Gratulacje dla Gabrysi i Szymona

Gabrysia Dedo, uczennica klasy I a,  za pracę plastyczną "Akwarium" zdobyła tytuł laureatki za zajęcie I miejsca w ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej. Natomiast Szymon Nigborowicz, uczeń tej samej klasy, otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy artystyczne.

Recytacja doskonała – sukces Weroniki i Oli

Brawa i gratulacje należą się naszym uczennicom za wspaniały występ recytatorski. W Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Lirycznej osiągnęły wspaniały sukces: Weronika Dębska (VIII b) zajęła I miejsce, zaś  II zdobyła Aleksandra Wietecha (VI c) .

Dziewczęta zachwyciły mistrzowską techniką deklamacji, głosowym wyeksponowaniem walorów  tekstu, bezbłędną dykcją, sugestywnym wyrażeniem emocji, emanacją osobowości. Pod wrażeniem poetyckiej ekspresji Weroniki i świetnej scenicznej mimiki Oli byli nie tylko jurorzy, ale także zasłuchana publiczność. Życzymy dalszych sukcesów!

Zaczytane – nagrodzone!

Uczennice klasy IV b zdobyły nagrody w ogólnopolskim konkursie literackim „Zaczytana”. Aleksandra Dąbrowska została laureatką, a Natalia Pluta otrzymała wyróżnienie za opowiadanie o ulubionej  książce. Nasze młode miłośniczki  literatury potrafiły nie tylko pięknie opowiedzieć o świecie przedstawionym, ale także wyrazić własne emocje, uczucia,  a także opisać przeżycia, jakie towarzyszą czytelnikowi podczas czytania fascynujących opowieści. Jury konkursu doceniło werwę oraz swadę pisarską i wybrało prace naszych dziewcząt spośród 160 nadesłanych na konkurs. Młodym bibliomankom serdecznie gratulujemy!

Pisanki na wielkanoc gotowe!

Święta Wielkanocne już od wielu pokoleń są symbolem radości i narodzin. Z ich obchodami wiąże się mnóstwo tradycji, które kultywowane są do dnia dzisiejszego. Jedną z nich jest malowanie pisanek. 5 marca klasa 5d uczestniczyła
w warsztatach malowania pisanek zorganizowanych w Karpackiej Troi. Uczniowie poznali historię, znaczenie kulturowe oraz tradycje i obyczaje związane z pisanką. Oczywiście mieli też okazję własnoręcznie ozdobić drewniane jajka, które po warsztatach mogli zabrać do domu. Ciekawe zajęcia i piękna pogoda spowodowały, że wszystkim udzieliła się radosna atmosfera przedświątecznych przygotowań.

Zapraszamy do "Galerii na piętrze"

Zapraszamy do obejrzenia prac naszej uczennicy - Kasi Rączki (kl.3agim). 

Przedszkolaki w naszej szkole

W sobotę, 2 marca, nasza szkoła gościła dzieci w wieku przedszkolnym podczas Dnia Otwartego. Rodzice mieli możliwość poznania warunków lokalowych, pomocy dydaktycznych,które oferuje swoim uczniom szkoła. Grono Pedagogiczne przekazywało informacje dotyczące bieżącej działalności dydaktycznej szkoły, a przedszkolaki z radością
i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych minilekcjach, zajęciach sportowych i artystycznych.Był to mile i pożytecznie spędzony czas.

Mamy talenty!

W Międzyszkolnym Konkursie "Mam talent" organizowanym przez Ognisko Muzyczne w Jaśle wzięli udział nasi zdolni uczniowie. Jury szczególnie doceniło talent wokalny Marleny Gaweł, która zdobyła III miejsce w kategorii klas 4-6, w młodszej grupie II miejse zdobyły: Oliwia Byczek i Wiktoria Pytlowany. Serdecznie gratulujemy!

Pasja fotograficzna doceniona

Już po raz XXIV Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle pod Honorowym Patronatem  Burmistrza Mista Jasła zorganizował Konkurs Fotograficzny "Jasło - Moje miasto". W tym roku tematem były: "Jasielskie ślady walk o niepodległość". Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi szkolni pasjonaci fotografii. Mikołaj Kurowski i Filip Osika zdobyli ex aequo II miejsce, a Mikołaj Piątkowski - wyróżnienie. Gratulujemy!

Mistrz Polszczyzny w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle

Swoją wiedzę o współczesnej polszczyźnie sprawdzili uczestnicy Powiatowego Konkursu  o tytuł Mistrza Polszczyzny, który odbył się 27 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości językowej młodego pokolenia oraz propagowanie postawy dbałości o poprawność polszczyzny nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas z dziesięciu  szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 2,  SP nr 6, SP 7, SP 10, SP 11 z Jasła oraz uczniowie szkół podstawowych w Bączalu Dolnym,  Dębowcu, Krajowicach, Krempnej i Zawadce Osieckiej. Przed nimi było trudne zadanie  – musieli bezbłędnie napisać podyktowany tekst i  rozwiązać zadania z zakresu frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań oraz semantyki.

Dominika Szatek  ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu zajęła pierwsze miejsce. Najlepiej poradziła sobie z zawiłymi konstrukcjami językowymi, które opowiadały  patronie 2019 roku, czyli o Gustawie Herlingu-Grudzińskim. Drugie miejsce zajęła  Gabriela Pabjan  z „Jedynki”. Trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Czerneckiej także  z SP nr 1  w Jaśle. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w pisaniu, nie tylko prac z języka polskiego.

To był niezapomniany bal...


Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum naszej szkoły 9 lutego 2019r. wspaniale bawili się na tradycyjnym komersie. Te niezapomniane chwile zapewne na długo zostaną wszystkim w pamięci. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców na czele z przewodniczącą panią Anetą Gałuszką-Hendzel oraz wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się
w przygotowania, organizację i przebieg imprezy.
Dzięki Wam, Drodzy Państwo, zorganizowana uroczystość była na najwyższym poziomie.
Specjalne podziękowania dla pani Edyty Żrebiec - Frączek, która udzieliła szkole bezinteresownej pomocy. 

 

Fotografie udostępnił pan Emil Berkowicz FOTOS. Serdecznie dziękujemy.

Let’s play Kahoot! – pracujemy interaktywnie na lekcjach języka angielskiego

Każdy uczeń potrafi świetnie posługiwać się smartfonem, tabletem i laptopem. Wszyscy też lubimy quizy, konkursy, teleturnieje i zdrową rywalizację. Warto więc wykorzystać te umiejętności na lekcjach. Z pomocą przychodzi nam platforma Kahoot!, dzięki której powtórzenie wiadomości do sprawdzianu z języka angielskiego, test z nowej struktury gramatycznej lub  quiz ze znajomości słownictwa staje się doskonałą zabawą.
Kahoot! to bezpłatna platforma, na której można tworzyć i przeprowadzać interaktywne quizy przy użyciu tablicy interaktywnej oraz urządzeń mobilnych. Program generuje kod, dzięki któremu uczniowie na swoich urządzeniach (komputer, tablet, telefon) udzielają odpowiedzi wybierając odpowiedni kolor. Program podsumowuje każde pytanie ujawniając, ile było poprawnych, a ile błędnych odpowiedzi.

O walorach pracy z Kahoot! mogli przekonać się uczniowie klas szóstych podczas lekcji powtórzeniowej z języka angielskiego. Nasi uczniowie bawili się świetnie, byli zainteresowani poruszaną tematyką, a przede wszystkim uczyli się poprzez działanie.