Niech żyje bal!

W tym roku nie udało się zorganizować wielkiej zabawy karnawałowej, ale uczniowie klas drugich pokazali, że w kameralnych gronie także można się świetnie bawić. Przystroili sale, przygotowali kostiumy i wspólnie opracowali radosne układy taneczne. Bawili się świetnie i prezentowali fantastycznie!

W karnawale, w karnawale - dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce: tańczyć, śpiewać, bawić się!

Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu

Nasi uczniowie zawsze z wielką chęcią biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Olimpus. Tym razem wzięli udział w jesiennej edycji tego konkursu z biologii. Iga Barwinek (kl.6e) i Ola Sieńkowska (kl.6b) dotarły na szczyt! Iga zajęła 9, a Ola 15 miejsce w kraju! To świetny wynik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że przed nami zimowa edycja Olimpusa!

Nasi uczniowie kochają szachy!

Szachy to gra, która rozwija logiczne i strategiczne myślenie, pobudza wyobraźnię przestrzenną oraz uczy wytrwałości. Ale przede wszystkim to świetna zabawa - co dzieci chciały  pokazać, zapraszając kamerę na ostatni trening. Kto wie - może wśród nich jest przyszły Kasparow?

Przypominamy też, że przedszkolaki, które chciałyby spróbować swoich sił, zapraszamy na bezpłatne lekcje w SP1 w ramach akcji #BędęUczniem. Wystarczy pobrać i wypełnić formularz: https://bit.ly/37RZ8ri, a następnie odesłać do nas mailem: sekretariatzsm4@gmail.com

Być jak Isaak Newton

4 listopada odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Olimpus – sesja jesienna z fizyki, która miała na celu sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie znajomości najważniejszych pojęć związanych z fizyką, a także stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

Z naszej szkoły wysokie noty otrzymali: Zofia Preisner (kl.VIIc) - 6 miejsce w kraju, Antoni Zima (kl.VIIIc) - 6 miejsce w kraju, Kinga Maziarska (kl.VIIe) - 13 miejsce w kraju. Gratulujemy!!

Super jest wrócić do szkoły i do kolegów!

Marzenia się spełniają! Uczniowie klas 1-3 wrócili do szkoły, a zima obdarowała nas śniegiem. Wreszcie dzieci znowu spotykają się na żywo z kolegami i wychowawczyniami. I oczywiście oprócz nauki mogą razem np. poszaleć w śniegu na boisku szkolnym. Mnóstwo śmiechu i radości sprawiło lepienie bałwana, bitwa na śnieżki i zostawianie anielskich śladów na świeżym puchu. Klasa 3 b bawiła się świetnie! :)

Organizacja nauki w SP1 po feriach

Od poniedziałku 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Świetlica, stołówka szkolna, biblioteka pracują w normalnym trybie.

Uczniowie kl. IV-VIII nadal będą uczyć się zdalnie.

Szczegółowe regulacje zasad funkcjonowania szkoły w systemie stacjonarnym, zdalnym  w zakładce Procedury/Regulaminy szkolne.

Wyniki szkolnego konkursu CHRISTMAS CARD COMPETITION

CHRISTMAS CARD COMPETITION to coroczny konkurs świąteczny na kartkę i życzenia w języku angielskim dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Komisja konkursowa będąc pod wielkim wrażeniem wykonanych prac postanowiła przyznać 3 nagrody, a także wyróżnić 11 uczniów za wspaniałe pomysły i pracę włożoną w wykonanie kartek! Gratulujemy wszystkim i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach!

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce: Natalia Kardaś
II miejsce: Kinga Szafarz
III miejsce: Lena Magnowska, Anna Mazgaj

Wyróżnienia:
Jagoda Barwinek, Agata Główka, Ewa Grygiel, Jakub Jajko, Karolina Kosiba, Szymon Nigborowicz, Klara Piątek, Alicja Rymarz, Aleksandra Trelka, Marcel Trelka, Nikola Tumidajewicz.

Nowy Rok i porządki czyli #DzienSprzątaniaBiurka

W drugi poniedziałek stycznia obchodzimy nietypowe, ale jakże potrzebne święto czyli Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka. W 2021 roku wypada ono 11 stycznia i ma zachęcić do wkroczenia w Nowy Rok w uporządkowanym otoczeniu. Dbanie o tę przestrzeń jest ważne zwłaszcza podczas nauki zdalnej, gdy więcej czasu spędzamy przy własnych biurkach, stolikach. Nasi fantastyczni uczniowie pochwalili się swoim wzorowym porządkiem - serdecznie im gratulujemy!

Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy do uprzątnięcia swoich biurek/stolików. Niech was zmotywuje fakt, że swoje biurka sprzątają dziś ludzie z 43 innych państw świata, w których obchodzone jest to święto! A więc - do dzieła! :)

#BędęUczniem - WAŻNE!

Informujemy, że wszystkie konkursy i ogłoszenia dla przedszkolaków zamieszczane są w zakładce #BędęUczniem - kreatywny przeszkolak, a także na profilu szkoły na facebooku.

Link do facebooka                                               Link do zakładki

ZAPRASZAMY :)

Niezwykła ozdoba choinkowa

Grudniowe zadanie programu „Działaj z imPETem” było świetną okazją do twórczego spędzenia czasu.  Przygotowanie ozdoby choinkowej z butelek PET wyzwoliło w naszych uczniach twórczy potencjał i kreatywność. Po raz kolejny uczniowie klas 1-3 udowodnili jak świetnie można się bawić  tworząc samemu ozdobę świąteczną.  Dowodem jest poniższa galeria. Wszystkim młodym artystom gratulujemy!

Dodatkowe źródło informacji | SP1 jest na Facebooku!

Szanowni Państwo,

Jest nam niezwykle miło poinformować, iż od teraz bycie na bieżąco z aktualnościami, dotyczącymi naszej szkoły, będzie jeszcze łatwiejsze!

Dla Państwa wygody i komfortu, poza stroną internetową, udostępniamy Państwu także oficjalny profil SP 1 na Facebooku. Będzie można śledzić tam bieżące informacje w czasie rzeczywistym, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do polubienia i obserwowania strony: https://www.facebook.com/SP1Jaslo

Zapraszamy: Lektury – dostępne!

Na stronie internetowej MEN zostały udostępnione pierwsze lektury szkolne w adaptacjach przeznaczonych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Są to utwory wybitnych bajkopisarzy: „Królowa Śniegu” Jana Christiana Andersena oraz „Śnieżka” autorstwa Braci Grimm. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami!

Link do strony