyć uczniom w łatwy i przystępny sposób temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III, ponieważ edukacja najmłodszych stanowi  wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Zapoznając się z prezentacją multimedialną oraz uczestnicząc w pogadance, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat: zagrożeń związanych z pożarem w gospodarstwach domowych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Podkreślono ogromne znaczenie montowania czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, które niejednokrotnie może uratować życie jego mieszkańcom. Zwrócono również uwagę na obowiązek okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych. Ponadto uczniowie otrzymali szereg praktycznych wskazówek, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie zabaw zimowych i nie narażać się na niepotrzebne ryzyko, bawiąc się na zamarzniętych naturalnych zbiornikach wodnych. Spotkanie było bardzo pouczające i pełne praktycznych wskazówek, za których udzielenie serdecznie dziękujemy organizatorom.

Przedświąteczny, niepowtarzalny czas...

Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła dzieciom mnóstwo uśmiechu i radości.

Szachowe szaleństwo w SP1

Moda na grę w szachy w naszej szkole w  weszła w krew  uczniom. Pasja trenerki, pani Heleny Galimskiej, udziela się wszystkim, którzy mają z nią kontakt. Liczne rzesze amatorów tej królewskiej gry uczestniczą z sukcesami w turniejach szachowych zwycieżając dużo starszych zawodników. Z wielkim zadowoloniem zawiadamiamy, że potyczki szachowe uczniów z rodzicami tez kończą się porażką dorosłych. O profitach wynikających z uprawiania tego sportu nie trzeba nikogo przekonywać.Cieszymy się bardzo, ze nasi uczniowie dbaja o kondycję swych umysłów trenujac grę w szachy.

Szkoła Podstawowa nr 1 nowatorsko inwestuje w edukację w zakresie AI.

SP1 jako jedna ze 150 szkół w Polsce, jedyna w województwie podkarpackim zakwalifikowała się do programu AI Schools & Academy. Jest to innowacyjny program edukacyjny z zakresu sztucznej inteligencji. Nowatorskie nauczanie pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności a także poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami. Brzmi ciekawie ?

Nowe technologie zmieniają świat i rynek zatrudnienia. Dzięki sztucznej inteligencji uczniowie SP 1 będą wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Dlatego tak ważne jest kształcenie techniczne młodzieży, a sztuczna inteligencja jest jedną z technologii, którą uczniowie poznają i oswoją jak najszybciej i jak najlepiej. Sztuczna inteligencja to ogromna szansa dla uczniów SP1.

Program realizowany jest na 3 poziomach:
Maluch: klasy 1-3 szkoły podstawowej
Beniamin: klasy 4-6 szkoły podstawowej
Master: klasy 7-8 szkoły podstawowej

SP 1 otwiera szansę kontaktu ze sztuczną inteligencją również dla przedszkolaków. W najbliższej przyszłości będą im proponowane wspólne zajęcia w szkole z robotem oraz nauka programowania.

Informacja

Na prośbę rodziców przypominamy, że bieżący tygodniowy jadłospis jest regularnie zamieszczany w zakładce "Stołówka szkolna". Obiady wydawane są do godziny 13 35.

Mistrzynie pływania w naszej szkole

Gratulacje dla Mai Kilar - srebny medal i Julicie Halerz - brązowy medal w Mistrzostwach Polski w pływaniu na szczeblu wojewódzkim. Dziewczynki zostały nagrodzone za swe wybitne osiągnięcia sportowe pucharami i dyplomami. Trzymamy kciuki za dalsze wasze sukcesy .

Czarowny wieczór andrzejkowy w salach jasielskiego muzeum

W Muzeum Regionalnym w Jaśle odbyło się rodzinne spotkanie uczniów i rodziców klasy 3a, którzy wspólnie
z wychowawczynią i pracownikami muzeum spędzili andrzejkowy wieczór w miejscu pełnym tradycji. W tradycje andrzejkowe, znane już w Polsce od prawie 500 lat, do których niegdyś podchodzono niezwykle poważnie, wprowadził uczestników spotkania Dyrektor Pan Mariusz Świątek, demonstrując figurę związaną z tym świętem, która znajduje się w zbiorach muzeum.

Okazją do świetnej zabawy dla dzieci były warsztaty malowania na szkle -  motywów andrzejkowych i świątecznych. Pełna ekspresji praca twórcza umiliła ten wyjątkowy i magiczny wieczór. Dla Rodziców w tym czasie odbyła się projekcja  filmu fabularyzowanego „Łukasiewicz – nafciarz, romantyk”, zrealizowanego przez Telewizję Obiektyw, którego światowa i ogólnopolska premiera odbyła się w tym  roku. To nieco inne andrzejkowe spotkanie stało się okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego w gronie klasowym przy syto zastawionym stole szwedzkim, miłej rozmowie
i zwiedzaniu sal muzealnych.  Uczniowie podziękowali Dyrektorowi i Pracownikom  Muzeum za niecodzienne spotkanie, Rodzicom za przybycie i organizację poczęstunku.

Zawiadomienie o zwołaniu VII sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła III kadencji