Znamy wyniki konkursu matematyczno-przyrodniczego dla klas IV

Zakończył się konkurs matematyczno-przyrodniczy, w którym brali udział uczniowie klas IV. Konkurs obejmował dwa etapy. I etap przestrzenna praca plastyczna piramidy żywienia lub projekt matematyczny do wyboru. II etapem był test matematyczno-przyrodniczy. W konkursie wzięła udział bardzo liczna grupa uczniów, która wykazała się ogromną kreatywnością i super pomysłami.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Tomasz Iwanicki (kl. IVc)
II miejsce Szymon Sypień (kl. IVa)
III miejsce Wiktoria Kozioł (kl. IVc) i  Mikołaj Turek (kl. IVc)
wyróżnienie: Julia Lubaś (kl. IVb)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zosia na podium!!

Zofia Gronek, uczennica klasy 2c, zdobyła trzecie miejsce w zawodach łyżwiarstwa figurowego (w konkurencji solistek kategorii klasy Wstępnej U9) na XIV Pucharze Łodzi Memoriale Marii Olszewskiej - Lelonkiewicz. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Wesołych Świąt!

Samorząd Uczniowski pragnie poinformować o wynikach szkolnego konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Uczniowie biorący w nim udział zaprezentowali talent plastyczny, pomysłowość i kreatywność, co doceniło jury konkursowe przyznając:
I miejsce: Antoni Zima
II miejsce: Maja Józefczyk i Julia Lubojemska
III miejsce: Iga Romanek i Kamil Zabawa
Wyróżnienia: Gabriela Adamik, Aleksander Betlej, Emilka Jędryczka, Gabriela Gierut, Julia Lorenc, Natalia Kardaś, Michalina Piątek, Joanna Stojek, Julka Tomkiewicz, Milena Majewska, Natalka Sroka, Piotr Byś, Piotr Niziołek, Zuzanna Betlej, Piotr Ochała, Antoni Toporowicz, Nadia Rolek, Szymon Sypień.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!

Międzynarodowy sukces Wiktorii Ryznar!

Z ogromną radością informujemy, że Wiktoria Ryznar (uczennica kl.8a), zdobyła I miejsce (w kategorii Middle) na International Music Festival << Magic Sounds>> w Pradze. Serdecznie gratulujemy!!!

Znamy wyniki szkolnego konkursu EASTER CARD

Rozstrzygnięto szkolny konkurs EASTER CARD. Konkurencja była spora ponieważ aż 47 prac zgłoszono na konkurs. Jury miało naprawde spory kłopot w wybraniu najpiekniejszych prac. Zwycięzcami zostali:
Miejsce 1- Nadia Rolek, Agata Główka, Natalia Kardaś
Miejsce 2 - Ewa Grygiel
Miejsce 3- Kinga Szafarz, Miłosz Kosiba
Wyróżnienia: Wiktoria Płocic, Szymon Wyderka, Franciszek Kurowski, Nikola Tumidajewicz.
Serdecznie gratulujemy!!

"Galeria na Piętrze" - online

W dzisiejszej galerii prezentujemy prace uczennicy klasy 4b - Igi Goleń.

Narodowy Spis Powszechny 2021

Znamy Interdyscyplinarnych Mistrzów SP1

22 marca odbył się II etap szkolnego konkursu międzyprzedmiotowego dla klas 5 i 6. Uczniowie zmagali się z zadaniami obejmującymi materiał z matematyki, biologii i geografii. Wcześniej wszyscy wykonali wybrany model komórki lub układu słonecznego. Po wybraniu najlepszych prac i ocenie testów wyłoniono Interdyscyplinarnych Mistrzów SP1.
I m. Nina Gozdecka (Va), Karolina Szerląg (VId)
II m. Maciej Sikora (VId), Julia Lubojemska (VIe)
III m. Iga Barwinek (VIe)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Brawa dla Małgosi!

Miło nam poinformowac, że Małgosia Maciejczyk - uczennica klasy 4 b - zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Cztery pory roku w oczach dziecka. Inne zimy, inne zabawy”. Była to już szósta edycja konkursu plastycznego, którego tematyka związana jest z  pięknem wszystkich pór roku. Tym razem tematem była zima. Uczniowie mieli za zadanie pokazać za pomocą malarstwa, rysunku lub kolażu w jaki sposób spędzają wolny czas z przyjaciółmi, a także w jakie zabawy bawią się na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku. Gratulujemy serdecznie młodej artystce!

OSTATNIE DNI REKRUTACJI!

Zachęcamy do zapisów

OSTATNIE DNI - OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!

Więcej informacji

Światowy Dzień Poezji w naszej szkole

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca – dzień poetów . Celem święta jest promocja czytania, pisania i publikowania poezji, a to z kolei ma się stać impulsem dla młodych, by w próbowali zamknąć w wersach świat swoich przeżyć, marzeń, tęsknot, spraw ważnych i poważnych, wyrazić refleksję, wzruszyć. Jaka jest poezja? Różna – tak jak różni są poeci, ale na pewno wyostrza naszą wrażliwość i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. 

Jednych poezja zachwyca, dla innych bywa trudna i niezrozumiała. Czy można ją określić? Próbowali to zrobić nasi najstarsi uczniowie. Oto ich przemyślenia:

Julia: Poezja? Przekazywanie i pokazywanie uczuć, emocji, refleksji; obraz przeżyć i doznań. Wprowadza w zachwyt, zadumę, pobudza do działania, rozśmiesza, inspiruje.
Aleksandra:Poezja ma siłę odmienić człowieka, zaczarować rzeczywistość, zapaść w serce, wywołać westchnienia pod wpływem zdziwienia.
Anna: Czy definicja może ją określić? Dla mnie to furtka do innego świata. Ukojenie duszy. Przygoda z kimś, kto jest nadzwyczajnie wrażliwy.
Aleksandra: Trudno ją wyrazić- na pewno wiele wnosi do naszego życia. Odsłania sekrety, porusza serca, przekazuje morały...Poezja to potrzeba serca.
Anna: Poezja – następczyni hieroglifów, pisma klinowego, pisma na skorupach naczyń i malowideł na ścianie ; coś, co jest odczytywane przez pokolenia od pokoleń.
Mikołaj: Dla mnie umysłu ścisłego poezja to jakby rozwiązanie zagadek matematycznych: uważne przeczytanie treści, odnalezienie wzoru do serca poety, rozwikłanie kolejnych tajemniczych składników , ale przede wszystkim otworzenie swego umysłu na uczucia DRUGIEGO  CZŁOWIEKA.
Izabela: Poezja to słowa, które dodają otuchy
              Poezja to wszystkie smutki i radości
              Poezja to marzenia ukryte w wersach
              Poezja to nadzieje złączone w rymy...

Nasi uczniowie w #SkarpetkiNieDoPary na Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2021r. jest Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Święto to ustanowione zostało w 2005 roku i objęte patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie bez przyczyny wyznaczono je na 21 marca - nie jest to tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który uosabia narodziny nowego życia i narodziny niezwykłych ludzi, ale przede wszystkim odnosi się do samej istoty choroby ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej - trisomią chromosomu 21. Dwie różne skarpetki założone 21.03 są symbolem niedopasowania genotypowego, które występuje u osób z zespołem Downa.

Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa oraz w celu promowania ich praw do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym nasi fantastyczni uczniowie załóżyli na nogi kolorowe, niedopasowane skarpetki i zrobili sobie zdjęcia. Zapraszamy wszystkich do wsparcia tej pięknej inicjatywy i jak nasi uczniowie - ubrać tego dnia #SkarpetkiNieDoPary!